שתף קטע נבחר

שיפור במצב המאבטח שבלם מחבל: "אשר מחייך, הוא ינצח"

אשר אלמליח חסם מחבל בתחנה המרכזית בירושלים, נדקר בליבו ונפצע קשה. בשערי צדק אומרים שמצבו התייצב ומביעים אופטימיות לגבי החלמתו. אשתו לשעבר: "הוא שמע אותנו וחייך אלינו"

 

אשר אלמליח עם בנו אופק ()
אשר אלמליח עם בנו אופק

הוא עדיין לא שב לאיתנו, מצבו עוד קשה, והטיפול בו אינטנסיבי. אבל אתמול (יום ב') הפגינו בני המשפחה אמונה שבקרב הזה — אשר אלמליח ינצח. אלמליח בלם בגופו את המחבל בתחנה המרכזית בירושלים ונדקר בליבו. מצבו של המאבטח התייצב, וחל בו שיפור קל.

 

"הוא הגיב לילד שלו, אליי ולרופא", סיפרה אתמול אשתו לשעבר של אלמליח, חלי בן הרוש. "הוא שמע אותנו, חייך אלינו והגיב אלינו. צחקנו ושאלנו אותו אם לצאת מהחדר, והוא אותת עם היד כאילו הוא מנפנף לגרש אותנו".

 

אלמליח נדקר ביום ראשון בצהריים והובהל לבית החולים שערי צדק, שם נותח ואושפז במחלקה לטיפול נמרץ. אתמול בבוקר החלו הרופאים להפחית במקצת את חומרי ההרדמה, ואלמליח החל להגיב לסביבתו. עם זאת, כמה שעות לאחר מכן עלו מדדי הגוף שלו והרופאים הגבירו את מינון התרופות, והוא מורדם ומונשם.

 

"היה לנו קשה לראות עלייה ואז ירידה, אבל לאט לאט אנחנו מאמינים שהוא ייצא מזה", הוסיפה בן הרוש. "אנחנו עדיין בהלם ממה שקרה, אבל מתחזקים מהדאגה ומהתפילות של עם ישראל".

פיגוע הדקירה בירושלים ()
פיגוע הדקירה בירושלים
  

ד"ר עפר מרין, מנהל מערך הטראומה בשערי צדק, מסר כי מצבו של אלמליח אומנם קשה, אך הביע אופטימיות לגבי החלמתו. "בזהירות הנדרשת תמיד כשאנחנו במצבים כאלו, אומר שיחסית למי שהיה כפסע בינו ובין המוות אני מאוד מרוצה מההתקדמות שלו. אנחנו בודקים מדי פעם את הורדת מינון התרופות כדי לראות מה מצבו הנוירולוגי, ולשמחתנו מצבו טוב".

 

א', חברו לעבודה של אלמליח שנטרל את המחבל, איחל לו רפואה שלמה. אתמול הוא שיחזר את רגעי הפיגוע: "שמעתי את המכה, התחלתי לרוץ לשם ופשוט התנפלתי עליו", סיפר. "בלי לחשוב פעמיים, פשוט רצתי. רק רציתי לתפוס את הבן אדם הזה ושלא יפגע בעוד אנשים מסביב. לא ידענו אם יש עליו עוד סכין, אנחנו לא יודעים מה יש עליו, פשוט חתרתי למגע. עשיתי את כל מה שאימנו אותי לעשות".

 

הסרטון שבו הוא מכה את המחבל ומנטרל אותו התפשט ברחבי הרשת, אך א' מצטנע: "הגיבור בסיפור הזה הוא אשר, ואני רק מתפלל שהוא יבריא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים