שתף קטע נבחר

ביטן הוקלט: "תעגל ל-6,000 שקלים ותביא לי"

דיווחים: המשטרה חושדת שמשה יוסף מימן בין השאר את חתונת בתו של ח"כ דוד ביטן לפני שלושה חודשים בראשון לציון בסכום של 260 אלף שקלים. פורסמו קטעים מהקלטת שיחה לכאורה בין ביטן לבין מקורבו, שבה דיברו על העברת כספים

המשטרה חושדת שמקורבו של ח"כ דוד ביטן, משה יוסף, העניק לו 260 אלף שקלים למימון חתונת בתו של ביטן. כך דווח הערב (יום ב') בערוצי הטלוויזיה. בידי המשטרה הקלטת שיחה שבה דיברו יוסף וביטן על העברת כספים.

 

לפי ערוץ 10, יוסף אמר לביטן בשיחה המוקלטת: הבאתי לך את ה-1,500 דולר שביקשת.

ביטן: תודה. כמה זה יוצא בשקלים?

יוסף: 5,600 או 5,700, משהו כזה.

ביטן: תעגל את זה ל-6,000 ותביא לי.

 

יו"ר הקואליציה דוד ביטן (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
יו"ר הקואליציה דוד ביטן(צילום: שאול גולן)

משה יוסף בהארכת מעצרו (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
משה יוסף בהארכת מעצרו(צילום: יריב כץ)
במשטרה גם בודקים מי מימן את חתונת בתו של חבר הכנסת דוד ביטן. לפני כמה חודשים נישאה בתו ועל-פי החשד, משה יוסף נתן 260 אלף שקלים למימון האולם.

 

לפי חדשות 2, בחקירה הטיחו החוקרים את החשד הזה בדוד ביטן ועל כך הגיב: "שילמנו את כל הסכום הזה במזומן לבעל האולם מכספי הצ'קים שבני הזוג קיבלו מהאורחים".

 

חוקרי המשטרה פושטים על "מכבסת הכספים" (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
חוקרי המשטרה פושטים על "מכבסת הכספים"(צילום: שאול גולן)

חשד אחר שהועלה בחקירה, שדוד ביטן קיבל סכום של 15 אלף שקלים במזומן מהקבלן ופעיל הליכוד אלברט ביטון, שאף הוא נעצר.

  

הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" על הפשיטה בחנות הרהיטים "מצדה" בראשון לציון. על פי החשד, כאן התנהלו לכאורה עסקי הלבנת כספי השוחד עבור יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, שאתמול שוב נחקר בפרשה שבה חשודות דמויות מפתח נוספות ובהן ראש העיר ואנשי עסקים בעיר. אחד מעובדי החנות אמר כי ביטן היה "בן בית" במקום. "הוא היה מגיע לפה המון, יושב עם בעל הבית. הוא מאוד חביב על כולם".

 

 

ראש העיר ראשון לציון, דב צור, שנעצר במסגרת בפרשת השחיתות, חשוד כי אפשר את מכירת הקרקע של אולמי LAGO, שבהם התחתנה בתו של ביטן, ליזם שהוא מקורב אליו. חשד החוקרים הוא שהקרקע שעליה נבנה האולם נקנתה במחיר זול יותר וצור, שלא השתתף בישיבות בשל ניגוד עניינים, תמך מאחורי הקלעים במכירת הקרקע ליזם שהוא חברו של ראש העיר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
דוד ביטן בכניסתו לחקירה, אתמול
צילום: שאול גולן
מומלצים