שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברלין: ישראליות נעצרו בחשד לגניבה מ"פריימרק"
  מעצרן של אם ובתה מישראל הוארך, ולדבריהן לקחו מהן את הפאות ומנעו אוכל כשר בכלא. הן טוענות שהבת רק יצאה בטעות עם בגדים מתחומי החנות הפופולרית. רבנים התגייסו לעזרתן

  פריימרק בברלין (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  פריימרק בברלין(צילום: gettyimages)

  שתי ישראליות, אם ובתה, נעצרו השבוע על ידי משטרת ברלין בחשד שגנבו בגדים מחנות "פריימרק" באלכסנדרפלאץ, הפופולרית מאוד בקרב ישראלים. שופט גרמני האריך את מעצרן בשבוע והן בינתיים מוחזקות בכלא נשים.

   

  הנשים מכחישות שגנבו וטוענות שהבת התקדמה אל האם עם בגדים מהחנות, ולא שמה לב שהיא עומדת מעבר לגבולות החנות. השתיים נלקחו לחקירה ולטענתן מתורגמן ערבי ישראלי היטעה אותן ואמר שאם יחתמו ישחררו אותן למחרת - אך בסופו של דבר אחרי לילה קשה במעצר שופט החליט לבדוק את העניין לעומק והאריך מעצרן עד יום שני.


   (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  (צילום: gettyimages)
   

  שתי החשודות היו חלק מקבוצה של נשים חרדיות שטסו לגרמניה. הן התלוננו שהן מוחזקות בתנאים קשים, על כך שלקחו מהן את הפאות ומונעים מהן אוכל כשר. שליח חב"ד בברלין, הרב שמואל סגל, ביקר אותן אתמול ודאג להן לאוכל. רשויות הכלא הסבירו שעל פי הנוהלים נאסר על עציר להכניס חפץ זר ולכן נלקחו הפאות.

   

  הקהילה היהודית התגייסה לסייע לישראליות ושכרה עורכת דין מקומית שתנסה להגיש ערר ותדרוש שחרור בערבות. עורכת הדין דיווחה שהן במצב ירוד וסובלות מטראומה. 

   

  "לא ישנתי בלילה אחרי שראיתי מה עובר עליהן", אמר הרב סגל. אחת מהן לא חשה בטוב ונזקקה לטיפול רפואי. גם הרב של ברלין, יהודה אליקים טייכטל, התגייס למען השתיים ופועל מול הרשויות כדי להביא לשחרורן או לפחות לשיפור תנאי המעצר שלהן.

   

  בהמשך ביקרה אותן היום (ה') קונסולית ישראל בברלין, ליאורה גבעון, ודיווחה כי מצבן טוב, תנאי מעצרן סבירים והן זוכות לארוחות צמחוניות.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים