שתף קטע נבחר

20 ימי מחבוש ללוחם שגנב פירות מדוכן פלסטיני

המ"כ נשפט והודח מתפקידי פיקוד בעקבות האירוע שתועד במהלך הפרות סדר בחברון: "התנהגותו אינה עולה בקנה אחד עם ערכי צה"ל"

 

 

 

20 ימי מחבוש והדחה מתפקידי פיקוד - זה עונשו של המ"כ שתועד גונב תפוחים מדוכן בחברון בעיצומו של יום הפרות סדר.

 

מפקד גדוד בחטיבת גבעתי שאחראי על גזרת העיר חברון שפט היום בדין משמעתי את מפקד הכיתה שתועד בצהרי יום שבת האחרון גונב כמה תפוחים מדוכן בחברון, וגזר עליו 20 ימי מחבוש. בנוסף הוחלט להדיח את המ"כ מתפקיד פיקודי. האירוע החריג התרחש במהלך היערכות של הכוח, בפיקודו של המ"כ, להפרות סדר בחברון, באזור החוצץ בין השכונות הפלסטיניות ליישוב היהודי. פלסטינים צילמו בסתר את ההתרחשות, וסרטון האירוע הופץ ברשתות החברתיות וגרם למבוכה לצה"ל ולישראל.

 

הלוחם תועד גונב מדוכן פלסטיני ()
הלוחם תועד גונב מדוכן פלסטיני

 

בצה"ל גינו את התנהגות הלוחם אך אמרו כי התקרית אינה משקפת את הדרך בה פעלו אלפי חיילי צה"ל ברחבי יהודה ושומרון וגבול הרצועה מול רבבות המתפרעים מולם בימים האחרונים. ממצאים מתחקיר האירוע הועברו ליתר הלוחמים והמפקדים בגדוד. מדובר צה"ל נמסר כי "בעקבות האירוע שבו לקח מפקד פירות מדוכן פלסטיני במהלך הפרת סדר בחברון, התקיים תחקיר בנושא על ידי מפקד הגדוד. מהתחקיר עלה כי התנהגותו של החייל אינה עולה בקנה אחד עם ערכי צה"ל. לכן הודח החייל מתפקיד פיקודי ונשפט ל20 ימי מחבוש".

 

לוחמים מאותו הגדוד תועדו גם בתמונה שהפכה ויראלית, לאחר שכ-20 מהם הקיפו פלסטיני צעיר שהשתתף בהפרות הסדר האלימות בעיר. במקרה זה זכו הלוחמים לגיבוי מלא ממפקדיהם לאחר שתפסו את המסית המרכזי והביאו אותו לחקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים