שתף קטע נבחר

"נראה שולף סכין": צה"ל יתחקר ירי בפלסטיני לא חמוש

בצהריים דיווח דובר צה"ל על פיגוע דקירה שסוכל בעיירה סלפית הסמוכה לאריאל. מבירור ראשוני נערך עולה כי פלסטיני, שנחשד כי נשא סכין ונורה, לא היה חמוש. הוא פונה לבית חולים במצב קשה

צה"ל הודיע אחר הצהריים (יום ג') כי יתחקר ירי בפלסטיני, שהתברר כי לא נשא נשק, סמוך לעיירה הפלסטינית סלפית שבאזור אריאל. בשעות הצהריים דיווח צה"ל על ניסיון דקירה בחטיבה המרחבית "אפרים", שסוכל והסתיים ללא נפגעים לכוחותינו. הפלסטיני שנורה נפצע באורך קשה.

 

בהבהרה שפרסם דובר צה"ל נמסר כי "כמה פלסטינים החשודים בניסיון לפגוע בגדר סמוך לאריאל התקרבו לעבר כוח צה"ל. אחד מהם הכניס את ידו לכיס באופן שנראה היה כשליפת סכין. בתגובה ביצע כוח צה"ל ירי לעברו ממנו נפגע". כמו כן נמסר כי החשוד טופל במקום על ידי כוח צה"ל ופונה להמשך טיפול בבית חולים.

 

מבירור ראשוני שנערך לאחר המקרה עולה כי כוח של חטיבת כפיר שירה בפלסטיני זיהה אותו מחבל בגדר ההפרדה. לאחר מכן הפלסטיני ניגש לאחד הלוחמים במקום כשהוא מכניס את ידו לכיס בצורה חשודה. בתגובה מהירה פתח הכוח באש לעבר החשוד ופצע אותו באורח קשה. בבדיקה שנעשתה על גופו התברר כי לא היה חמוש.  

 

 

לפני חודשיים פתחה מצ"ח בחקירה של אירוע שבמהלכו ירו חיילי גבעתי אל מכונית שנסעה באופן חשוד וגרמו למותו של מוחמד מוסא סמוך לנווה צוף (חלמיש) בבנימין. אחותו לטיפה, שהייתה עמו ברכב, נפצעה ופונתה לטיפול בבית חולים ברמאללה. בבדיקה שנערכה ברכב לא נמצאו אמצעי לחימה ועל כן התקרית לא הוגדרה כניסיון פיגוע. במקביל לתחקיר הפיקודי, הלוחמים התבקשו למסור את גרסתם.

 

הלוחמים טענו שחשו איום וקיבלו מידע מקדים על רכב חשוד בגזרה. לטענתם, זו הסיבה שבגללה ירו. שעות לאחר התקרית הודיע צה"ל כי "מבירור ראשוני של האירוע סמוך לכפר נבי סאלח עולה כי הכוח המוצב בכיכר קיבל דיווח על רכב הנוסע בצורה חשודה והתבקש לעצור אותו. הכוח שזיהה את הרכב ירד אל הכביש וסימן לו לעצור. לאחר שנהג הרכב לא נענה לדרישות החיילים הכוח הגיב בירי. כתוצאה ממנו נהרג נהג הרכב ונפצעה נוסעת נוספת. תחקור האירוע נמשך". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים