שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בבית, בנסיעות ובבית קברות: 13 שנות מאסר בגין אונס אחייניתו
  תושב חיפה הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בתקיפות מיניות של אחייניתו במשך 12 שנה מאז שהייתה בת 5. בית המשפט גזר על הדוד 13 שנות מאסר: "הוא התעלם ממצוקת המתלוננת, המשיך במעשיו והסלים אותם"
  בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר (יום ה') 13 שנות מאסר על תושב העיר, שהודה והורשע בתקיפות מיניות שביצע במהלך 12 שנה באחייניתו, מאז הייתה בת 5. הדוד גם יפצה את הקורבן בסכום של 200 אלף שקל. בתסקירים שהוגשו במהלך המשפט טען הנאשם כי אינו מבין "מדוע המתלוננת לא הציבה לו גבולות ומדוע המתינה זמן כה רב עד שחשפה את הסיפור".

   

  החקירה בנושא החלה ב-2014, ובמהלכה התברר כי המעשים הקשים בוצעו כאמור החל מהתקופה שבה הייתה הילדה כבת 5. את התלונה הגישה המתלוננת כ-13 שנים לאחר שהמעשים פסקו.

   

  בעת תחילת המעשים הנאשם עוד התגורר בבית אמו, והילדה התגוררה באותו בניין עם הוריה. חלק מהתקיפות בוצעו בבית הילדה, בעוד הדוד "שמר" עליה ועל אחותה. חלק אחר של המעשים בוצע בבית הסבתא, במהלך נסיעות, בבית קברות ובאחד המקרים אף בבית הנאשם לאחר נישואיו.

  אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  במסגרת הסדר טיעון הודה הנאשם בעבירות מין במשפחה, שכללו מעשי אונס, מעשי סדום, מעשים מגונים ותקיפה מינית. על פי ההסדר ביקשה התביעה מאסר של 14 שנה וההגנה ביקשה מאסר של 8 שנים בלבד.

   

  הרכב השופטים בראשות סגן הנשיא רון סוקול קבע כי מדובר במקרה "מפליג בחומרתו". לדבריהם, "הנאשם הבין את אשר הוא עושה ואת החומרה אשר במעשים ויכול היה להפסיקם בכל עת, אולם הוא בחר להתעלם מכך. במשך 12 שנים ארוכות שוב ושוב, פעם אחרי פעם, התעלם הנאשם ממצוקתה ומסבלה הרב של המתלוננת, המשיך במעשיו ואף הסלים אותם במהלך השנים. מעשיו נעשו בשיטתיות, תוך תכנון מוקדם, במקומות שהיו אמורים להיות בטוחים עבורה – ביתה ובית סבתה".

   

  "אינו מגלה אמפתיה לקורבנו" 

  השופטים ציינו עוד כי טווח הענישה הראוי מגיע ל-18 שנה, אולם החליטו בכל זאת לכבד את ההסדר. הם ציינו בין הנסיבות לקולא את העובדה שהצעירה התלוננה על המקרים כ-13 שנה אחרי שפסקו (על אף שציינו כי העיכוב אינו באשמת המתלוננת), וכן את העובדה שהנאשם הודה, ולקח אחריות על המעשים, גם אם לצערם "אינו מגלה אמפתיה כלפי קורבנו".

   

  עוד ציינו השופטים את סבלה של הצעירה שלפי ההערכות לא תתאושש לחלוטין מהטראומות שחוותה, ומתחו ביקורת על משפחת הנאשם שהעדיפה לתמוך בו על פני הקורבן: "יש להצטער על כך שבני המשפחה תומכים רק בנאשם ואינם מוצאים מקום בלבם להכיר במצוקותיהם וסבלם של המתלוננת ושל ילדיה, שגם הם בני משפחתם הקרובים. רוצים אנו לקוות כי הודייתו של הנאשם, במעשיו המחרידים, אף שנעשתה באיחור, תביא מזור ולו חלקי לפצעיה של המתלוננת ולסבלה ותעזור בשיקומה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים