שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רקטה מעזה התפוצצה בשדרות: "הקירות רעדו"
  אחרי שצה"ל תקף מטרות של חמאס ברצועה בעקבות ירי לישראל, רקטה נוספת שוגרה מעזה ונחתה בעיר שדרות בערב שבת. שני בני אדם לקו בחרדה ונזק נגרם לרכבים במקום. "היה פיצוץ אדיר, לא העזתי לצאת מהממ"ד", סיפרה תושבת העיר שגרה ליד זירת הפיצוץ. הפלסטינים מדווחים על 15 פצועים בתקיפות חיל האוויר

  רכב שניזוק בשדרות מהתפוצצות הרקטה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  רכב שניזוק בשדרות מהתפוצצות הרקטה(צילום: רועי עידן)
   

  רקטה פגעה בתוך שדרות בערב שבת, צה"ל תקף מטרות צבאיות של חמאס ברצועה: אחרי שרקטה אחת ששוגרה אמש (יום ו') מעזה לעבר שדרות יורטה בידי כיפת ברזל, רקטה נוספת שנורתה מהרצועה התפוצצה בחניה בעיר. שני בני אדם לקו בחרדה ונזק נגרם לכמה מכוניות. זמן קצר לפני כן הפציצו מטוסי חיל האוויר מתחם אימונים ומחסן אמצעי לחימה של חמאס בצפון הרצועה בעקבות ירי רקטות לעבר עוטף עזה. בעזה מדווחים כי 15 נפצעו בתקיפות.

   

  כאמור מוקדם יותר יירטה מערכת כיפת ברזל רקטה ששוגרה מהרצועה לעבר העיר שדרות. מדובר צה"ל נמסר כי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק בעקבות השיגור. זמן קצר לאחר מכן נשמעה אזעקה נוספת ביישובי צפון הנגב בעקבות שיגור נוסף של רקטה שכנראה נפלה בתחומי הרצועה. אזעקה נוספת נשמעה לאחר כשעתיים בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב - ולאחריה דווח על הפיצוץ בעיר.

   

  גורם ביטחוני בכיר בישראל אמר כי "חמאס משחק משחק מסוכן מאוד. ישראל רואה בירי על שדרות אירוע חריג וחמור מאוד, וחמאס צריך לשקול היטב אם להמשיך בקו הנוכחי שבו אינו מונע ירי מהרצועה".

   

   

  הנפילה בשדרות    (צילום: רועי עידן)

  הנפילה בשדרות    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:
   (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)

   

  "היה פיצוץ אדיר. שמעתי זכוכיות מתנפצות ואז אזעקות של רכבים", סיפרה תושבת הרחוב שבו התפוצצה הרקטה. "קירות הבית רעדו. לא העזתי לצאת מהממ"ד. עכשיו כל הרחוב סגור ויש משטרה וחבלנים. האמבולנסים חונים מול הבית שלי ופרמדיקים סורקים ומחפשים נפגעים". בפעם האחרונה שהתפוצצה רקטה בתחומי העיר היה זה באוגוסט 2016. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

   

  תיעוד בעזה של התקיפה

  תיעוד בעזה של התקיפה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב של חיל האוויר שתי מטרות טרור ברצועת עזה", נמסר מוקדם יותר מדובר צה"ל. "המטרות שנתקפו הן מתחם אימונים ומחסן אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס. התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי ירי תלול המסלול שבוצעו לעבר עוטף עזה. צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה".

  התקיפה בעזה ()
  התקיפה בעזה
   

   

  הרקטה יורטה ללא נפגעים ונזק. מערכת כיפת ברזל (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  הרקטה יורטה ללא נפגעים ונזק. מערכת כיפת ברזל(צילום: EPA)
   

  בכמה יישובים בעוטף עזה החלו, על דעת עצמם ובשיתוף צה"ל, להנחות את התושבים להישאר בסמוך למרחבים מוגנים בעקבות אירועי היום. בהודעה של המועצה האזורית שדות נגב לתושבים נמסר: "תושבים יקרים, בשל אזעקות שנשמעו בדקות האחרונות ביישובי המועצה, כמשנה זהירות אנו מבקשים להישאר בסמיכות למרחב מוגן או הכי מוגן שיש. נמשיך לעדכנכם בהנחיות אם יהיו כאלה".

   

  ברצועת עזה דיווחו כי צה"ל מגיב בירי בצפון הרצועה בעקבות השיגורים לעבר יישובי העוטף. רשויות הרפואה ברצועה מסרו כי כתוצאה מהתקיפות של צה"ל ישנם 15 פצועים, בהם גם ילדים, שככל הנראה מתגוררים בסמוך לאחד מיעדי התקיפה.

   

   

  תושבים בדרום יבלו את הלילה בממ"ד    (צילום: בראל אפרים)

  תושבים בדרום יבלו את הלילה בממ"ד    (צילום: בראל אפרים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  האזעקה הראשונה נשמעה אתמול בשעה 18:11 באזורים רבים מאוד בעוטף עזה והייתה חריגה בהיקפה. בין היתר נשמעה האזעקה במועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, חוף אשקלון, אשכול וכן כאמור בעיר שדרות. תושבי האזור דיווחו כי נשמע פיצוץ גדול. "חלונות הבית רעדו", סיפר אחד התושבים.

   

  פחות משעה לאחר מכן, בשעה 19:07, נשמעה אזעקה נוספת במועצות האזוריות שדות נגב ובני שמעון - שם נשמעה האזעקה לראשונה מאז מבצע "צוק איתן" בקיץ 2014. שיגור זוהה מעזה אך הרקטה ככל הנראה נפלה בשטחי הרצועה. כוחות הביטחון ממשיכים לסרוק את האזור. האזעקה השלישית בעוטף עזה נשמעה בשעה 21:57. אחריה כאמור זוהתה נפילה בעיר שדרות.

  העימותים בין הפלסטינים לכוחות הביטחון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  העימותים בין הפלסטינים לכוחות הביטחון(צילום: AFP)

   (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  (צילום: gettyimages)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   

   

  התפרעויות בגבול עזה, אתמול    (צילום: רועי עידן)

  התפרעויות בגבול עזה, אתמול    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אתמול גם כן נשמעה אזעקה במועצות האזוריות חוף אשקלון, שער הנגב ובשדרות. מחבלים פלסטינים שיגרו שתי רקטות לעבר ישראל, אך הן ככל הנראה התפוצצו בשטח הרצועה. סמוך לשעה 18:15 הופעלה האזעקה בכמה יישובים, ביניהם שדרות. כוחות הביטחון ערכו סריקות באזור, אך מאוחר יותר התברר כי הרקטות לא התפוצצו בשטח ישראל.

   

  כמה שעות לאחר מכן תקף צה"ל באמצעות ירי טנק וכלי טיס של חיל האוויר שתי מטרות טרור ברצועת עזה. בדובר צה"ל אמרו כי צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי למתרחש ברצועת עזה. לפי הדיווחים הפלסטיניים, בוצע ירי ארטילרי של צה"ל לעבר עמדת תצפית של חמאס במרכז רצועת עזה.

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)


   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
   

  השיגורים לעבר ישראל מגיעים על רקע עימותים בין אלפי פלסטינים שהתגודדו בעשרות מוקדים ברחבי יהודה ושומרון ובגבול רצועת עזה על רקע הכרזתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על ההכרה בירושלים כבירת ישראל. במסגרת העימותים, כך לפי משרד הבריאות הפלסטיני, נהרגו שני מפגינים בגבול דרום הרצועה וכ-300 נוספים נפצעו. לטענת המשרד, כ-25 מבין הפצועים נפגעו מאש חיה אך לא נשקפת סכנה לחייהם. שאר המטופלים נפגעו מירי כדורי גומי ורימוני גז מדמיע וכ-60 מבין הפצועים הועברו לבתי חולים שונים. ברצועת עזה נפצעו 55 פלסטינים בעימותים ליד גדר המערכת.

   

  הצעירים הפלסטינים מעזה הציתו צמיגים ויידו אבנים לעבר כוחות צה"ל מעברו השני של הגבול. צה"ל, שנערך מראש בכוחות גדולים, ירה גז מדמיע ואמצעים נוספים לפיזור הפגנות ומנע חצייה של הגבול. "במהלך הפרות הסדר האלימות ביצע כוח צה"ל ירה לעבר מסיתים מרכזיים, זוהו פגיעות", נמסר מצה"ל.

   

  על רקע העימותים האלימים מסר מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, במסר לפלסטינים ברשתות החברתיות: "קיצונים אינטרסנטיים רוצים להתסיס את הרחוב בשקרים ובסילופים כי זו מלחמת דת, ובסופו של דבר מציאות אלימה רק תפגע בציבור הפלסטיני", מסר. "אני מפציר בכם, אל תתנו לקיצונים להרוס את חגי הכריסמס, התיירים שבדרך אליכם ואת השקט שבלעדיו פריחה חיובית משמעותית עשויה להיתקע או לרדת לטימיון".


  פורסם לראשונה 08/12/2017 18:19

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים