שתף קטע נבחר

עברי: "לא יודעת איזו אליפות אירופה זו שלי"

השחיינית הוותיקה תפתח ברביעי יחד עם המשלחת הישראלית את אליפות אירופה בבריכות קצרות בקופנהגן. יו"ר האיגוד מסמן מטרות: "מדליה מטומרקין ושני גמרים מעברי וגמבורג"

אליפות אירופה בשחייה בבריכות קצרות (25 מטר) תפתח מחר (רביעי) בקופנהגן בהשתתפות שבעה ספורטאים ישראלים, שינסו להמשיך במסורת של השנים האחרונות ולעמוד על הפודיום.

 

התחרות תתקיים באולם הכדורסל הענק 'רויאל ארנה', שנפתח בתחילת השנה. בימים האחרונים עבדו פועלים מסביב לשעון על מנת להקים במקום שתי בריכות שחייה זמניות (אחת לחימום), שיפורקו עם סיום התחרות. האולם מכיל 12,500 מקומות ישיבה.

 

עברי וטומרקין (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
עברי וטומרקין(צילום: אורן אהרוני)

 

באליפות אירופה האחרונה, שהתקיימה לפני שנתיים בישראל, סיימו השחיינים הישראלים עם שלוש מדליות אותן השיגו יעקב טומרקין במשחים ל-200 ו-100 מטר גב, וגל נבו ב-400 מטר מעורב.

 

גם הפעם טומרקין יוביל את המשלחת. שאר השחיינים: עמית עברי, מירון חרותי, תומר פרנקל, דוד גמבורג, דניס לוקטב ומרקוס שלזינגר. המוקדמות יחלו בכל יום בשעה 10:30, ומקצי הגמר ב-18:00.

 

גמבורג (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
גמבורג(צילום: אורן אהרוני)

 

"אני אפילו לא יודעת איזו אליפות אירופה זו שלי", אמרה עברי הוותיקה. "אני חושבת שהאליפות הראשונה שלי הייתה ב-2007. אני פה כדי לתמוך בשחיינים הצעירים וגם בוותיקים. אחרי החופש מריו חזרתי בכל הכוח".

 

עוד אמרה עברי: "מצאתי זמן לשחות עם המאמן שלי, אסף מימון, מעמק חפר, אבל אני מוצאת גם זמן להיות בתוך הנבחרת. אני מאוד נהנית. לא רוצה לצאת בהצהרות, אבל המקום הרביעי מלפני שנתיים עדיין נמצא לי עמוק בתוך הראש". דוד גמבורג, הוסיף: "אני מגיע בכושר הרבה יותר טוב מזה בו הייתי בשנה שעברה. המטרה שלי היא להתברג כמה שיותר גבוה".

 

יו"ר איגוד השחייה, סימון דוידסון, אמר: "המטרות קודם כל הן שהחבר'ה הצעירים שלנו יתחילו להתקדם לעבר השחייה האירופית. אנחנו נוסעים עם כמה שחיינים שהם העתיד של השחייה הישראלית. נקווה שיעקב טומרקין יעשה גמרים ויביא לנו חזרה לישראל עוד מדליה. אנחנו מצפים גם לגמרים מגמבורג ועברי. בגדול זאת לא תחרות מטרה, אבל כן תחרות נחמדה עם רמה מאוד גבוהה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
עמית עברי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים