שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הבורסה ננעלה בירידות; משאבי טבע קפצה ב-9.3% נוספים
  ת"א 35 ות"א 125 ירדו ב-0.8%; משאבי טבע השלימה זינוק של 328% בארבעה ימי מסחר רצופים; אקויטל הודיעה כי בכוונתה להציע לחברת הבת יואל להתמזג ומניות החברות הגיבו בזינוק - עלו ב-16.5% ו-7.5% בהתאמה

  המסחר נסגר בירידות שערים: המדדים ת"א 35 ות"א 125 ירדו ב-0.8% כ"א. משאבי טבע, שקפצה ב-9.3% נוספים, השלימה זינוק של 328% בארבעה ימי מסחר רצופים. אקויטל הודיעה כי בכוונתה להציע לחברת הבת יואל להתמזג ומניות החברות הגיבו בזינוק - עלו ב-16.5% ו-7.5% בהתאמה. אינרום ירדה ב-3.8% לאחר מכירת המניות של פימי.

   

  ברקע למסחר

  יציגים: הדולר עלה היום ב-0.6% ושערו היציג נקבע על 3.513 שקלים. האירו עלה ב-0.3% ושערו נקבע על 4.152 שקלים.

   

  נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צפוי להכריז הערב כי הממשל האמריקני מכיר בירושלים כבירת מדינת ישראל. בשוק מצפים להשפעה אפשרית של ההכרזה בחזית הגיאופוליטית המקומית, ובאופן ספציפי להשלכות אפשריות על מצב הרגיעה היחסי בקשר מול הפלסטינים.

   

  מניות מרכזיות

  מניית אייסקיור מדיקלעלתה לאחר שהודיעה על מינויו של רון מירון, מנכ"ל טבע ישראל לשעבר, ליו"ר מועצת המנהלים. החברה עוסקת במחקר, פיתוח ושיווק מכשור רפואי, ופיתחה מוצרים לטיפול בגידולים בשד ובגידולים אחרים באמצעות הקפאת הגידול.

   

  משאבי טבע הודיעה על חתימת ההסכם לרכישת חוות השרתים הקנדית בתחום המטבעות הווירטואליים. מניית החברה השלימה עלייה של 325% מתחילת השבוע.

   

  כלכלית ירושלים הודיעה שהשלימה מכירת בניין משרדים בפריז שבבעלותה, תמורת 71 מיליון אירו. עוד הודיעה החברה על מכירת ארבעה נכסי נדל"ן נוספים בצרפת, המשמשים למסחר, בתמורה לסך כולל של 5.9 מיליון אירו. העסקה תושלם במהלך פברואר 2018. 

   

  בזק דיווחה שקיבלה הצעה מחייבת למכירת מתחם סקיה בצומת מסובים שבבעלותה, תמורת 550 מיליון שקל בתוספת מע"מ. ההצעה נבחנת על ידי החברה יחד עם אפשרויות נוספות למכירת הנכס או חלקים ממנו. לאחר הדיווח מניית החברה עולה ב-0.3% וכעת בזק מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה - מעל 35 מיליון שקל.

   

  מניית אלביט מערכות ירדה על רקע דיווח החברה לבורסה כי תספק לחיל האוויר הישראלי סימולטורים למטוסי תובלה בהיקף של 74 מיליון דולר. החוזה יימשך 13 שנה שיכללו לשלוש שנות הקמה ו-10 שנות הפעלה.

   

  הולמס פלייס ישראל גייסה בשלב המוסדי של ההנפקה הראשונית כ-67 מיליון שקל לפי שווי חברה של 230 מיליון שקל. במכרז שערכה חברת מועדוני הכושר התקבלו ביקושים בהיקף של כ-91 מיליון שקל המייצגים כ-70,000 יחידות, החברה נענתה לכ-58,000 יחידות במחיר של 1,187 שקל ליחידה.

   

  מניית אינרום תגיב הבוקר למכירת המניות הענקית של בעלת השליטה, קרן פימי: הקרן הפיצה אתמול מניות אינרום בשווי של כ-405 מיליון שקל, וירדה מהחזקה של 33.5% להחזקה של 10.24% בחברה. המכירה נעשתה במחיר של 16.1 שקלים למניה - 3.7% פחות ממחירה בנעילה אתמול, 16.72 שקלים.

   

  פרטנר הודיעה מוקדם יותר הבוקר כי היא בוחנת הפנקת אג"ח (הרחבת סדרה ו') בהיקף של 500 מיליון שקל, ולקיחת הלוואה בנקאית של 250 מיליון שקל. החוב ישמש להחלפת חוב קיים בהיקף של 900 מיליון שקל.

   

  חברת אקויטל, חלק מפירמידות ישראמקו ואיירפורט סיטי, מדווחת כי בכוונתה להציע לחברה הבת יואל להתמזג עמה, לצורך עמידה בדרישות חוק הריכוזיות.

   

  חברת האחזקות יורוקום של שאול אלוביץ', בעלת השליטה בבזק, הציעה בימים האחרונים לבנקים הסדר חדש, במסגרתו יוזרמו לחברה 300 מיליון שקל במזומן, בידי משקיע ישראלי חיצוני - שיקבל בתמורה את השליטה בה. המהלך המוצע יותיר את אלוביץ' כשותף מיעוט.

   

  כספי ההזרמה ישמשו לפירעון חלק מהחובות הבנקאיים של החברה. "כלכליסט" מדווח הבוקר על ההצעה החדשה, ומציין שבנק הפועלים צפוי לסרב לה.

   

  חברת הסייבר הישראלית סייברביט (CyberBit), חברה־בת של אלביט מערכות, סיפקה לממשלת אתיופיה תוכנת ריגול מתוחכמת ששימשה אותה לריגול אחר עיתונאים ומתנגדי משטר, כך מדווח הבוקר "כלכליסט".


  פורסם לראשונה 06/12/2017 10:03

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים