שתף קטע נבחר

הירי בקוסרא: "האב רוקן כמעט מחסנית בגלל סכנת חיים"

חקירת התקרית, שבמהלכה נורה פלסטיני למוות באזור טיול בר מצווה, מאששת לפי שעה את טענת המתנחל היורה להגנה עצמית. לפי גורמים שמעורים בפרטים, האב ביצע ירי על מנת להרתיע את משליכי האבנים לעבר הישראלים

 

 

במשטרת מחוז ש"י ממשיכים לחקור את תקרית הירי בשבוע שעבר בכפר הפלסטיני קוסרא ליד שכם, שבמהלכה נורה למוות מוחמד עודה על ידי הורה שנמנה עם קבוצת מתנחלים מהאזור. במשטרה לוקחים את החקירה ברצינות רבה ומסבירים כי יבצעו את כל פעולות החקירה הנדרשות לבירור נסיבות הירי הקטלני שבוצע לאחר יידוי אבנים מסכן חיים לעבר קבוצת נערים בטיול בר מצווה.

 

גורמים המעורים בפרטים סיפרו כי "כל המעורבים באירוע הזה נחקרו או ייחקרו, יש כאן עבודת חקירה מאומצת, ואנחנו לא ממהרים לסגור את התיק". בהתייחס לאב היורה שנחשד בגרימת מוות ברשלנות אמרו הגורמים כי "מבינים שהייתה פה סכנת חיים, האב שרוקן כמעט מחסנית שלמה ביצע ירי להגנה עצמית".

אחרי תקרית הירי בקוסרא בשבוע שעבר (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אחרי תקרית הירי בקוסרא בשבוע שעבר(צילום: EPA)

לפי אותם גורמים, מפרטי האירוע עולה כי האב ליווה את קבוצת הנערים באזור שהוא מכיר היטב. עוד עלה כי כאשר קבוצת המטיילים הגיעה לנקודה ששוכנת מתחת לכפר הפלסטיני - היא הותקפה מלמעלה באבנים. בשלב הזה, כך לפי הגורמים המעורים בפרטים, המלווים והנערים לא ראו מי השליך עליהם אבנים מכיוון שהיו בנקודה נחותה, ובשל כך החליטו להכניס את הנערים לתוך מערה כשאחד מההורים נותר לשמור עליהם.

 

עוד עלה כי המלווה נתן את אקדחו להורה שנשאר עם הנערים על מנת שיאבטח אותם, ובמקביל ניסה להבריח את הפורעים הפלסטינים. האב טען בחקירתו כי ביצע ירי באוויר, שככל הנראה ממנו נורה תושב הכפר עודה. האב ניסה לעלות לנקודת שממוקמת מעל למערה כדי לשמור על הנערים, אך נפגע מאבן בראשו ונפל למטה.

 

האב יצר קשר עם מח"ט הגזרה 

בשלב זה המשיך האב לירות באוויר על מנת להרתיע את ההמון. תוך כדי האירועים בשטח, ניסו כמה הורים ליצור קשר עם מוקד שומרון, ועדכנו אותם בפרטי האירוע. בעקבות ההבנה שהאירוע מסלים, יצר האב היורה קשר ישיר עם מח"ט הגזרה, שהגיע לזירה באופן בהול עם רכבו. לאחר הגעת הכוחות, הרוחות בשטח נרגעו וקבוצת הנערים חולצה. לאחר מכן הגיע למקום גם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, שגם אליו האב היורה התקשר על מנת לסייע לו בהגשת תלונה.

 

מאז התקרית נחקר האב היורה פעם אחת באזהרה, אך הוא שומר על קשר רציף עם חוקרי המשטרה. הוא ביצע שחזור בשטח עם המח"ט וצפוי לבצע גם שחזור משטרתי בימים הקרובים. ייתכן אף שהחוקרים ייגבו עדות גם מהנערים שנכחו בטיול. האב צפוי להיחקר פעם נוספת במשטרה, אולם כרגע ישנה כאמור הבנה שהירי לא היה מפורז וכי המלווים, כמו גם הנערים, היו בסכנת חיים ממשית.

 

בארגון "חננו" שמייצג את האב היורה דורשים להקים צוות חקירה מיוחד ולהעמיד את הפורעים הפלסטינים לדין.

 

במקביל, כוחות הביטחון עצרו הלילה 20 תושבי כפר קוסרא בחשד לתקיפת המטיילים הישראלים בשבוע שעבר והשתתפות בהפרות סדר אלימות בימים האחרונים. לפי גורמי ביטחון, לעצורים ובכללם שני נערים חלק מרכזי בהפרות הסדר ובהסתה לצאת וליידות אבנים לעבר כוחות צה"ל. בנוסף, כמה מהם חשודים בדרדור אבנים לעבר פעילי עוצמה יהודית שהיו באזור ביום שני.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר TPS
אחרי העימות בקוסרא
צילום: הלל מאיר TPS
מומלצים