שתף קטע נבחר

גבאי לנתניהו: "הגיע זמן בחירות, ככה לא מנהלים מדינה"

יו"ר המחנה הציוני פנה במסר לראש הממשלה: "הגיע הזמן שתקבל את ההחלטה שכל הקואליציה מבינה שצריך לקבל". ליברמן: "אם ממשלת הימין תתפרק - יוזמי חוק המרכולים יהיו אחראים לכך"

 

 

 

"אדוני ראש הממשלה. יד על הלב - הגיע זמן בחירות". זה המסר שהעביר היום (ב') יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי לבנימין נתניהו בישיבת סיעתו. "הגיע הזמן שתקבל את ההחלטה שכל הקואליציה מבינה שאתה צריך לקבל", הוסיף גבאי וטען: "במושב הנוכחי אנחנו לא רואים פעולה עבור הציבור, אלא חוקים שהמטרה שלהם הם לשמר קואליציה רופפת".

 

"ככה לא מתנהלת ממשלה, ככה לא מנהלים מדינה וכולם יודעים שמכאן זה רק יילך ויחמיר. הפשרות הן על חשבוננו, ולכן כשיש ריח של בחירות - פשוט הולכים לבחירות ולא באים מדי שבוע עם משהו אחר נגד הציבורי", הוסיף גבאי.

נתניהו וגבאי ()
נתניהו וגבאי
 

גבאי המשיך ותקף את הממשלה הנוכחית ברקע קידום חוקי השבת: "אתם פוגעים בציבור עם חוק המרכולים. רוב הציבור - גם הדתי וגם המסורתי, רוצה תחבורה ציבורית בשבת, רוצה פה ושם לקנות בשבת. במקום לקבל החלטות למען הרוב, אתם מקבלים החלטות למען המיעוט כדי לייצר כוח פוליטי".

 

על חוק ההמלצות הוסיף: "מדובר בחוק נורא - חוק בעד שחיתות ציבורית ובעד סיוע לארגוני הפשע. אלו שמפוצצים רכבים ברחובות הם אלה שנהנים מהחוק הזה".

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן הוסיף בישיבת סיעת ישראל ביתנו: "לא נשמח אם יהיו בחירות מוקדמות. מדינת ישראל לא זקוקה לבחירות נוכח האתגרים הביטחוניים". עם זאת, ליברמן ציין כי "מי שמביא את חוק המרכולים להצבעה גם יישא באחריות. אם ממשלת הימין תתפרק, יוזמי החוק יהיו אחראים לזה".

 

"אני חוזר ואומר, אני תומך בערכים יהודיים, אני תומך במסורת ישראל ואני מתנגד בתוקף לכפייה דתית", חידד ליברמן בנושא חוק המרכולים. "אני חושב שאני מייצג את רוב העם, כמו רובם אני עושה קידוש בערב שישי וביום שבת בבוקר אני נכנס לרכב ונוסע לשחק טניס, ואחרי זה אני נכנס למרכול ובדרך כלל קונה גבינות טובות ולחמניות טריות. אני לא רואה בזה שום דבר פסול. לכן התבטאויות של שר הפנים, אריה דרעי בנוסח ש'העולים מחבר העמים נאבקו כדי להגיע למדינת ישראל כדי לקנות בשבת נקניק לבן' זו גזענות נטו". 

 

במקביל לכך אמר בפתח ישיבת סיעתו השר נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי: "אני קורא לחבריי בממשלה ובקואליציה לנהוג באחריות ולא לטפס על סולמות שאחר כך קשה לרדת מהם. גם אנחנו ספגנו דברים שלא תמיד אנחנו אוהבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים