שתף קטע נבחר

חייל צה"ל הושעה: תועד גונב מדוכן פירות בחברון

תקרית מביכה בחברון: במהלך פעילות של כוח צה"ל בעיר, תועד החייל גונב מדוכן השייך לפלסטינים. צה"ל: "האירוע תוחקר והמפקד הושעה ויטופל משמעתית"

 

 

תקרית מביכה בחברון: במהלך פעילות של כוח צה"ל היום (שבת) בעיר, אחד ממוקדי הפרות הסדר היום ביהודה ושומרון, תועד חייל צה"ל גונב מדוכן פירות השייך לפלסטינים. בצה"ל אמרו כי המפקד הושעה מתפקידו. כך זה נראה בסרטון שהופץ.

מגיע לדוכן ()
מגיע לדוכן

ובורח ()
ובורח

תחקיר האירוע העלה כי כוח מגדוד גבעתי שאחראי על גזרת חברון עסק בפעילות מבצעית כחלק מההערכות לקראת הפרות הסדר באזור שבין השכונות הפלסטיניות ליישוב היהודי. מפקד הכיתה שפיקד על הכוח תועד נוטל תפוחי העץ עבורו ועבור חייליו מהדוכן שבעליו הפלסטיני עזב על רקע המתיחות בעיר.

 

בצבא ציינו כי מדובר באירוע חריג שלא מעיד על תפקוד הכוחות ביהודה ובשומרון ובפרט בסוף השבוע האחרון, שהסתיים ללא פצועים קשה או הרוגים פלסטינים חרף האלפים שיצאו להפגין.

 

"הגדוד של גבעתי פועל בגזרת חברון כבר כמה חודשים, וחייליו מתודרכים כל העת להימנע מאירועים ערכיים מסוג זה, בהם עלולים להיתקל יותר מכל גדוד אחר באיו"ש, בגלל רמת החיכוך הגבוהה עם האוכלוסייה הפלסטינית והיהודית", נמסר. חברון זו העיר הפלסטינית היחידה בגדה שבה צה"ל מחזיק כוח קבוע נוכח היישוב היהודי שבתוכה.

 

לוחמים מאותו הגדוד תועדו גם אתמול בתמונה שהפכה ויראלית, לאחר שכ-20 מהם הקיפו פלסטיני צעיר שהשתתף בהפרות הסדר האלימות בעיר. במקרה זה זכו הלוחמים לגיבוי מלא ממפקדיהם לאחר שתפסו את המסית המרכזי והביאו אותו לחקירה.

 

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך פעילות של כוחות צה"ל בחברון לקח מפקד פירות מדוכן השייך

לפלסטינים. מדובר בהתנהגות שאינה עומדת בקנה אחד עם המצופה מחייל ומפקד בצה"ל. האירוע תוחקר בגדוד והמפקד הושעה מתפקידו ויטופל משמעתית".

 

בחברון פרצו בסוף השבוע עימותים בין תושבים לחיילי צה"ל, על רקע הצהרתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בדבר ההכרה בירושלים כבירת ישראל. שני פלסטינים תושבי העיר נפגעו משימוש באמצעים לפיזור הפגנות. כוחות הביטחון עצרו במקום שישה מפגינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים