שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הקרב על עובדי מנגו: רמקולים וכרטיסים חינם לפסטיגל
  בהסתדרות הלאומית פנו לבית המשפט בטענה שההנהלה מפריעה להתאגדות ו"משחדת" את העובדים בכרטיסים לפסטיגל. ההנהלה טוענת מנגד כי ההסתדרות כופה עצמה על העובדים, ומציעה להם מתנות בעצמה כדי שיצטרפו. האם העובדים יצאו נשכרים מהמאבק המתחולל מעל לראשם?

  פגיעה בחופש ההתאגדות או הצקה לעובדים? עובדי מנגו נמצאים בשבועיים האחרונים בעיצומו של מאבק בין ההסתדרות הלאומית, המבקשת לאגד את העובדים, לבין הנהלת קבוצת פוקס, הטוענת כי העובדים לא מעוניינים להתאגד וכי ההסתדרות מפריעה לפעילות החנויות בפניותיה אליהם.

   

  עוד בערוץ הקריירה

   

  לאחר שההסתדרות הלאומית הגישה בקשת צד לבית הדין לעבודה נגד חברת מנגו והבעלים חברת פוקס-ויזל בע"מ, בגין הפרעה בהליך ההתארגנות של עובדיה, התנהל דיון בנושא ביום ג' השבוע בביה"ד לעבודה בתל אביב.

   

  במסגרת הדיון נקבע כי נציג מוסמך מטעם ההסתדרות יהיה רשאי להיכנס לחנויות בין השעות 13:30 ל-16.00 בלבד, להודיע כי הוא נציג ההסתדרות למנהלת או לאחראית המשמרת וכי בכוונתו לפנות לכל עובד באופן נפרד, לצורך הצטרפות להסתדרות. לפי ההחלטה, על המנהלת בחנות להתיר לעובד לצאת לצורך שיחה עם נציג ההסתדרות.

   

  במהלך הדיון הוצגו על ידי עורכות הדין בטי מצר לוי ורוית קרן, ממשרד עו"ד בטי מצר לוי, ועו״ד רן קונפינו, מנהל המחלקה המשפטית של ההסתדרות הלאומית, הקלטות של שיחות בין עובדות מנגו לכאורה לנציגי ההסתדרות הלאומית, בהן טוענות העובדות כי ההנהלה מפריעה לפעילות ההסתדרות והתארגנות העובדים.

  מנגו. האם המאבק הציני יביא לשיפור בתנאי העובדים? ()
  מנגו. האם המאבק הציני יביא לשיפור בתנאי העובדים?
  בחברת פוקס, אשר יוצגה בבית המשפט על ידי הבעלים והמנכ"ל, הראל ויזל, וחברי הנהלה נוספים, טענו כי ההסתדרות הלאומית מציקה לעובדי הרשת  בטלפונים וסמסים, וכי החברה לא התערבה במהלכי ההתארגנות של העובדים בשום דרך.

   

  בחברה אמרו לאחר הדיון כי "למרות ההכפשות הבוטות של ההסתדרות נגד החברה בתקשורת, ובפנייתה של ההסתדרות לבית הדין לעבודה, ועל אף התנהלותה הפסולה של ההסתדרות ופגיעתה בפעילות החנויות, מרגע שנודע לחברה על ניסיונותיה של ההסתדרות, החברה הקפידה שלא להתערב במהלך, פעלה כדין ואף העבירה מסר ברור לכל מנהלי האזורים ומנהלי החנויות שלא להתערב בניסיון ההתארגנות".

   

  רמקולים "יקרי ערך" וכרטיסים לפסטיגל

  למרות הסיכום בבית הדין, ההסתדרות הלאומית והנהלת החברה המשיכו במלחמה:

   

  במכתב שנשלח להסתדרות הלאומית על ידי עו"ד נחום פיינברג ועו"ד ירון קרמר, ממשרד נ. פיינברג ושות', המייצגים את חברת פוקס, נכתב כי "מרשתי נדהמה להיווכח היום מעובדים רבים, כי נציגיכם בסניפים השונים הציעו לעובדים בסניפים מתנה יקרת ערך של רמקול בלוטוס, בתמורה לחתימתם על טפסי הצטרפות.

   

  "מתנה זו, אשר ניתנה כאמור אך ורק לעובדים המצטרפים, באה בהמשך להטבות כלכליות משמעותיות אחרות אשר הוצעו לעובדים, כדוגמת הנחה למופעים, אשר אף הן הוצעו אך ורק לעובדים החותמים".

   

  בהסתדרות הלאומית טענו בתגובה כי הרמקולים "יקרי הערך" חולקו לשבעה עובדים בלבד, וערכם עשרות בודדות של שקלים. בנוסף טענו בהסתדרות כי הציעו הטבה ברכישת כרטיסים לפסטיגל לכלל עובדי מנגו, ולא רק לאלו אשר בחרו להצטרף, וכי החברה הודיעה מספר שעות לאחר מכן כי תחלק לכל עובדי מנגו כרטיסים זוגיים לפסטיגל - בחינם, וכך ניסתה "לשחד" את העובדים ולפגוע בהתארגנות.

   

  תגובת חברת פוקס: "ההסתדרות הלאומית משקרת. אתמול נדהמנו לגלות שנציגי ההסתדרות הלאומית מנסים לקנות קולות של בני נוער ועובדים צעירים, ומציעים מתנות יקרות בתמורה לחתימה על טפסי הצטרפות להסתדרות. מיד לאחר שההסתדרות קיבלה מכתב מעורכי הדין של החברה עם דרישה להפסיק דבר פסול ולא חוקי זה, הודיעה הנהלת ההסתדרות שהם מפסיקים את הפעולה הנלוזה של חלוקת מתנות יקרות באופן מיידי".

   

  לפנייה לכתב/ת
  צילום: רם וליץ
  חנות מנגו
  צילום: רם וליץ
  עו"ד בטי מצר לוי
  עו"ד רוית קרן
  מומלצים