שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בשל אלימות: הלימודים ברחובות יתחילו מחר ב-10:00
  שני מקרי אלימות היו היום בבית ספר ברחובות, ובהם הותקפו מנהל ומורה. הסתדרות המורים החליטה במחאה שהלימודים בבתי הספר היסודיים בעיר יתחילו באיחור של שעתיים. אבא לתלמיד צעק ואיים על מנהלת בצור יגאל

   

  בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים. "עובדי הוראה חשים מופקרים" (צילום: אלי סגל) (צילום: אלי סגל)
  בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים. "עובדי הוראה חשים מופקרים"(צילום: אלי סגל)

  הלימודים בבתי הספר היסודיים ברחובות יחלו מחר (יום ה') בשעה 10:00, במחאה על מקרה שבו תלמיד בכיתה ג' נהג באלימות כלפי מנהל בית הספר, ומקרה נוסף של אמא שהתפרצה לכיתה, דחפה וקיללה מורה. בשבוע שעבר היה מקרה אלימות נוסף כלפי מנהלת בית ספר אחר בעיר.

   

  היום אירעו בבית ספר יסודי ברחובות שני מקרים אלימים. באחד מהם, תלמיד כיתה ג' עם בעיות התנהגות תקף את מנהל בית הספר בבעיטות לאחר שזה העיר לו. במקרה השני, אמא שהגיעה לבית הספר ביקשה להיכנס לאחת הכיתות באמצע השיעור ולקחת את בנה. כשהמורה ביקשה ממנה לחכות בחוץ עד תום השיעור היא התפרצה לכיתה, תוך שהיא דוחפת את המורה ומקללת אותה.

   

  גבי שמעון, סגן המזכ"לית ומזכיר סניף רחובות בהסתדרות המורים, אמר ל-ynet: "אנחנו מדברים על רצף של מקרי אלימות שקרו ברחובות ואמרנו 'עד כאן', אי אפשר להמשיך בלי להביע את מחאתנו. אנחנו לא ממהרים להשבית אבל כבר לא הייתה לנו ברירה. המורים צריכים לדעת שיש מי שנמצא איתם ותומך בהם, וכמובן שצריך להעלות את המודעות למקרים הללו כדי שמישהו למעלה יבין שחייבים לפעול".

   

  מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, אמרה: "מדי יום אנחנו מתמודדים עם מעשי אלימות כלפי עובדי הוראה, שחשים מופקרים ובודדים. למרות פניותינו החוזרות ונשנות המדינה עדיין לא לוקחת אחריות. אני קוראת שוב לשר החינוך לכנס את כלל הגורמים הרלבנטיים ולהפסיק לגרור רגליים. בימים אלה אנו פועלים להקים מנגנון טיפול שיתמודד עם כל בעיות האלימות, שיהיה מבוסס על שיתוף פעולה בין כל הגופים: חינוך, רווחה ומשטרה".

   

  מנהלת בצור יגאל: "הרגשתי מאוימת" 

  בנוסף למקרים ברחובות, גם בצור יגאל היה מקרה של אלימות. מנהלת בית הספר ביישוב סיפרה ל-ynet:

  "תלמיד צילם את החברים שלו והקליט אותם - דבר שאסור לעשות בבית הספר. דיברתי איתו והסברתי לו שאני לוקחת את הטלפון הנייד שלו כל עוד הוא נמצא במרחב בית הספר".

   

  המנהלת סיפרה כי זמן קצר לאחר מכן אביו של התלמיד הגיע לבית הספר כדי להוציא משם את בנו, בטענה שהציקו לו. "הוא התחיל לצעוק עליי, לדבר אליי בצורה לא מכבדת, להשמיץ ולצלם אותי. הוא אמר שאני חזירה, איים שיתלונן עליי במשטרה, הרגשתי מאוימת ובשלב מסוים הקרבה שלו אליי הייתה מאוד לא נעימה, חששתי שהוא יפגע בי. הזמנתי משטרה לבית הספר אבל הוא כבר עזב בינתיים. הגשתי נגדו תלונה".

   

  המנהלת מציינת שהיא עובדת 28 שנים במערכת החינוך, שמונה שנים כמנהלת, ומעולם לא נתקלה בסיטואציה כזו. "זו הפעם הראשונה שקורה לי דבר כזה", היא אומרת. "אני אוהבת מאוד את העבודה שלי ומשקיעה את כל כולי בתלמידים. צריך לשים סוף לסוגיית האלימות כי אחרת מורים לא יגיעו למערכת החינוך. אנחנו לא מוכנים להיות שק החבטות של החברה הישראלית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים