שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אלו המועמדים הסופיים לפרס ספיר לספרות

  פורסמה "הרשימה הקצרה" של המועמדים לפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס. הסופרים הכלולים בה: שמעון אדף, סמי ברדוגו, אמיר זיו, נעה ידלין ואסתר פלד

  לפני כשלושה שבועות פורסמה הרשימה הארוכה של המועמדים לפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2017. כעת בחר חבר השופטים בראשותה של פרופ' ארנה בן נפתלי את חמשת המועמדים הסופיים - ואלה הם: "קום קרא", מאת שמעון אדף, בהוצאת כנרת זמורה-ביתן דביר;"כִּי גִי", מאת סמי בֶּרדוגו, בהוצאת הקיבוץ המאוחד; "ארבעה אבות", מאת אמיר זיו, בהוצאת עם עובד; "שטוקהולם", מאת נעה ידלין, בהוצאת כנרת זמורה-ביתן דביר; ו"פתח גדול מלמטה", מאת אסתר פלד, בהוצאת בבל.

   

  מועמדת בפעם השנייה. נעה ידלין (צילום: אלון סיגוי) (צילום: אלון סיגוי)
  מועמדת בפעם השנייה. נעה ידלין(צילום: אלון סיגוי)

  שניים מתוך הרשימה כבר זכו בעבר בפרס ספיר לספרות: שמעון אדף זכה בפרס ספיר בשנת 2012 על ספרו "מוקס נוקס" ונעה ידלין זכתה בפרס בשנת 2013 על ספרה "בעלת הבית". סמי ברדוגו היה בעבר מועמד לפרס ברשימה הקצרה.

   

  בין המועמדים. "ארבעה אבות" ספר הביכורים של אמיר זיו ()
  בין המועמדים. "ארבעה אבות" ספר הביכורים של אמיר זיו

  כל אחד מהסופרים ברשימה הקצרה יזכה במענק של 40 אלף שקלים, כשהזוכה בפרס הגדול ייבחר ב-22 בינואר, ויזכה בפרס בסך 150 אלף שקלים. בנוסף ספרו יתורגם וייצא לאור בשפה הערבית וכן יתורגם לשפה זרה נוספת על פי בחירתו.

   

  מעבר לכך, מפעל הפיס ירכוש מהדורה בת 500 ספרים מספרי הרשימה הקצרה ומהספר הזוכה בקטגורית הביכורים, ויעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מועמד. "כי גי" של סמי ברדוגו
  לאתר ההטבות
  מומלצים