שתף קטע נבחר

התוצאות הסופיות: רק ביום ה', עם קולות החיילים

בתום ספירת הקולות הרגילה יתחיל תהליך ספירת המעטפות הכפולות, בהן הצביעו הפעם כ-150 אלף בני אדם, רובם חיילי צה"ל

בתום ספירת הקולות הרגילה צפויה לוועדת הבחירות המרכזית עוד מלאכה רבה - ספירת קולות הבוחרים במעטפות הכפולות. רק ביום ה' יוודעו התוצאות הסופיות של הבחירות, עם קבלת התוצאות מכ-150 אלף האזרחים שהצביעו במעטפות כפולות.
הצבעה במעטפות כפולות נעשתה על ידי בעלי זכות בחירה אשר אינם מצביעים בקלפי הסמוכה למקום מגוריהם הקבוע, רובם חיילי צה"ל, שהצביעו בכ-950 קלפיות. כמו כן מדובר בקולותיהם של כ-6,000 אסירים, 2,500 נציגים דיפלומטיים, נשים השוהות במעון לנשים מוכות ולפי ההערכה, קרוב ל-30 אלף חולים ומאושפזים. בנוסף, הצביעו השנה בכ-300 קלפיות ברחבי הארץ, נכים ומוגבלים פיזית, שלא נדרשו להציג אישור רפואי על נכותם אלא רק למלא הצהרה רפואית, על כן מתקשים בוועדת הבחירות המרכזית להעריך כמה נכים אכן הצביעו באופן הזה.
המעטפות הללו מופרדות מקולות יתר הבוחרים. בשלב הראשון ייבדקו פרטיהם האישיים של מצביעי המעטפות הכפולות, כדח להשוות אותם עם פנקס הבוחרים וכדי לוודא שאיש מהם לא הצביע פעמיים. אם אכן יתגלה שאדם אחד הצביע יותר מפעם אחת, תיפסל המעטפה הכפולה ולא תיכלל במניין הקולות.
לאחר שתושלם הבידקה, ייפתחו המעטפות הכפולות והמעטפות החיצוניות, עליהן פרטי הבוחר, יושמדו. רק לאחר מכן, ביום ה' בבוקר, ייפתחו את המעטפות הפנימיות ותחל ספירת הקולות. בוועדת הבחירות מצפים כי מלאכת הספירה תושלם במהלך יום ה', ואז ניתן יהיה לדווח על התוצאות הסופיות בבחירות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
ספירת קולות. בודקים את המעטפות
צילום דודו פריד
מומלצים