שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בהלה במעונות וינגייט: תן בחדר הסטודנטיות
  תן פצוע ומדמם הצליח להיכנס לחדרן של סטודנטיות הלומדות במכון והרס רכוש. אחרי שזרע הרס בחדר, הצליחו הבנות לכלוא את התן שברח לאדן החלון שבו נמצא פתח מילוט

  התן הכלוא ()
  התן הכלוא
  תן פצוע חדר לפנות בוקר (ה') לחדרן של סטודנטיות במכון וינגייט באזור נתניה, גרם לבהלה רבה והרס רכוש. בסוף הצליחו הבנות לכלוא אותו בפתח מילוט באדן החלון בחדר, אך עד כה הוא לא פונה מהמקום.

   

  התן הצליח להיכנס דרך הדלת הראשית של בניין המעונות במכון ולטפס לקומה השלישית. אחת הסטודנטיות התעוררה לאחר ששמעה רעשים מוזרים ויצאה מהחדר שבו היא מתגוררת עם עוד סטודנטיות. אז היא הבחינה בתן, שהיה פצוע, מבוהל והשתולל.

   

  התן הצליח להיכנס לחדר של הסטודנטיות וגרם נזק לרכוש בדירה, תוך שהוא מותיר אחריו כתמי דם. הבנות צרחו בבהלה ופחדו שמא הוא יתקוף אותן. הן התקשרו לקב"ט במכון, אך לא הצליחו לתפוס אותו.


  גרם לנזק לרכוש ()
  גרם לנזק לרכוש

  כתמי הדם של התן הפצוע ()
  כתמי הדם של התן הפצוע

  לטענתן, אחרי שיחה למשטרה טענו בפניהם כי הנושא לא בטיפולם. בעיריית נתניה הפנו את האחריות לרשות הטבע והגנים. בשלב הזה החליטו הבנות לפנות גם לסטודנטים אחרים, אך הם סירבו לסייע להן.

   

  בשלב מסוים קפץ התן על אדן החלון בחדר ככל הנראה לאחר שראה שיש בו פתח מילוט. עם זאת, מדובר היה בחלון בקומה השלישית והוא לא יכול היה לקפוץ. הסטודנטיות ניצלו את ההזדמנות והתן נותר כלוא בפתח החלון.

   

  עד כה לא נמצא מי שיחלץ את התן מהמקום. דובר מכון וינגייט, יובל ארד, מסר בתגובה: "העובדות הבסיסיות שבפנייתכם נכונות ואכן נכנס תן למגורי הסטודנטים בשעה 04:00 לפנות בוקר. מכון וינגייט מצוי בלב שמורת טבע ושוטטות של חיות בר - שועלים, תנים וחזירי בר בשעות הלילה מתקיימת כדרך שיגרה. באחרונה התגברה מאוד התופעה ועל כן פנה מכון וינגייט למשרד הבריאות ולרשות הטבע והגנים במטרה לקבל אישור לבצע פעולות לצמצום נוכחות חיות בר מוגנות בשטחי המכון".

   

  עוד נמסר: "בפעילות יזומה נלכדו בימים האחרונים שלושה תנים ושועלים והועברו משטחי המכון, כחלק מסדרת צעדי מניעה שמטרתם לצמצם ולהגביל את מרחבי השוטטות של החיות. לצערנו קריאת הסטודנטים למוקד האבטחה לפנות בוקר נענתה באיחור רב וסייר הגיע רק בחלוף 30 דקות. מנכ"ל המכון הורה הבוקר לקיים תחקיר מקיף בהשתתפות הסטודנטים שהיו מעורבים באירוע, במטרה לבחון את תפקוד המוקד ולחדד את הנהלים כדי למנוע הישנות מקרים כאלה".

   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים