שתף קטע נבחר

התעלומה נמשכת: התגלתה עוד כף רגל, 13 במספר, בקנדה

בעשר השנים האחרונות נשטפו לחופי מערב קנדה 12 כפות רגליים כרותות והרשויות עדיין לא גילו אם מדובר ברוצח סדרתי, תאונה או התאבדות. השבוע נמצאה עוד כף רגל בקולומביה הבריטית על ידי כלב שחיפש עצמות

נעל שבתוכה נמצאה רגל כרותה במערב קנדה (ארכיון ()
נעל שבתוכה נמצאה רגל כרותה במערב קנדה (ארכיון

 

תעלומה על רגל אחת: בעשור האחרון נמצאו בחופי קנדה 12 כפות רגליים כרותות, אולם הרשויות לא הצליחו לגלות של מי כפות הרגליים ומה סיבת המוות של בעליהן. התעלומה רק הלכה וגדלה לאחר שהשבוע נמצאה כף רגל נוספת, 13 במספר, מחוז קולומביה הבריטית.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

המשטרה הרכובה המלכותית של קנדה (RCMP) מסרה שאדם שטייל עם כלבו בחוף היישוב נהר הירדן (באנגלית: Jordan River) שבאי ונקובר מצא כף רגל בתוך נעל וחלק קטן של רגל. העיתון "טורונטו סטאר" דיווח שכלבו של האיש, שככל הנראה חיפש עצמות בחוף, הוא זה שמצא את כף הרגל הכרותה. אנשי צוות משטרה וזיהוי פלילי הגיעו למקום ופתחו בחקירה. מבדיקה ראשונית עולה שמדובר בכף רגל של בן אדם. הרשויות עדיין לא יודעות למי שייכת כף הרגל, איך מת האיש שכף הרגל שלו והאם מדובר היה בתאונה או בהתאבדות.

 

אנדי ווטסון מהמחלקה לזיהוי פלילי בקולומביה הבריטית מסר שמדובר בכף הרגל ה-13 שנמצאה באזור מאז 2007. לדבריו, שמונה כפות רגליים זוהו כשייכות לשישה אנשים, שאף אחד מהם לא מצא את מותו באירוע פלילי. הפעם האחרונה שבה נמצאה כף רגל בקולומביה הבריטית הייתה בפברואר 2016 אז נפלטה לחוף כף רגל בתוך נעל ריצה מדגם "ניו באלאנס".

 

ווטסון ביקש מתושבים מקומיים שמוצאים כפות רגליים נוספות באזור ליצור קשר עם הרשויות באופן מיידי.

 

במהלך השנים האחרונות הועלו שלל תיאוריות בניסיון להסביר את תעלומת כפות הרגליים - אולם מומחים הפריכו שוב ושוב את התיאוריות שהועלו. אחת התיאוריות הייתה שמדובר בפעילותו של רוצח סדרתי חדש, ובין השאר הועלה שמו של רוברט וויליאם, הרוצח הסדרתי הנורא בתולדות קנדה שצד קורבנות בוונקובר בעשור הקודם, ושלפי עדויות נתן חלק מהגופות כמאכל לחזירים. אלא שעל חלקי הגופות לא נמצאו כל סימני אלימות או ראיה אחרת שתתמוך באפשרות הזו. השערה אחרת הייתה שהקורבנות הם נוודים חסרי בית, אולם ההשערה הזו לא התיישבה עם העובדה שכפות הרגליים נמצאו בנעלי התעמלות יקרות יחסית. גם מאגרי הנתונים והנעדרים בקנדה ובארצות הברית נבדקו, אולם לא נמצא פרופיל תואם שיכול לקשור בין כל הקורבנות שזוהו אז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
נעל שבתוכה נמצאה כף רגל כרותה בקנדה (ארכיון)
צילום: AP
מומלצים