שתף קטע נבחר

תושב הרצליה נעצר: מואשם בארה"ב ברצח אימו

ארה"ב ביקשה להסגיר לידיה את תומס יוסף גרוס (63), אב לשלושה מהרצליה, שמואשם כי ב-2012 טשטש את אימו בת ה-78 בסם שינה, הניח אותה במכונית ודקר אותה למוות בביתה שבפלורידה. סנגורו: "הוא זה שביצע החייאה באמו והוא זה שהודיע למשטרה"

תומס יוסף גרוס בבית המשפט, הבוקר (צילום: יעל פרידסון) (צילום: יעל פרידסון)
תומס יוסף גרוס בבית המשפט, הבוקר(צילום: יעל פרידסון)
פרקליטות המדינה הודיעה כי המשטרה עצרה אתמול (יום א') את תומס יוסף גרוס, תושב הרצליה בן 63, בשל בקשת ארצות הברית להסגירו לידיה. הוא מואשם ברצח אימו אינה גרוס בארה"ב ב-2012. הבוקר הארך בית המשפט המחוזי בירושלים את מעצרו בשמונה ימים.

 

על פי רשויות ארה"ב, בלילה שבין 9-8 בינואר 2012, טשטש גרוס את אימו בסם שינה ואז הניחהּ במכוניתה שבמוסך הבית. לאחר מכן דקר אותה למוות בסכין. למחרת בבוקר הזעיק גרוס את כוחות ההצלה ולפניהם טען כי מצא את גופתה של אימו בת ה-78 במוסך בביתה בלייקווד ראנץ' שבפלורידה.

 (צילום: יעל פרידסון) (צילום: יעל פרידסון)
(צילום: יעל פרידסון)

האם שנרצחה, אינה גרוס ()
האם שנרצחה, אינה גרוס

 

הליך ההסגרה התבצע לאחר ששרת המשפטים הורתה לפרקליטות המדינה להביא את גרוס לפני בית המשפט המחוזי. במעצרו השתתפו יחידת האינטרפול ומרחב ירקון, והליכי ההסגרה בבית המשפט בישראל מנוהלים על ידי עו"ד מתן עקיבא מהמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה. גרוס, אב לשלושה, הובא כאמור לבית המשפט ושם הוארך מעצרו עד ל-19 בדצמבר.

 

הבית שבו נרצחה ()
הבית שבו נרצחה

אחותו של גרוס, אלן גרת, משוכנעת שהוא רצח את אימם כדי להסתיר את הכסף שקיבל מהאלמנה הקשישה. "עצוב לי מאוד שהאדם שבאכזריות נטל את חייה של אימי מתעורר בכל בוקר עם הזריחה והולך לישון כל לילה, רואה את השמש השוקעת. לא מגיע לו לנשום אוויר מחוץ לכלא", אמרה.

 

על ההליך המשפטי ובקשת ההסגרה אמרה גרת: "הרבה אנשים חשבו ששום דבר לא יקרה, שלא נראה צדק. התהליך ארוך. זה מאתגר. זה מפורט מאוד. רבים מעורבים במהלך מהרמה המקומית, ברמת המדינה, ברמה הפדרלית ובהליך הבינלאומי - אבל כך התהליך עובד. אני משוכנעת, בהתחשב בעדויות והראיות, שתום יקבל את העונש על מה שהוא עשה לאימי היפה".

 

היא דחקה באחיה לשים קץ לסבל המתמשך של המשפחה. "העצה שלי בשבילו היא להכיר בכך שההכחשה שלו הסתיימה. עליו להפסיק להשפיל אותנו עוד ועוד ולהסגיר את עצמו - מתוך הבנה שהוא יודע בדיוק מה הוא עשה לאימא שלנו". באתר אינטרנט הדורש צדק עבור אימהּ תיארה אותה גרת כ"חברתה הטובה ביותר".

 

ב"דיילי מייל" נכתב כי בדיקה משפטית של מכוניתו של גרוס העלתה ראיות לשאריות קיא של אימו, עקב בליעת גלולת שינה חזקה.

עו"ד אייל בסרגליק. מייצג את גרוס (צילום: אלי סגל) (צילום: אלי סגל)
עו"ד אייל בסרגליק. מייצג את גרוס(צילום: אלי סגל)

 

סנגורו של תומס יוסף גרוס, עו"ד אייל בסרגליק, אמר ל-ynet: "מרשי שוחרר על ידי הרשויות בארה"ב ללא כל תנאי לאחר חקירה, דרכונו הוחזר לו ואמרו לו כי אין כל חשד נגדו. הוא נסע לארה"ב לרגל אירוע לאביו. הוא זה שביצע החייאה באימו, הוא זה שהודיע למשטרה, והוא עבר פוליגרף שמאושש באופן מוחלט את גרסתו.

 

"אף שיש לו עורך דין בארה"ב, מעולם לא נאמר לו כי הוא דרוש לחקירה. מרכז חייו - אשתו ובתו - בארץ, ואנו ניאבק על כך שאין הצדקה להסגירו", אמר עו"ד בסרגליק וטען כי "אחותו של גרוס מנסה לתבוע אותו על כספי הירושה ועושה לו שיימינג. הוא מעולם לא ברח".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעל פרידסון
גרוס בבית המשפט
צילום: יעל פרידסון
מומלצים