שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דירה להשכיר: חיפשו שותפה ומצאו אהבה

  מה עושים כשנדלקים על השותפה אבל היא יוצאת עם אחרים באותו הזמן? ואיך בכלל שומרים על שלום בית כשכל הדינמיקה משתנה? נטלי להב עם הזוגות שהתחילו כשותפים והפכו בהמשך לנאהבים

  חמש שנים התגוררתי בדירות שותפים הזויות ברחבי תל אביב, אבל חוץ מהרבה עצבים וריבים, חברות לא יצאה לי מזה, בוודאי שלא זוגיות. אנשים אחרים, בניגוד אליי, מצאו את עצמם בזוגיות עם השותף או שותפה שלהם לדירה, ובכך הם הבטיחו אחד לשנייה להיות שותפים לדירה לעד. האם יש יותר רומנטי מזה?

   

  הקשר בין מאור אליהו (29) ושירן חיים אליהו (28) מגבעתיים התחיל כשהשניים היו שותפים לדירה, אף על פי שחלקו את הדירה שלהם עם שותף שלישי ונוסף: "אני ועוד חבר חיפשנו שותפה לדירה, ושירן הגיעה דרך חברה משותפת כדי לראות אם מתאים לה", מספר מאור ומוסיף: "בתכלס? נדלקתי עליה על ההתחלה, למרות שאז עוד לא עשיתי לגבי זה דבר. כשהיא נכנסה לדירה, שירן הייתה בהתחלה בכלל בסוג של זוגיות עם מישהו אחר, אבל היה בינינו קליק.

  מאור ושירן. מאור אמר לה שהוא מרגיש שיש ביניהם מתח (צילום: אוסף משפחתי) (צילום: אוסף משפחתי)
  מאור ושירן. מאור אמר לה שהוא מרגיש שיש ביניהם מתח(צילום: אוסף משפחתי)

  "בהתחלה זה היה מאוד בקטנה, הרבה מבטים וכימיה מיוחדת, ובגלל שהיא הייתה חדשה בעיר היינו יוצאים לבלות הרבה ביחד, ועזרתי לה להסתדר בתל אביב. הייתי סוג של אופנוע-טקסי בשבילה עם כל מה שהיא הייתה צריכה, ברצון כמובן. אחרי חודשיים הגיע איזה ערב שבו היינו רק שנינו לבד בבית, ופשוט אמרתי לה שאני מרגיש שיש בינינו מתח. היא אמרה שגם היא מרגישה את זה ומשם התחיל סוג של קשר לא ממש ברור. זה כל הזמן הלך קדימה ואז אחורה, כי שירן חששה מכל העניין שאנחנו שותפים. זה מאד הרתיע אותה.

   

  "היה אפילו שלב שבו שירן היתה מבולבלת ונוצר בינינו נתק. אני תכלס די התאהבתי בה, ופתאום היא נתנה לי ברקס. היה שבוע שלא דיברנו למרות שכמובן גרנו עדיין ביחד. באתי אליה אחרי שבוע ואמרתי לה שהאווירה בבית לא נעימה לי, והצעתי לעזוב את הדירה".

   

  שירן: ״לא ראיתי את זה קורה, לא הצלחתי לדמיין את עצמי בלעדיו. השיחה הזו שהוא עשה איתי באותו הערב העבירה לי את המסר שזה משהו רציני גם בשבילי".

   

  מאור: "בסילבסטר יצאנו לבלות עם חברים והיה מאוד רומנטי, ובאותו הערב פשוט שחררנו את כל המגבלות שהיו בינינו עד אז. הבנו שאנחנו בקשר רציני ושאנחנו רוצים ללכת על זה. אחרי שנגמר החוזה עברנו לגור ביחד בגבעתיים בלי השותף השלישי, ואחרי שנתיים שיצאנו הצעתי לה נישואים".

  "לא הצלחתי לדמיין את חיי בלעדיו" (צילום: אוסף משפחתי) (צילום: אוסף משפחתי)
  "לא הצלחתי לדמיין את חיי בלעדיו"(צילום: אוסף משפחתי)
   

  איך סיפרתם לשותף השלישי?

  שירן: "בהתחלה לא אמרנו לו כלום כי לא רצינו להפוך אותו לצלע שלישית. הוא הבין לבד מה קורה בינינו אבל לא ממש דיברנו איתו על זה. אחרי תקופה מסוימת, כבר אי אפשר היה להסתיר את זה והוא אפילו קצת נעלב שלא סיפרנו לו, אבל באמת שזה היה מכוונה טובה. לא רצינו שהוא ירגיש

  מוזר בבית כששני השותפים שלו הפכו לזוג".

   

  איך החברים שלכם הגיבו?

  שירן: "עד היום, כשאני מספרת לאנשים איך הכרנו, זה מאוד מצחיק אותם. הם בדרך כלל בשוק ודואגים להזכיר לנו שזה סיכוי של אחד למיליון שזה יקרה".

   

  מאור: "אני לא חושב שזה בריא להתחיל קשר בדרך הזו, כי בקשר חדש כל אחד רוצה את הספייס שלו כדי לעכל את הדברים, ואין את זה כשגרים ביחד. אתה גם כל הזמן רואה אותה בבית בכל מיני מצבים אינטימיים, ואם זה לא הולך בסוף לזוגיות, זה באמת הופך לבעייתי. זה מצב של או הכל או כלום וזה הימור מאוד גדול. זה יכול להרוס את האווירה בבית, ובאופן כללי, להיגמר רע. אז אם אתם לא בטוחים, אני חושב שעדיף להימנע מלהגיע לשם".  

   

  שירן: "רק כששחררתי מכל ההשלכות השליליות שזה יכול להביא לבית, הצלחתי לשחרר ולהתמסר לקשר שלנו. אני גם מודה שבהתחלה היה קצת כיף כל המשחק הזה של להסתיר את זה מהשותף, וזה בהחלט הוסיף עניין לתחילת הקשר בינינו. אז מי יודע, אולי כן שווה לנסות".

  מקסימים כאלה. שירן ומאור (צילום: אוסף משפחתי) (צילום: אוסף משפחתי)
  מקסימים כאלה. שירן ומאור(צילום: אוסף משפחתי)
   

  אימצה כלב ומצאה אהבה

  גם גאיה פריאב ובעלה שימי התחילו כשותפים לדירה, ומהר מאוד הפכו לזוג, הפעם בזכות בוני הכלב. "היה זה יום גשום כשאני ובוני, הכלב המסוקס שלי, חיפשנו דירה בתל אביב", משתפת גאיה. "אף אחד לא רצה לגור איתנו כי לבוני היו קצת בעיות התנהגותיות. בואי נגיד שהוא הרס בחייו כמה וכמה רהיטים. בכל מקרה, בסוף מצאתי את עצמי עונה למודעה בקשר לדירת מרתף מזעזעת במרכז רוטשילד, שהוצעה במחיר יחסית סביר. זה בכלל לא היה בית, יותר משרדים, אבל זה לא עניין אותי כי מבחינתי לבוני לא היה מה להרוס וכבר הייתי נואשת למצוא דירה.

   

  "ואז, איך שנכנסתי לדירה, היה קליק מיידי בין בוני לשימי, הבחור שהראה לי את הדירה. בלי בוני כל זה לא היה קורה כנראה. החיבור ביניהם גרם לי לקחת את הדירה במיידי, ולפני ששימי יתחרט. שימי נשאר בדירה והפך לשותף המהמם והסופר מתחשב שלי, ואז, ערב אחרי שעברתי לגור בדירה, שימי הציע שנרים כוסית לרגל המעבר ומשם הכל היסטוריה. זה ממש קרה ביום השני בערך שהייתי בדירה, אבל כמובן שאז עוד לא הגדרנו את עצמנו כזוג.

  היי בוני (צילום: אוסף משפחתי) (צילום: אוסף משפחתי)
  היי בוני(צילום: אוסף משפחתי)
   

  "במשך הזמן נרקמה זוגיות מיוחדת בתוך הדירה, כשכמעט ולא יצאנו מהבית. הכנו ארוחות ערב, ראינו סרטים עד שלאט לאט הוא נסגר יותר על עצמו והוצאנו את זה לעולם. עשרה חודשים אחרי זה עברנו יחד לגבעתיים, ואחרי כמה חודשים נכנסתי להריון והתחתנו חודשיים לפני הלידה. כל זה לא היה קורה לולא הכלב שלי, ולולא החיבור המיוחד שנוצר בינו לבין שימי מהרגע הראשון שנכנסתי לדירה. יותר מלמצוא את האהבה הבאה שלכם בדירה העתידית שאתם רוצים להשכיר, אני יותר ממליצה לאנשים להציל כלב מאחת העמותות. אני הצלתי את בוני מהמתה, והוא הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים, הנה, הוא אפילו עזר לי למצוא את בעלי".  

   

  "כולם שאלו אותי למה אני לא עושה כלום"

  יפתח דומינץ (33) וקארין רוזנצוויג (30) מתל אביב הכירו גם הם בדירת שותפים, אבל לקח להם זמן להבין שזה "זה". "לפני שקארין הגיעה, התגוררתי בדירה עם האקסית שלי, שעזבה בסוף את הבית. ידידה שלי סיפרה לי על חברה שמחפשת דירה אבל שיש לה חתול, ואמרתי לה שעם חתול אין מצב כי הכלבה שלי לא מסתדרת עם חתולים בשום אופן. שבועיים אחרי זה היא שוב שאלה אם מצאתי שותפה, ואמרתי לה שלא, ואז היא סיפרה לי שהחתול של חברה שלה נפטר באורח פלא בזמן הזה, ושהיא עדיין מחפשת דירה. הפעם הסכמתי, והיא באה לראות את הדירה אבל כבר גרתי כל כך הרבה זמן לבד בדירה הזו, עד שכבר לא היה לי אכפת מי יכנס.

   

  "היא נכנסה וגרנו תקופה כשותפים רגילים, חברים ככה ככה אבל בלי יותר מדי קרבה. היא בינתיים יצאה עם בחורים אחרים, וככה חיינו יחד כשותפים. בהמשך הזמן הפכנו לחברים טובים. בילינו יחסית הרבה ביחד, היא באה איתי לארוחה אצל ההורים וממש התקרבנו. איפשהו, בתוך החברות הזו, קרה לי משהו שלא קרה לי אף פעם - פתחתי רגשות אליה, בלי שחשבתי שלצד השני יש איזה משהו אליי, בעיקר כי היא בכלל יצאה גם באותה התקופה להרבה דייטים.

  יפתח וקארין. "הייתי חייב להגיד לה שאני מטורף עליה" (צילום: אוסף פרטי) (צילום: אוסף פרטי)
  יפתח וקארין. "הייתי חייב להגיד לה שאני מטורף עליה"(צילום: אוסף פרטי)
   

  "עם הזמן התקרבנו, עד שהיא באה איתי ליום הולדת של אחי ואחרי זה כולם שאלו אותי 'למה אתה לא עושה כלום? היא מדהימה!'. אמרתי לעצמי שאני לא מתעסק עם שותפות אבל שיכנעו אותי שאני טמבל אם אני לא עושה שום דבר לגבי זה. בנוסף, אחרי היום הולדת של אחי, כבר הרגשתי שאם אני לא אומר לה שאני מטורף עליה, אני מאבד את זה. לצערי גם באותה התקופה היא יצאה עם מישהו, אז חיכיתי שזה ייגמר ביניהם כדי להגיד לה, אבל זה פשוט לא נגמר.

   

  "ערב אחד הם יצאו והיא לא חזרה הביתה, ואני איבדתי את העשתונות. שלחתי לה הודעה באמצע הלילה שתבוא הביתה, אבל היא חשבה שאני צוחק ולא באה. למחרת, כשהיא נכנסה הביתה, אמרתי לה 'תקשיבי, אני מטורף עלייך'. היא שתקה כמעט שעה.

   

  "בסוף יצאנו לטיול עם הכלב, ורק אז היא התחילה לדבר איתי על זה. היא התקשרה לאותו הבחור באותו הערב ואמרה לו מה קרה ושהיא חייבת לתת לזה הזדמנות, והם נפרדו. כשיצאתי מהמקלחת היא אמרה לי שהיא חתכה ממנו ומאותו רגע אנחנו ביחד. אף פעם לא היה לי קשר כזה. אני יוצא עם החברה הכי טובה והכי מאושר על זה שזה התגלגל ככה".

   

  אז אתה ממליץ על הדרך הזו כדי למצוא אהבה? 

  "אין ספק שבגלל שגרנו ביחד, החברות שנרקמה בינינו הייתה מאוד טובה. זה נתן לי ביטחון לבטוח בעצמי וללכת עם מה שאני מרגיש. אני חושב שגם אם לא היינו שותפים והיינו נתקלים אחד בשנייה, זה עדיין היה קורה, אבל אין ספק ששותפות זה אכן בוסט רציני לקשר. עם זאת, להיות שותפים בהחלט יכול גם להרוס, במיוחד אם זה לא עובד ואז אתה תקוע עם הבן אדם בבית.

   

  "לא הייתי אומר לכל זוג שותפים לנסות להיות זוג, אבל אם אתם מרגישים שיש ביניכם כימיה שיכולה להיות רומנטית, מאוד יכול להיות ששווה לנסות. מה שבטוח, אל תתנו לעובדה שאתם שותפים להרוס לכם, ואם יש רגשות אז הייתי הולך על זה למרות הסיכון, בעיקר כי עדיף לנסות מאשר לחיות כל החיים בתחושה של פספוס". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוסף משפחתי
  מאור ושירן. ומה עם השותף השלישי?
  צילום: אוסף משפחתי
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים