שתף קטע נבחר

המשנה ליועץ המשפטי במתקפה נגד השרה שקד

בכנס שהוקדש לפרישתו של השופט אליקים רובינשטיין, התייחסה דינה זילבר למאמר שפרסמה שרת המשפטים: "את דרכי השלום החליפו מסילות לעבר המשילות. אך המצפנים הישנים מפעם עדיין מתעקשים להתיישר אל עבר כוכב הצפון"

 

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, תקפה הערב (יום א') את שרת המשפטים איילת שקד סביב נושא המשילות: "את דרכי השלום של אלי (אליקים רובינשטיין) החליפו מסילות לעבר המשילות. זוהי רוח הזמן, צו השעה, כיוון הנסיעה שמסומן על כל השלטים המורים. אך המצפנים הישנים מפעם עדיין מתעקשים להתיישר אל עבר כוכב הצפון". היא דיברה בכנס באוניברסיטת בר אילן לכבוד פרישתו של שופט העליון אליקים רובינשטיין.

 

עוד תקפה זילבר: "העידן החדש הוא חסר סבלנות, נטול ספקות, שבו היסטוריה ופרספקטיבה הן כבר לא ערך אלא נחשבות כמכשול והכבדה. בעידן החדש כבר לא נוטעים עצים וקו האופק הוא מבזק החדשות הבא ותו לא".

שקד וזילבר. "את דרכי השלום החליפו מסילות לעבר המשילות" (צילום: אלכס קולומויסקי, דוברות משרד המשפטים) (צילום: אלכס קולומויסקי, דוברות משרד המשפטים)
שקד וזילבר. "את דרכי השלום החליפו מסילות לעבר המשילות"(צילום: אלכס קולומויסקי, דוברות משרד המשפטים)

זילבר בטקס, הערב (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
זילבר בטקס, הערב(צילום: יאיר שגיא)
 

בדבריה בכנס התייחסה זילבר למאמרה של שרת המשפטים איילת שקד "מסילות אל המשילות" שפורסם לפני כחודשיים בכתב העת "השילוח": "רכבת המשפט הישראלי נעה לאורך שנים בכיוון מסוים. נהגי הקטר, ואולי גם כמה מנוסעי המחלקה הראשונה, התרגלו למסילות הישנות, לתחנות שהרכבת עברה בהן ולנופים שנשקפו מהחלונות שבקרונות. לצד המסילות הישנות אני מניחה מאז כניסתי לתפקיד מסילות חדשות, מסילות המושתתות על עקרונות המביאים לידי ביטוי את התפיסה שבשמה נבחרתי לשמש שרת המשפטים".

 

קודם לכן התייחסו שופטי העליון בעבר ובהווה למתקפות החוזרות והנשנות נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. השופטת לשעבר עדנה ארבל אמרה כי "בימים אלה של מאבק על שלטון החוק, ניסיונות להחליש את גופי החקירה, לפגוע ביועץ המשפטי לממשלה ולערער על מעמדו של בית המשפט העליון - אין חשוב מהמשפט הציבורי ומאכיפה נמרצת של המשפט הפלילי".

 

שופט העליון עוזי פוגלמן הצטרף גם הוא להגנה על היועץ המשפטי לממשלה: "היועץ הוא שחקן מרכזי בזירה הציבורית. ישנם מי שסבורים כי האיזון בין הרשויות נפגם. האם אלה פני הדברים? במילה אחת לא, בשתי מילים לא ולא. קשה לראות את הדמוקרטיה הישראלית מתקיימת באותו מצב של שפיות כשמוסד היועץ עם כנפיים מקוצצות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
השרה איילת שקד
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים