שתף קטע נבחר

בגלל מעצר: אשת העבריין פספסה את בחינת הלשכה

אשתו של יניב (ניבי) זגורי, שמוגדר על ידי המשטרה ראש ארגון פשע, תכננה להגיע לבחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין. ואולם, בסוף השבוע היא נעצרה בחשד לאיומים וסחיטה באיומים. הבוקר היא שוחררה ממעצר, אך איחרה לבחינה. פרקליטה: "נשקול לבקש פיצוי בגלל מעצר השווא"

 

מיכל ויניב זגורי (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
מיכל ויניב זגורי(צילום: הרצל יוסף)

מיכל זגורי, אשתו של יניב (ניבי) זגורי שמוגדר על ידי המשטרה ראש ארגון פשע, פספסה אתמול (א') את בחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין שנערכה בירושלים. זגורי, שנעצרה בשבוע שעבר בחשד לאיומים וסחיטה באיומים, שוחררה אתמול בבוקר בשעה 9:30 ממעצרה, אך איחרה לבחינה שהחלה ב-11:00. פרקליטה הביע מורת רוח: "בית המשפט שחרר את מרשתי לבחינה וגם לבקר בכותל המערבי. נשקול בקשה לפיצוי".

 

באחד המקרים שמיוחסים לזגורי, לפני כחמישה חודשים היא איימה לפי החשד על מתלוננת שתפגע בה ואף איימה להגיע למקום מגוריה. במקרה אחר, לפני כחודשיים איימה זגורי לפי החשד על מתלונן, סחטה אותו, ואף אמרה לו שאם לא יחזיר כסף שהוא חייב לה, היא "תשבור לו את כל החנות".

 

זגורי אף שוחחה לפי החשד לפני ארבעה ימים עם אדם שצפוי להגיע לפי המידע שבידיה לחקירה ביחידה המרכזית של מרחב נגב במשטרה. היא אמרה לו, כך לטענת המשטרה, שלא יגיד כלום ולא ישתף פעולה עם החוקרים.

 

"מטילה אימה על המשוחחים עמה" 

זגורי נעצרה ובמהלך דיון שנערך ביום שישי בבית משפט השלום בבאר שבע בעניינה ציין נציג המשטרה כי "היא טוענת שסגנון הדיבור שלה הוא קללות. היא טוענת שסגנון הדיבור שלה מתבטא בקללות ודיבור בוטה, אבל פה מדובר באיומים ובסחיטה באיומים".

 

השופטת אורית ליפשיץ החליטה לשחרר את זגורי למעצר בית וציינה בהחלטתה כי "החשודה טוענת שזה סגנון דיבורה. אינני מקבלת זאת, ויובהר כי אין בהחלטתי זו כדי להוות אצטלה של לגיטימית לשיח כפי שהתגלה בתיק החקירה".

 

השופטת ליפשיץ אף התירה לזגורי לגשת לבחינת לשכת עורכי הדין. המשטרה מצדה ערערה על השחרור, ובדיון שנערך אתמול בבית המשפט המחוזי בעיר אמרה נציגת המשטרה, פקד לנה לנצט, כי בית המשפט שגה בהערכת המסוכנות שנשקפת מזגורי.

 

לדברי קצינת המשטרה, החקירה בעניינה של זגורי הייתה מתמשכת וסמויה. היא הוסיפה כי המשטרה השהתה את החקירה נגד זגורי כדי לא לפגוע בחקירה. אחרת. "בוצעה האזנת סתר, ומעיון בשיחות עולה כי מדובר בחשודה המטילה אימה על המשוחחים עמה", ציינה פקד לנצט.

 

השופט שלמה פרידלנדר דחה את ערר המשטרה, וקבע כי יש לשחרר את זגורי בתנאים מגבילים. לדבריו, ספק אם יש פגע בדבריה של זגורי ולפיהם היא ביקשה מנחקר שלא יאמר דבר, ישמור על זכות השתיקה ו"יאמר את האמת".

 

עם זאת, השופט הוסיף כי אינו שולל את החשד המיוחס לאשת העבריין כי "קיים שם גם סאבטקסט פחות תמים". לדבריו, בנסיבות שבהן זגורי אמורה הייתה לגשת לבחינות לשכת עורכי הדין "קיים עבורה תמריץ חזק מאוד שלא להיכשל בכל עבירה, רבות העבירות שבהן היא חשודה". בסופו של דבר, זגורי לא הצליחה כאמור להגיע לבחינה בזמן.

עו"ד בן נתן ()
עו"ד בן נתן

עו"ד אורי בן נתן, פרקליטה של זגורי אמר כי מדובר במעצר שווא: "מרשתי אם נטולת עבר פלילי שמגדלת שלוש בנות במסירות רבה. היא סיימה התמחות במשפטים ואמורה להיבחן בבחינות לשכת עורכי הדין. בית משפט השלום מצא לנכון לשחררה לאלתר, ובית המשפט המחוזי לא קיבל את הערר של המשטרה והורה אף הוא לשחררה. למרות זאת, מרשתי בילתה מרשתי בילתה שלוש יממות במעצר מיותר, בשל ההמתנה לערעור שהגישה המשטרה נוכח סוף השבוע".

 

הוא הוסיף כי "היא שוחררה על ידי בית המשפט המחוזי בבאר שבע לאחר שכבוד השופט פרידלנדר ראה עמנו עין בעין את חוסר ההצדקה למעצרה ואפשר לה אף לגשת לבחינות לשכת עורכי הדין וגם ביקור בכותל המערבי. אנו נשקול הגשת בקשה לקבלת פיצוי בדין המעצר המתוזמן ערב בחינות לשכת עורכי הדין".

 

יניב זגורי השתחרר לפני יותר משנה מהכלא לאחר שריצה שבע שנות מאסר בגין שורת עבירות חמורות, בהן סחיטה באיומים והצתה. עם זאת, בית המשפט זיכה אותו מסעיף שקושר אותו לארגון פשיעה. הרשעתו התאפשרה הודות לעדותו של עד המדינה טל קורקוס, שחוסל ביוני השנה. מאז שחרורו מהכלא ניהל זגורי חיים שקטים, וגם אשתו מיכל ביקשה לעשות שינוי והחלה ללמוד משפטים ולהתמחות במשרד עורכי הדין.


פורסם לראשונה 10/12/2017 20:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
יניב ומיכל זגורי
צילום: הרצל יוסף
מומלצים