שתף קטע נבחר

חמאס לפני פרסום השמדת המנהרה: "האויב ינשוך אצבעות בגלל ההערכות השגויות"

ביום שבו הותר לפרסם כי נחשפה והושמדה המנהרה השנייה בעוטף עזה, מאיימים בזרוע הצבאית של חמאס: "על האויב לחשוש ועליו לדעת כי ישלם את מחיר שבירת כללי העימות עם ההתנגדות בעזה. הימים הבאים יוכיחו לאויב את גודל שגיאתו". מוקדם יותר שיגר אלוף פיקוד הדרום אזהרה לחמאסהמנהרה שנחשפה (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
המנהרה שנחשפה(צילום: דובר צה"ל)

 

דקות ספורות לפני שהותרה היום לפרסום חשיפת והשמדת המנהרה השנייה בעוטף עזה, שיגרה היום (א') הזרוע הצבאית של חמאס מסר מאיים המקפל בתוכו התייחסות מרומזת לנטרול המנהרות: "על האויב לחשוש ועליו לדעת כי הוא ישלם את מחיר שבירת כללי העימות עם ההתנגדות בעזה. הימים הבאים יוכיחו לאויב את גודל שגיאתו ואת ההערכה השגויה שלו לכוח הרצון של ההתנגדות". מוקדם יותר העביר אלוף פיקוד הדרום אייל זמיר מסר לחמאס: "מנהרות הטרור הן מלכודת מוות עבורכם".

 

כלים הנדסיים של צה"ל שפועלים בעוטף עזה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
כלים הנדסיים של צה"ל שפועלים בעוטף עזה(צילום: AFP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

ההודעה של חמאס פורסמה על רקע ההסלמה הביטחונית בעקבות ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל, אולם ניתן להעריך שחלק מההודעה מכוון ברמיזה לגילוי המנהרה. ככל הידוע, הזרוע הצבאית של חמאס ידעה בימים האחרונים שהמנהרה שלה התגלתה על ידי כוחות צה"ל וכי הם פועלים להשמדתה.

 

"על מנהיגי האויב ומקבלי ההחלטות שלו להבין את היקף האיוולת שבה הם מנהלים את המאבק בהתנגדות", נמסר מארגון חמאס. "אנו מתחייבים בפניהם שנגרום להם לנשוך את אצבעותיהם בחרטה בשל הערכותיהם השגויות על שתיקת ההתנגדות ועל הדרך שבה הם מנהלים את המערכה".


מימין לשמאל: מפקד אוגדת עזה יהודה פוקס, מפקד החטיבה הדרומית קובי הלר ואלוף פיקוד דרום אייל זמיר (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
מימין לשמאל: מפקד אוגדת עזה יהודה פוקס, מפקד החטיבה הדרומית קובי הלר ואלוף פיקוד דרום אייל זמיר(צילום: דובר צה"ל)
 

 

 

 

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור שיבחה את "האינתיפאדה של בני עמנו המתמשכת והמתרחבת למען ירושלים ואל-אקצה, כאות סירוב להחלטות התוקפניות והבטלות שמעניקות לציונים זכות בארצנו ובירושלים שלנו". הם קראו לפלסטינים "להמשיך באינתיפאדה ובכל דרכי ההתנגדות לכיבוש. דמם של השהידים מבני עמנו ולוחמיו הגיבורים לא נשפך לשווא. האויב ישלם על התוקפנות והפשעים נגד עמנו".

 

 

אלוף פיקוד הדרום אייל זמיר שיגר הערב מסר ובו אזהרה לארגון הטרור: "חמאס מפר באופן שיטתי את ריבונות ישראל, מדרדר את האזור להסלמה ופוגע בראש ובראשונה בתושבי רצועת עזה. הזהרתי בעבר ואני מזהיר שוב את האויב - כל מי שיורד ושוהה במנהרה, מסכן את עצמו. מנהרות הטרור הן מלכודת מוות עבורכם".

 

בסרטון שהפיץ דובר צה"ל, אמר האלוף זמיר כי "לאחר שכוחותינו סיימו פעילות בעומק המנהרה, השמדנו את המנהרה והיא אינה מהווה איום. המנהרה, שחודרת לטווח של מאות מטרים מהגבול היא של ארגון הטרור חמאס". לדבריו, "גילוי מנהרת הטרור הוא חלק ממאמץ שיטתי, מתמשך ומתקדם". הוא הוסיף כי "כל מנהרה שתיחשף - תושמד. לא נהסס לפעול על מנת להגן על אזרחי ישראל ותושבי עוטף עזה".

 

כאמור, מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי צה"ל חשף מנהרת טרור בשטח ישראל סמוך לגבול עם רצועת עזה - השנייה שנחשפת בחודש וחצי האחרון. בעקבות איתור המנהרה, שהתגלתה בשבועות האחרונים, הוקמו מחסומים של משטרה צבאית בעוטף עזה. להבדיל מהפעם הקודמת, אז אמרו בצה"ל כי המנהרה הייתה שייכת לג'יהאד האיסלאמי, הפעם אומרים בצבא שהמנהרה הנוכחית שנחשפה שייכת לארגון חמאס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
חשיפת המנהרה בעוטף עזה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים