שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הצעת ערוץ 20 להפעלת ערוץ הכנסת נפסלה
  למרות זכייתו במכרז מועצת הכבלים והלווין, ערוץ 20 לא יפעיל את ערוץ הכנסת - זאת בעקבות עתירות של קבוצת RGE וחברת החדשות לבג"ץ, בהן נטען כי הצעת הערוץ שהובילה לזכייה הכילה פגמים חמורים

  סוגיית הפעלת ערוץ הכנסת מסרבת לגווע: מועצת הכבלים והלווין הודיעה היום (ה') כי למרות שזכה במכרז - ערוץ 20 לא יפעיל את ערוץ הכנסת וכעת תיבדק הצעתה של חברת RGE, המחזיקה בבעלות ערוץ עשר, ערוץ הספורט וערוץ הילדים.

   

  לפני כשבעה חודשים זכה ערוץ 20 במכרז של מועצת הכבלים והלווין ונבחר להפעילו אותו בעשור הקרוב - במקום חברת חדשות 2, שהפעילה את הערוץ ב-11 השנים האחרונות. בעקבות עתירות של חברת החדשות וקבוצת RGE לבג"צ הוקפא מעבר ערוץ הכנסת לידי ערוץ 20, אחרי שטענו כי אין הלימה בין התוכנית העסקית של ערוץ 20 לבין התכנים שפורטו בהצעת המכרז.

   

  מליאת הכנסת (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  מליאת הכנסת(צילום: רויטרס)

  מערוץ 20 טרם נמסרה תגובה.

   

  קבוצת RGE מסרה בעקבות ההחלטה כי "אנו מברכים על החלטת המועצה לשידורי כבלים ולוויין לפסול את הצעת ערוץ 20 במכרז על ערוץ הכנסת. הקבוצה משוכנעת, כפי שהיתה לכל אורך ההליך, שבסופו של יום היא זו שתפעיל את ערוץ הכנסת החדש, היות שהצעתה הייתה מלכתחילה האיכותית והנכונה ביותר, הן תוכנית והן עסקית. RGE קוראת למועצה לסיים את ההליך במהרה ולאפשר לערוץ החדש לצאת לדרך בהקדם".  

   

  מחברת החדשות נמסר כי "מדובר בניצחון משפטי חסר תקדים, הודות לעמידה העיקשת של חברת החדשות על עקרונות של קיום מכרז הוגן, שוויוני ושקוף.

  רק הודות לעתירת חברת החדשות לבג"צ נחשפו פגמים וכשלים חמורים שנפלו בעבודת ועדת המכרזים של מועצת הכבלים והלווין. כפי שהודיעה חברת החדשות לבית המשפט, ההתנהלות של ועדת המכרזים ביחס להצעת ערוץ 20 ולפגמים החמורים שנפלו בה מוכיחה כי בדיקת כלל ההצעות שהוגשו במסגרת המכרז על- ידי ועדת המכרזים לא נעשתה כראוי ולכן אין לתת אמון בהליך המכרז כולו. העובדה שהיועץ המשפטי לממשלה לא היה מוכן להגן בבג"ץ על החלטת המועצה בהליך המכרזי, מעידה כאלף עדים על כישלון מקצועי מהדהד של ועדת המכרזים. בנסיבות אלה, התוצאה המתחייבת היא ביטול ההליך המכרזי".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים