שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  התורים יתקצרו? הסכם שכר ירחיב את שעות קבלת הקהל במנהל האוכלוסין
  נחתם ההסכם אשר מסדיר את עבודת נציגי רשות האוכלוסין האחראים על תעודות הזהות והדרכונים הביומטריים, על פי "החוק הביומטרי". ההסכם יאפשר את פתיחת הלשכות עד ארבע פעמים בשבוע בשעות אחר הצהריים במקום פעמיים כיום

  יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר הפנים אריה דרעי, סגן שר האוצר יצחק כהן, הממונה על השכר באוצר ערן יעקב, מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה פרופ' שלמה מור יוסף ויו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי חתמו אתמול (ה') על הסכם קיבוצי המסדיר את זכויות מאות עובדי הרשות, כאשר ברקע התורים האינסופיים בלשכות להנפקת התעודות הביומטריות. בין סעיפי ההסכם, הרחבת שעות קבלת הקהל בלשכות.

   

  ההסכם חל על כ-600 עובדי לשכות מנהל האוכלוסין הפרוסות ברחבי הארץ וכ-100 מעובדי מטה הרשות הממוקם בירושלים. הוא  מסדיר את העבודה על תעודות הזהות והדרכונים הביומטריים על פי "החוק הביומטרי" שאושר מוקדם יותר השנה ותקף עד לסוף שנת 2020.

   

  במסגרת ההסכם נקבעו הוראות הנוגעות לשעות הפעילות של העובדים בשעות אחר הצהריים והערב, והתגמול על עבודתם. זאת בייחוד לאור העומסים הכבדים שנוצרו בלשכות בתקופה האחרונה והגדלת כמות הזמן הנדרשת להנפקת התעודות החדשות.

   

  חלקו הראשון של ההסכם קובע כי עובדי הלשכות יקבלו מענק חד פעמי בגובה 8,000 שקל עבור תקופת הפיילוט הביומטרית (במחצית הראשונה של 2017). עוד נקבע, כי בגין הכנסת האלמנט הביומטרי למערכות יקבלו עובדי הלשכות תוספת שכר חודשית קבועה בגובה 833 שקל. עובדים אחרים, כגון עובדי המטה, יקבלו תוספת בגובה 500 שקל.

   

  חלקו השני של ההסכם מסדיר ומאפשר להוציא לפועל את התוכנית להרחבת זמן קבלת הקהל בלשכות מנהל האוכלוסין, אשר כיום נפתחות פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים. ההסכם מרחיב את פתיחתן באותן שעות עד לארבע פעמים בשבוע.

   

  אזרחים ממתינים בתור לדרכונים (צילום: דני שדה) (צילום: דני שדה)
  אזרחים ממתינים בתור לדרכונים(צילום: דני שדה)

  כמו כן, הצדדים הסכימו על הגדלת הסכום שיקבלו מי שיעבדו בזמן קבלת קהל אחר הצהריים, מ-72 שקל ל-96.5 שקל, ומסדיר לראשונה גם תגמול עבור תורנות ערב, שנקבע על 96.5 שקל.

   

  יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר במעמד החתימה: "העובדים המסורים ברשות האוכלוסין הם המפתח לשירות איכותי המוענק לאזרחי ישראל. ההסכם ההיסטורי עליו חתמנו היום מחזק את מעמד העובדים ומתאים את תנאי העסקתם לשינויים הטכנולוגיים במערך הנפקת התעודות. במקביל הוא גם מאפשר יציאה לדרך חדשה בה הציבור ייהנה משירות משודרג, מקצועי ויעיל - לאורך מספר רב יותר של שעות".

   

  שר הפנים, אריה דרעי, הצטרף לדברי ניסנקורן ואמר: ״מדובר בהסכם רב משמעות שייתן לעובדים את מה שמגיע להם לאחר משא ומתן ארוך. ההסכם יתגמל באופן ראוי והוגן את מאות עובדי רשות האוכלוסין, הפועלים יום יום ללא לאות למתן שירות מצוין ומבצעים את עבודתם על הצד הטוב ביותר״.

   

  סגן שר האוצר יצחק כהן, אמר במעמד החתימה: "עשינו כאן צעד חשוב למען השירות לאזרח, תוך חיזוק מעמדם של העובדים שעושים עבודה קשה וחשובה למען האזרחים".

   


  פורסם לראשונה 07/12/2017 17:31

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים