שתף קטע נבחר

נסגר תיק עבירות המין נגד איתמר שמעוני, נמשך משפט עבירות השחיתות

הפרקליטות הודיעה לראש העיר אשקלון המושעה על סגירת התיק מחוסר ראיות מספיקות. נגד שמעוני ואחרים מתנהל משפט בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים

איתמר שמעוני, ראש העיר המושעה של אשקלון, לא יעמוד לדין בעבירות מין. הפרקליטות הודיעה הערב (יום ב') על סגירת התיק מחוסר ראיות מספיקות. ההליך המשפטי נגדו בעבירות השחיתות עדיין נמשך. 

 

ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני בדיון בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני בדיון בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  

כתב האישום המלא נגד איתמר שמעוני

 

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הודיעה לבא כוחו של שמעוני על סגירת התיק. "לאחר בחינת מכלול הראיות בתיק באופן יסודי, הוחלט לסגור את התיק נגד החשוד מחוסר ראיות מספיקות. הודעה מטעם הפרקליטות נמסרה גם למתלוננות בתיק", נמסר בהודעת הפרקליטות. כלומר, אין חולק על כך שמכתבי הדרישה לתשלום אכן הגיעו מהנשים המתלוננות אל שמעוני - אך לא ניתן להוכיח שעבירות המין אכן קרו. 

 

עורך דינו מנחם רובינשטיין מסר כי הוא "שמח שהשכל וההיגיון ניצחו, וכל תיקי עבירות המין נגד שמעוני נסגרו. לו דעתי הייתה נשמעת הם לא היו צריכים להיפתח מלכתחילה. אלו התיקים ששימשו כבסיס למעצרו. המשפט עצמו מתנהל ואני מקווה שסופו יהיה כסופם של התיקים הללו".

 

 

 

שמעוני כאמור מואשם יחד עם אנשים נוספים בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס. על פי האישום, שמעוני קיבל שוחד בסך 466 אלף שקל. עוד מואשם בהפרת אמונים בכך שקיבל סכום נוסף של 575 אלף שקל בשל היותו ראש העיר, רובו ממקורות שאינם ידועים ובדרך נסתרת מעיני הציבור, מבלי שבירר את מקור הכספים, וכן בעבירות מס.

 

אשקלון לא לבד - פרשות השחיתות ברשויות המקומיות

 

לפי הפרקליטות, במהלך שנת 2014 קיבל שמעוני מכתבי דרישה משתי נשים שהעלו טענות לפגיעה מינית מצדו. לאחר מו"מ, חתם במועדים שונים על שני הסכמי פיצוי עם אותן נשים, שבמסגרתם נדרש לשלם להן יותר ממיליון שקלים.  

 

איתמר שמעוני פנה לאחיו עופר ולנאשם משה פונטה, שהיה איש סודו ימינו כראש העיר, וביקש שיסייעו לו בגיוס הכספים כדי להיחלץ ממצוקתו. השניים נענו, וגייסו את הכסף מיזמים וקבלנים שונים הפועלים באשקלון.

 

בשני האישומים הראשונים מתואר כיצד קיבל שמעוני שוחד בסך 466 אלף שקל מאנשי העסקים יואל דוידי וגבי מגנזי, שפעלו בין היתר בתחום הנדל"ן. קבלת הכספים מדוידי הוסוותה, בין היתר, באמצעות הסכם שיווק וחשבוניות מס כוזבים. בתמורה, פעל שמעוני לטובת קבלת החלטות המיטיבות עם דוידי ומגנזי.

 

השופטת בדימוס והמגשרת דינה אפרתי העידה בדיון של שמעוני לאחר שגישרה בינו לבין מי ששלחה לו מכתב דרישה ובו פירטה טענות לפגיעה מינית מצדו. האישום מפרט כי במהלך 2014 קיבל שמעוני מכתבי דרישה משתי נשים שטענו זאת נגדו ודרשו ממנו פיצוי כספי.

 

שמעוני הכחיש אז את הטענות אך לאחר מו"מ עמן, חתם במועדים שונים על שני הסכמי פיצוי, ונדרש לשלם להן יותר ממיליון שקלים. כאמור, למרות שלא הואשם בעבירות מין, המשטרה בדקה את החשדות והפרקליטות החליטה היום על סגירת התיק בשל חוסר ראיות מספיקות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
איתמר שמעוני
צילום: מוטי קמחי
מומלצים