שתף קטע נבחר

פרשת השחיתות בראשל"צ: דוד ביטן התייצב לחקירתו השלישית

יו"ר הקואליציה, שחשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים במסגרת תיק 1803, התייצב במשרדי להב 433 לחקירתו השלישית בפרשה. ביטן סירב להתייחס לחשדות נגדו

 

 

 

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן הגיע הבוקר לחקירתו השלישית במסגרת פרשת השחיתות בראשון לציון. עם צאתו מביתו סירב ביטן לדבר וכעבור זמן קצר התייצב במשרדי להב 433. ביטן חשוד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, ובין היתר נטען כי קיבל שוחד בתמורה לקידום אינטרסים של אחרים, בהם בן למשפחת הפשע ג'רושי, בתמורה לכיסוי חובותיו.

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

חקירתו השנייה של ח"כ ביטן נערכה ביום רביעי ונמשכה למעלה מ-12 שעות. לפני החקירה התייחס ביטן לעתירה שהגיש בבקשה להתיר לו להתראיין ומתח ביקורת על ההדלפות. "זה דבר מקובל שנחקר לא יכול להתראיין בזמן החקירה, אבל שלא ידליפו. הגשנו בקשה לבית משפט, ושם תהיה התייחסות לעניין הזה. אני מקבל תמיכה טובה מחבריי בליכוד. כשיהיה לי מה להגיד אני אגיד", אמר.

 

בניסיון לגייס עד מדינה בפרשת 1803 עמלו במשטרה על הכנתו של תיק חקירה מורכב שעיקרו עבירות מסים, שבהן מעורב על פי החשד משה יוסף. השוטרים ניסו לשכנעו להיות עד מדינה, ונוכח הלחצים הקשים הוא אושפז בבית חולים.

 

 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)

עוד לפני שהתפוצצה הפרשה סימנו בלהב 433 את יוסף כדמות המקשרת בין כל החשודים. בשלב מסוים הבינו כי עולה חשד לביצוע עבירות מסים ואז הוציאו צו שאיפשר האזנות סתר. אלה ארכו יותר משנה.

 

 

לפני כמה חודשים אף התקינו השוטרים מצלמות נסתרות בתוך "רהיטי מצדה", העסק שבבעלותו של יוסף. במשך חודשים אספו החוקרים ראיות לעבירות מסים שהוא ביצע על פי החשד, בשווי מיליוני שקלים. בין היתר מדובר גם בעבירות של חשבוניות פיקטיביות והלבנת הון.

 

אם לא די בכך, ההאזנות ליוסף חשפו את הקשר ההדוק עם ביטן. זה נהג להגיע מדי יום לחנות ודיבר עמו על פרויקט ה-1000. "הוא היה הבנק של דוד ביטן על פי החשד", אמר גורם המעורה בפרטי החקירה. "הגיעו אליו כספים רבים. הוא הלבין, הלווה וגם העביר לביטן כספים. ממש לא התעסק רק ברהיטים", אמרו במשטרה.

 

את המידע הזה הציגו לשופט, וזה האריך את מעצרו של יוסף ב-12 ימים. במהלכם ניסו במשטרה לשכנעו להפליל את עמיתיו. הם הציגו לו במשך שעות את הראיות נגדו בנוגע להלבנות ההון, החשבוניות הפיקטיביות והעלמות המסים.

 

יוסף הבין כי הרשת סביבו מתהדקת, אף שכמעט ולא שוחחו עמו על ענייני השוחד לביטן, אלא בעיקר הציעו לו פעם אחר פעם לשתף פעולה ולהפליל את ביטן, כדי להציל את עצמו מעבירות המסים הקשות ומגזר דין חמור שיבוא בעקבותיו.

 

כמו כן, אתמול הותר לפרסום כי עידן פרץ, ראש לשכתו של השר ישראל כץ ששימש בעבר כעוזרו האישי, הוא המקורב שנחקר באזהרה בתיק 1803 ושוחרר בתנאים מגבילים. פרץ חשוד בעבירה של הפרת אמונים, לאחר שניסה לקדם עניינים הקשורים לקבלן שעבד מול עיריית הוד השרון. שמו של פרץ הותר לפרסום לאחר שחלפו 48 שעות מחקירתו בלהב 433. השר כץ עצמו אינו חשוד כמובן בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
דוד ביטן מגיע למשרדי להב 433, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים