שתף קטע נבחר

נסגר תיק ההטרדה המינית נגד מני נפתלי

פרקליט המדינה הורה לסגור את תיק החקירה נגד אב הבית לשעבר בבית ראש הממשלה מחוסר ראיות מספיקות. נפתלי: אערער כדי שהתיק ייסגר מחוסר אשמה

מני נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
מני נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה(צילום: אלכס קולומויסקי)

פרקליט המדינה, שי ניצן, החליט הערב (יום ד') לסגור מחוסר ראיות מספיקות את תיק החקירה נגד מני נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה, על הטרדה מינית בעת עבודתו שם. מלשכתו של ניצן נמסר כי הוחלט לסגור את התיק לאחר בחינת חומר הראיות ומכלול הנסיבות הרלוונטיות בתיק. נפתלי הגיב לדברים בטוויטר ואמר כי יערער כדי "שהתיק השקרי ייסגר מחוסר אשמה".

 

התלונה נגד נפתלי הוגשה במאי 2015 על ידי עובדת לשעבר במעון ראש הממשלה שטענה כי נפתלי הטריד אותה בכמה הזדמנויות שונות בשנים 2012-2011, אז עבדו השניים יחד. נפתלי הכחיש את הדברים.

 

המשטרה חקרה את התלונה וכן חקרה חשד לשיבוש הליכי חקירה על ידי נפתלי ואשתו שעלה במהלך החקירה, שבתומה הוחלט להעביר התיק לפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי). הפרקליטות בחנה את התיק, ואף בוצעו בו השלמות חקירה כמה פעמים.

 

בסופו של דבר קבע כאמור פרקליט המדינה בהחלטתו, בהתאם להמלצת פרקליטות המחוז, כי בהעדר תימוכין בראיות חיצוניות לתלונה של העובדת, לצד קשיים נוספים שעלו בחומרי הראיות – לא ניתן להוכיח את הדברים ולבסס סיכוי סביר להרשעה בתיק בעבירת הטרדה מינית ברמה הנדרשת במשפט פלילי. לפיכך ייגנז החשד להטרדה מינית בעילה של חוסר ראיות מספיקות להוכחת האשמה.

 

כמו כן הוחלט לגנוז את תיק החקירה נגד נפתלי ואשתו, שעניינו חשד שיבוש מהלכי חקירה בהקשר זה, וזאת, בין היתר, בהתאם למדיניות העמדה לדין בהקשרים דומים.

 

"הרגע התקשרו מפרקליטות ירושלים והודיעו לי שתיק ההטרדה המינית (השקרי) נסגר מתוך חוסר ראיות", כתב הערב נפתלי בטוויטר. "כמובן שאני אערער כדי שייסגר מתוך חוסר אשמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מני נפתלי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים