שתף קטע נבחר

בקרוב: יחידה לטיפול בפשיעה נגד חיות בר

רשות הטבע והגנים הכריזה על הקמת יחידת מודיעין ראשונה מסוגה בשיתוף עם משמר הגבול, במטרה להתמודד עם הפשיעה החקלאית בשטחים הפתוחים וכן עם ציידי חיות בר ועברייני סביבה. על פי נתוני רשות הטבע והגנים, 143 תיקים נפתחו השנה על ציד לא חוקי בהשוואה ל-175 תיקים ב-2016

ברשות הטבע והגנים סיכמו היום (ד') במסיבת עיתונאים בחי-בר כרמל את פעילותם לשנת 2017, במהכלה הכריזו כי הם פועלים להקים יחידת מודיעין ראשונה מסוגה בשיתוף עם משמר הגבול. הקמת היחידה נועדה לשפר את פעילות האכיפה והפיקוח בהתמודדות מול הפשיעה החקלאית הנרחבת בשטחים הפתוחים וכן אכיפה כנגד ציידי חיות בר ומזהמי סביבה. 

 

 

 

 

בנוסף להכרזה על הקמת יחידה בשיתוף עם משמר הגבול, ברשות ציינו כי נחתם בחודש שעבר הסכם בין משרד החקלאות להעברת האחריות על הפיקוח על הדיג בישראל ידי רשות הטבע והגנים.

 

החל מהראשון לינואר, 2018 תחל לפעול יחידה המונה 16 פקחי דיג, 12 בים התיכון, 2 בכינרת ו-2 באילת, במטרה לאכוף את תקנות הדיג החדשות האוסרות על דיג בעונת הרבייה ובשמורות טבע, וכן בהגנה על שמורות וערכי טבע מוגנים. על פי נתוני הרשות, בוצעו כמאה אירועי אכיפה בשנה האחרונה בגין פגיעה ודייג בשמורות טבע ימיות ופגיעה בערכי טבע מוגנים.

 

הבוקר פורסם דו"ח משותף על ידי רשות הטבע והגנים והחברה להגנת הטבע על מצבם המדאיג של בעלי הכנף בישראל, בו נחשף כי 65 מיני ציפורים בישראל מצויים בסכנת הכחדה לעומת לעומת 38 מינים ב-2002. עם זאת, יש לציין כי חל שיפור במצבם של 40 מיני בעלי כנף.  

 

 

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל הרשות: "מגוון פעילויות הרשות והמחקרים שהובלנו מיצבו אותנו כמובילים בעולם בתחום שמירת טבע מה שיאפשר לנו להרחיב את שיתופי הפעולה הבינלאומיים שיתרמו לשמירת טבע בעתיד. במהלך שנת 2018 תמשיך הרשות לקדם פעילויות לשמירה על ערכי הטבע והמורשת לטובת הציבור כולו. בתוך כך הרשות תמשיך לקדם נושאי ליבה בניהם חקיקה, זכות הטבע למים, טיפול במינים בסכנת הכחדה וטיפול בממשק חיות הבר עם החקלאות". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עזרא חדד, רשות הטבע והגנים
צילום: עזרא חדד, רשות הטבע והגנים
מומלצים