שתף קטע נבחר

מתחילים ביישום: כחלון חתם על ביטול מס הקנייה על אלקטרוניקה בידורית

בהמשך להכרזה על תוכנית הפחתת המכסים "נטו הוזלות" שר האוצר ורשות המיסים חתמו שמבטל את מס הקנייה על מוצרי אלקטרוניקה בידורית, ומהווה אחד ממרכיבי תוכנית "נטו הוזלות". תוקפו של הביטול יחול מפרסום הצו ברשומות ועד ל-31 בדצמבר 2018 במסגרת הוראת שעה

שר האוצר משה כחלון חתם היום (ג') על צו המבטל את מס הקנייה על מוצרי אלקטרוניקה בידורית, בהמשך להכרזה על תוכנית הפחתת המכסים "נטו הוזלות" אתמול. בין המוצרים שנכללים בצו ישנם מקרנים, מגברים, מיקרופונים וטלוויזיות בהנחות של 150-470 שקל.

 

בנוסף לחתימתו של כחלון, גם רשות המיסים הייתה חלק מהכנת הצו, שמבטל את מס הקנייה על מוצרי אלקטרוניקה בידורית, ומהווה אחד ממרכיבי תוכנית "נטו הוזלות", שהיקפה הכולל עומד על 800 מיליון שקל.

 

ביטול המס בקטגוריה יחול על טלוויזיות, רמקולים, צגים, ממירים, מקרנים, מגברים, מיקרופונים, אוזניות, כרטיסים חכמים, מכשירי רדיו ועוד מוצרי אלקטרוניקה בידורית עליהם חל מס קנייה.

 

תוקפו של הביטול יחול מפרסום הצו ברשומות ועד ל-31 בדצמבר 2018 במסגרת הוראת שעה. בסופה תיבחן האפקטיביות של הצו ומידת השפעתו. אתמול (ב') ציין כחלון כי לאחר פקיעת הוראת השעה, תיבחן האפשרות להכליל את הפחתות המכסים ומסי הקנייה בתקציב 2019.

 

הפסד ההכנסות למדינה ממסים בשל ביטול מס הקנייה עומד על כ-245 מיליון שקל בשנה.

 

להבדיל ממסי הקנייה, אותם ניתן לבטל מיידית, הפחתות וביטולים של מכס מבוצעים רק לאחר קיום שימוע לציבור, תוך חודש מההכרזה על התוכנית. בהמשך לכך, רשות המיסים מתוכננת להפיץ בימים הקרובים זימון לשימוע עבור הפחתת המכסים המתוכננת, כך שאותם המכסים מתוכננים להתבטל תוך חודש-חודשיים מהיום.


 

מלבד מביטול מסי קנייה שמוטלים על מוצרי אלקטרוניקה, תוכנית "נטו הוזלות" כוללת בתוכה ביטול המכסים על צעצועים, מוצרי חשמל לבית, תמרוקים, ביגוד, טקסטיל ומוצרי תאורה. נכון להיום, מסי קנייה על מוצרי אלקטרוניקה בידורית נאמדים ב-10%-30%. בעקבות התוכנית והצו שנחתם היום, יופחתו מסי הקנייה על מוצרים אלה ל-0%.

 

כאמור, התוכנית כוללת ביטול מכסים בעלות של 568 מיליון שקל בשנה. ביטול המכסים יחול, בין היתר, על מוצרי חשמל בעלות של 60 מיליון שקל בשנה, ביניהם מקררים, תנורים לחימום, מחממי מים, תנורים חשמליים לבישול, מקפיא ביתי, מערבלי מזון ומסחטות לפירות וירקות. כיום מוטל עליהם מכס של 12%, אך הוא יבוטל ל-0%.

 

בנוסף יבוטלו מכסים בעלות 61 מיליון שקל בשנה על מנורות, נברשות, גופי תאורה ומתאמי תאורה. כיום חלים עליהם מכסים בשיעור 8%-12%, אך בעקבות התוכנית הם יירדו ל-0%. כן יבוטלו מכסים על תמרוקים בעלות של 11 מיליון שקל בשנה, שעד היום היה מוטל עליהם מכס בשיעור 12%, ובעקבות התוכנית יירד ל-0%. אלה כוללים תכשירים איפור, תכשירים לשמירה על העור, תכשירים לסינון קרני השמש או לשיזוף, תכשירי מניקור ופדיקור (7.3 מיליון שקל), תכשירי שיער ובהם שמפו, תכשירים לסלסול ועוד (1.3 מיליון שקל), סבונים מוצקים ומגבונים לחים (550 אלף שקל) ודאודורנטים (2 מיליון שקל).

 

עוד בין הקטגוריות שנכללות בתוכנית האוצר ויהנו מביטול המכסים: ביגוד וטקסטיל בעלות של 400 מיליון שקל בשנה (מעילים, שמלות, חצאיות, מכנסיים, חולצות, חגורות, כפפות, גרביים, צעיפים, ג'ינסים, סוודרים וגופיות) וצעצועים בעלות של 36.2 מיליון שקל (משחקי וידאו, ציוד ספורט, בריכות שחייה ביתיות, משחקי שולחן, משחקי חברה, נדנדות ומשחקים אחרים).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים