שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  נדחו פיטורי העובדים במפעל נגב קרמיקה
  בדיון שהתקיים היום בביה"ד הארצי לעבודה בירושלים הוסכם כי פיטורי העובדים יושהו עד ל-1 במרס 2018, ועד אז יעשה מאמץ לאתר רוכש למפעל. אם המפעל יימכר לפני מועד זה יקבלו העובדים בונוס, אם לא יימכר עד אז - יפוטרו

  בתום הדיון היום (ג') בביה"ד הארצי לעבודה בירושלים, בערעור שהגישה ההסתדרות על החלטת בית הדין האזורי לעבודה בנושא נגב קרמיקה, בתיווך אב בית הדין, השופט אילן איטח, ובהובלת יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הגיעו הצדדים להסכמה לפיה פיטורי העובדים ידחו בשלב הזה מתוך מטרה למצוא רוכש למפעל בירוחם.

   

  מנכ"ל קבוצת נגב: "אין סיכוי להמשך קיומו של מפעל נגב קרמיקה"

  מפוטרי נגב קרמיקה חסמו צמתים: "איך נחזיק את המשפחה? מה עם המשכנתה?"

   

  בהתאם לסיכום בין הצדדים, עד ל-1 במרס 2018 ייעשה מאמץ לאתר רוכש למפעל, ורק ככל שלא יימצא רוכש, תסתיים באותו המועד העסקתם של העובדים. ככל שהמפעל יימכר לפניה-1 לינואר 2018, יינתן לעובדים בונוס מכירה של שלושה מיליון שקל.

   

  ככל שהמפעל יימכר לפני ה-1 לפברואר 2018, יינתן לעובדים בונוס מכירה של שני מיליון שקל. תהליך מכירת המפעל יתנהל בפיקוח של בית הדין הארצי לעבודה.

   

  עובדי נגב קרמיקה חוסמים צמתים (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
  עובדי נגב קרמיקה חוסמים צמתים(צילום: חיים הורנשטיין)

  "החברה תפעל בתום לב ובאינטנסיביות למכירת המפעל בירוחם לרוכש", נקבע בהסכמות בין הצדדים. כמו כן נקבע כי "החברה מתחייבת שלא לעשות פעולות מנוגדות ליכולת למכור את המפעל לרוכש כעסק חי".

   

  בנוסף הוסכם כי החברה תוכל להוציא סחורות, ואילו ההסתדרות מתחייבת להפסיק מייד את כל הצעדים הארגוניים. העובדים ימשיכו להיות מועסקים בשלושת החודשים הקרובים וישולם להם שכר עד לסוף פברואר 2018.

   

  ראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון אמר כי "בראש ובראשונה ההישג הזה שייך לעובדים וראשי הוועד. ביום זה ניצבו בחזית מתחילתו ועד סופו אבי ניסנקורן וצוותו. זו הצלחה חלקית. יש לנו אוויר וזמן קצוב עכשיו לפעול למצוא רוכש שיכנס למפעל, וינסה להעמידו על הרגליים. המאבק לא תם. יש סימן של תקווה, ויש עבודה רבה בחודשים הקרובים".

   

  מהנהלת נגב נמסר: "לאורך כל התהליך ראינו את טובת העובדים לנגד עניינו וניהלנו הליכים בתום לב למכירת המפעל בירוחם מול רוכשים אפשריים. על מנת למצות את התהליך, בצעד נדיב הסכמנו לשלם שכר לתקופה נוספת וזאת בתקווה שימצא רוכש שיקח על עצמו את המשך העסקת העובדים. יש לציין כי יחסי העבודה בין נגב לעובדים יסתיימו בסוף פברואר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים