שתף קטע נבחר

עצור עם שבר ביד טופל רק במשככי כאבים: "חשש לנזק בלתי הפיך"

צעיר שנעצר התלונן במשך כחודש וחצי על כאבים חזקים בידו שנגרמו בעת מעצרו. בהמשך התברר כי הוא סובל משבר, שהחל להתאחות בצורה לא נכונה משום שלא טופל. סנגורו: "זלזלו בתלונותיו". שב"ס: "שיגיש תלונה רשמית"

אילוסטרציה (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: Shutterstock)

במשך כחודש וחצי התלונן צעיר שהיה עצור בבית המעצר במגרש הרוסים ובהמשך בכלא מעשיהו על כאבים חזקים בידו, שנגרמו לדבריו בעת מעצרו, וכתוצאה מכך ידו התנפחה. בתגובה קיבל העצור נורופן. לאחר חודש הוא סוף כל סוף הופנה לבית חולים - שם התברר כי הוא סובל משבר ביד, וכעת הוא נזקק לניתוח ויש חשש שבהיעדר הטיפול נגרם לו נזק בלתי הפיך.

 

העצור בן ה-23 נעצר בחשד לביצוע עבירות אלימות במשפחה. לאחר מעצרו והעברתו לשב"ס, התלונן העצור על כך שבעת מעצרו, כשהשוטרים הניחו את האזיקים על ידיו, הם גרמו לו לחבלה בכף ידו הימנית - וכי הוא סובל מכאבים חזקים וידו התנפחה. העצור עבר בדיקות במרפאות השב"ס, ושם קיבל טיפול באמצעות כדורים לשיכוך כאבים.

 

לאחר כחודש וחצי נלקח העצור בליווי שב"ס לבית חולים אסף הרופא, לבדיקות בעקבות תלונותיו. בבית החולים התגלה בבדיקת רנטגן כי הוא סובל משבר בכף ידו, וכתוצאה מכך שהשבר לא טופל בזמן הוא התחיל להתאחות בצורה לא נכונה ולא בריאה. כעת, יזדקק העצור לעבור ניתוח כדי לתקן את השבר, והחשש הוא שלעצור נגרם נזק בלתי הפיך בכף ידו בגלל שלא קיבל טיפול בזמן.

"שב"ס זלזל בתלונותיו". עו"ד עידן גמליאלי ()
"שב"ס זלזל בתלונותיו". עו"ד עידן גמליאלי

נושא פציעתו של העצור הגיע גם לבית המשפט, ובאחד הדיונים, לאחר שהוגש נגדו כתב אישום, קבע שופט בית משפט השלום בירושלים, דוד שאול גבאי ריכטר, כי "ראיתי את המסמך הרפואי ודעתי אינה נוחה מהטיפול שהעצור מקבל".

 

עו"ד עידן גמליאלי, שייצג את העצור מטעם הסנגוריה הציבורית, מסר: "שב"ס אחראי על בריאותם ושלמותם של האסירים והעצורים שכלואים במתקניו. חמור מאוד ששב"ס זלזל בתלונותיו החוזרות ונשנות של העציר במשך יותר מחודש ולא העניקו את הטיפול הרפואי שיכול היה למנוע את הנזק. ההתנהלות זו גרמה להחמרה במצב כף ידו, ויש חשש שייגרם לו נזק בלתי הפיך. אנו מצפים ששב"ס יחקור את המקרה כדי למנוע הישנות מקרים מסוג זה".

 

מהשב"ס נמסר בתגובה: "שירות בתי הסוהר מספק טיפול רפואי הולם לכלל האסירים והעצורים הנמצאים בחזקתו. אם העצור שבנדון מרגיש שקיבל טיפול לא תקין, הוא מוזמן להגיש תלונה רשמית בנושא, והיא תטופל בערוצים המקובלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים