שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הלו, ספרי הטלפונים שלכם יכולים להיות יצירת אומנות
  דיל השנה בעולם האמנות: תביאו למוזיאון ישראל ספרי טלפונים ישנים (שגם לכם, כנראה, לא ברור למה הם עדיין בבית), הם יופיעו בתערוכה - ואתם תזכו במינוי שנתי למוזיאון

  בקיץ הקרוב תיפתח במוזיאון ישראל תערוכה של האומן הצרפתי כריסטיאן בולטנסקי, שידוע במיצגי הענק שהוא יוצר מפריטים אישיים. פעם אלה בגדים משומשים, לפעמים תצלומי משפחה מאלבומים שהושלכו, תמונות מחזור ועוד. הוא גם היה אחד האומנים הראשונים שעסקו בשואה כחלק מההיסטוריה הפרטית שלו: אביו נאלץ להסתתר תחת רצפת בית המשפחה בפריז במהלך המלחמה ורבים מבני המשפחה לא שרדו.

   

  תמצא לי את המספר של מוזיאון ישראל בבקשה. מהספרים שכבר נאספו (צילום: אוהד צויגנברב) (צילום: אוהד צויגנברב)
  תמצא לי את המספר של מוזיאון ישראל בבקשה. מהספרים שכבר נאספו(צילום: אוהד צויגנברב)
   

  בתערוכה, שתיפתח במוזיאון ישראל ביוני 2018, מתכנן האומן ליצור חדר המורכב מאלפי ספרי טלפונים מאזורי חיוג שונים ומשנים שונות. "ספרי הטלפונים הם דבר פרוזאי ויומיומי, אבל מצבור שלהם זה כמו מפקד אוכלוסין גדול של מי שהיה פה, וגר פה, וחי פה", אומרת מירה לפידות, אוצרת ראשית לאומנויות במוזיאון ישראל. עבודה דומה הוצגה בשנת 2000 בפריז, אז בנה בולטנסקי חדר שעל מדפיו 3,000 ספרי טלפונים.

   

  כדי שיהיה לו עם מה לעבוד החלו במוזיאון לאסוף ספרי טלפונים משנים שונות ומסוגים שונים, בהם ספרי טלפונים ייעודים לקיבוצי הצפון, לקהילה החרדית בירושלים, למושבי הדרום ועוד.

   

  האומן הצרפתי כריסטיאן בולטנסקי (צילום: APA) (צילום: APA)
  האומן הצרפתי כריסטיאן בולטנסקי(צילום: APA)
   

  מכיוון שדרושה כמות עצומה של ספרי טלפונים, נוצרה הזדמנות אטרקטיבית: הביאו למוזיאון את ספרי הטלפון הישנים - ותזכו במינוי שנתי. מי שלא יוכל להגיע בשבוע הקרוב מוזמן ליצור קשר עם המוזיאון, ואז יגיע שליח, יאסוף את הספרים ויעניק כרטיס כניסה חד־פעמי למוזיאון ישראל. שימו לב: מדובר רק בספרי טלפונים עם מספרים של אנשים, לא המהדורות העסקיות החדשות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים