שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רונית מטלון זכתה בפרס ברנר לספרות

  הפרס, ששוויו 50 אלף שקלים, יוענק למטלון על ספרה "והכלה סגרה את הדלת". "אמרו לי שהספר נבחר מכמאה ספרים, שהוא הכי בלט. זה משמח מאוד", אמרה מטלון ל-ynet. בנוסף, שני סופרים זכו בפרס מטעם אגודת הסופרים העבריים על ספר ביכורים: אמיר זיו על "ארבעה אבות" ורעיה טילינגר על "עתידה"

  הסופרת רונית מטלון היא הזוכה בפרס ברנר לספרות לשנת 2017 על ספרה "והכלה סגרה את הדלת", בהוצאת כתר. גובה הפרס, המוענק על ידי אגודת הסופרים העבריים ונחשב אחד הפרסים הספרותיים המכובדים ביותר בספרות העברית, 50 אלף שקלים. 

   

  "הודיעו לי אתמול", אמרה מטלון ל-ynet, "אמרו שהספר נבחר מכמאה ספרים, שהוא הכי בלט, זה משמח מאוד". כשנשאלה האם לדעתה בחירת הספר תחשוף אותו לקהל רחב יותר, אמרה "אני באמת לא יודעת. דברים הם כל כך משונים ולא צפויים. הדבר החשוב הוא שאוהבי ספרות, ועדיין יש אנשים כאלה - אולי זה יעשה להם משהו. פרס יכול ליצור מומנטום שיגיד לאדם 'תסתכל ימינה, הבט לכאן', כדי שיוכל לבדוק בעצמו".

   

  רונית מטלון (צילום: דוד סאלם (זוג הפקות)) (צילום: דוד סאלם (זוג הפקות))
  רונית מטלון(צילום: דוד סאלם (זוג הפקות))

  ועדת השופטים, שהורכבה השנה מד"ר דיתי רונן, ד"ר סמדר שיפמן, יחזקאל נפשי, והמשקיף מאיר עוזיאל, נימקה את הבחירה: "מדובר בספר יוצא דופן המטפל בצורה ספרותית מבריקה ועם זאת קלילה במבני העומק של החברה הישראלית, במתחים הקיומיים של הישראליות ובשאלות של הגדרת זהות אישית".

   

  הספר הזוכה ()
  הספר הזוכה

  השנה זכו גם שני סופרים בפרס על ספר ביכורים, ששוויו 10,000 שקלים: אמיר זיו על ספרו "ארבעה אבות" ורעיה טילינגר על ספרה "עתידה".

   

  בנוסף, ארבעה ספרים זכו בציון לשבח: "ילתא" מאת רוחמה וייס, "עונות מעבר" מאת דורית קלנר, "ברנר עשרים וארבע" מאת יוחאי אופנהיימר ו"בסתר כנפיים" מאת אבי ולנטין.

   

  פרס על ספר ביכורים. "ארבעה אבות" של אמיר זיו ()
  פרס על ספר ביכורים. "ארבעה אבות" של אמיר זיו

  פרס ברנר לפרוזה מוענק על ידי אגודת הסופרים מדי שנה לספר שהופיע בשנה האחרונה. השנה הוגשו 87 ספרי פרוזה, ובקטגוריית פרס ברנר לספר ביכורים הוגשו 54 ספרים.

   

  טקס חלוקת פרס ברנר יתקיים באולם צוותא בתל אביב, ב-27 בדצמבר.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זכתה בפרס ברנר. רונית מטלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים