שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: "טראמפ קשר עצמו לנצח לתולדות בירתנו"
  ראש הממשלה הודה שוב לנשיא ארה"ב בעקבות ההכרה בירושלים כבירת מדינת ישראל. "אני חושב ששמו של טראמפ יתנוסס עכשיו יחד עם אחרים בהיסטוריית עמנו", אמר נתניהו בכנס של משרד החוץ והוסיף: "יש מגעים עם מדינות אחרות כדי שיכירו בירושלים"

   

   

  נתניהו: "טראמפ קשר עצמו לנצח לתולדות בירתנו"    (צילום: אלי מנדלבאום)

  נתניהו: "טראמפ קשר עצמו לנצח לתולדות בירתנו"    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "כולנו התרגשנו אמש לשמוע את ההצהרה ההיסטורית". יום לאחר הכרזת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שלפיה ארצו הכירה בירושלים כבירת מדינת ישראל, התייחס הבוקר (יום ה') ראש הממשלה בנימין נתניהו לדברים. "אתמול היה יום חשוב, לירושלים יש היסטוריה חשובה לאורך השנים", אמר נתניהו בכנס הבינלאומי השני לדילפלומטיה דיגיטלית במשרד החוץ.

   

  נתניהו בכנס במשרד החוץ, הבוקר (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  נתניהו בכנס במשרד החוץ, הבוקר(צילום: אלי מנדלבאום)

  נתניהו אמר עוד: "יש לירושלים אבני דרך חשובות. ההצהרה של טראמפ אתמול היא אבן דרך. ההצהרה הזאת מתבססת כמובן על זכות עתיקת ימים, כאן מלכו מלכינו, כאן טמונים שורשינו וזאת בעצם תעודת הזהות שלנו. הנשיא טראמפ קשר עצמו לנצח לתולדותיה של בירתנו. אני חושב ששמו יתנוסס עכשיו יחד עם אחרים בהיסטוריית עמנו. אנחנו נמצאים עכשיו במגעים עם מדינות אחרות שיכירו הכרה דומה".

   

  אמש, מיד לאחר הצהרת טראמפ, אמר נתניהו: "זה יום היסטורי. ההצהרה היא אבן דרך חשובה בתולדות ירושלים".

   

  דבריו של נתניהו נאמרו ברקע בקשתה של ארה"ב מישראל לעדן את תגובתה על ההכרה בירושלים כבירתה. במסמך של מחלקת המדינה האמריקנית שהגיע לידי סוכנות הידיעות רויטרס נכתב כי וושינגטון חוששת מתגובות נקם נגד מבני הממשל ועובדיו בישראל.

   

  במסמך שנשלח אתמול לשליחים האמריקנים בישראל, המחלקה הסבירה כיצד לדבר עם גורמים רשמיים בישראל בעקבות ההכרזה ההיסטורית. "אנחנו מבינים שההכרזה תתקבל בברכה, אך עלינו לבקש מכם להגיב באיפוק. אנחנו צופים לתגובות נגד שיתעוררו במזרח התיכון ובעולם כולו, ועדיין בוחנים את השלכות ההכרזה כלפי מבני הממשל ועובדיו מחוץ לארה"ב".

   

  עריקאת: "טראמפ התנהג כיותר ישראלי מהישראלים"

  מנגד, בכיר פתח סאיב עריקאת אמר הבוקר בריאיון לאולפן ynet כי "טראמפ יכול לעשות שלום עם נתניהו, ליברמן ובנט. טראמפ פסל את מדינתו ואת עצמו מלקחת תפקיד כלשהו בתהליך השלום. הוא התנהג אתמול כיותר ישראלי מהישראלים. הוא מפר לחלוטין את ההסכם שנחתם בינינו לבין הישראלים, שאומר שאף צד לא ייקח צעדים שישנו את הסטטוס".

   

  הריאיון עם סאיב עריקאת    (צילום: אבי חי)

  הריאיון עם סאיב עריקאת    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עריקאת אמר עוד כי "אם טראמפ רוצה לעשות שלום איתנו הפלסטינים – הוא יודע מה זה דורש. הפתרון היחיד הוא שתי מדינות, מדינת פלסטין לצד מדינת ישראל בקווי 67'. נתניהו לא רוצה את זה, נתניהו רוצה לכפות שיטה של מדינה אחת, אפרטהייד. אני חושב שהבוקר הפלסטינים צריכים להתמקד בדבר אחד: שוויון זכויות בין הירדן לים".

   

  -מה אתה אומר לישראלים ששואלים מדוע הפלסטינים מתנגדים לירושלים כבירת המדינה היהודית?

  "הבעיה שלנו היא שירושלים היא בירת פלסטין, האמריקנים לא אומרים את זה וישראל לא אומרת את זה. לא יכולה להיות מדינה פלסטינית בלי ירושלים שתהיה הבירה. ירושלים היא לבה ונשמתה של הפלסטינים. נתניהו אומר עכשיו 'אין משא ומתן, אין שלום עם הפלסטינים, קבלו את זה שירושלים היא בירת ישראל'. לעולם לא נקבל את זה. טראמפ הכתיב את תוצאות המשא ומתן על ירושלים לפני שהוא התחיל. האפרטהייד לא ישרוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים