שתף קטע נבחר

הקרקע ששווה מיליונים, הבונוס ליזם הנדל"ן והסיוע מביטן. פרטים חדשים בפרשה 1803

אישה שמחזיקה בקרקע בת"א בשווי של כ-60 מיליון שקל, נעצרה אתמול בחשד שפנתה ליזם הנדל"ן דרור גלזר כדי לקבל היתר בנייה במקום - ובתמורה העבירה לו 150 אלף שקל. במשטרה חושדים כי גלזר פנה ליו"ר הקואליציה, וזה קידם עבורו פגישה בעיריית ת"א

 

 

פרשה 1803 מסתעפת. אתמול בערב עצרה המשטרה אישה שירשה קרקע יקרת ערך, ובמשטרה חושדים כי היא השתמשה ביזם הנדל"ן דרור גלזר, שנעצר גם כן במסגרת הפרשה, כדי לקבל היתר בנייה במקום. במקביל, חושדים במשטרה כי גלזר הסתייע ביו"ר הקואליציה דוד ביטן על מנת לקדם את קבלת ההיתר - ובתמורה קיבל "על החשבון" 150 אלף שקל.

 

על פי החשד, גלזר אמור היה לשלשל לכיסו מיליון שקל במידה שהיתר הבנייה היה מתקבל. כמו כן, הטיחו חוקרי המשטרה במעורבים כי ח"כ ביטן קידם לגלזר פגישה בעיריית תל אביב, ואף קיבל בעצמו חלק מהכספים.

 

יו"ר הקואליציה ביטן. במשטרה חושדים שקיבל חלק מהכספים שהועברו לגלזר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יו"ר הקואליציה ביטן. במשטרה חושדים שקיבל חלק מהכספים שהועברו לגלזר(צילום: מוטי קמחי)

למרות שמרבית הפרשה מתמקדת ב"מתחם האלף" בראשל"צ, מסתבר כי ישנם גם ספיחים לא קטנים באזורים אחרים. כך למשל, אחת הפרשיות שחוקרי יאח"ה מתמקדים בה עוסקת בפרויקט גדול של בניית כמה מאות יחידות דיור ועוד כמה עשרות יחידות דיור במתחם בדרום תל אביב. על פרטי האתר ופרטי החשודה מוטל צו איסור פרסום.

 

האישה שנעצרה חשודה במתן שוחד לח"כ דוד ביטן - וזאת על מנת לקדם את היתר הבנייה בשטח שברשותה, ששוויו מוערך בכ-60 מיליון שקל. כשלא הצליחה לקדם את הפרויקט, היא יצרה על פי החשד קשר עם היזם דורון גלזר, מקורבו של דוד ביטן ושל חברו משה יוסף. זה, כך חושדים במשטרה, הבטיח לה כי באמצעות ח"כ דוד ביטן ייקדם את תוכנית הבנייה שלה.

 

עו"ד אפרים דמרי (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
עו"ד אפרים דמרי(צילום: בראל אפרים)

בידי חוקרי המשטרה חוזה שנחתם בין הצדדים ובמסגרתו קיבל לידיו גלזר סכום של 150 אלף שקל בעבור הפעילות שלו. בחוזה נכתב כי לאחר שיוענק היתר בנייה לפרויקט, הוא יזכה בבונוס של מיליון שקלים. גלזר, כך טוענים במשטרה, יצר קשר עם ביטן על מנת לקדם את הפרויקט ובתמורה, כך על פי החשד, העביר חלק מהכספים לביטן.

 

 

על פי העדויות שבידי המשטרה, בשלב זה נכנס ביטן לתמונה ועירב בכירים בעיריית תל אביב על מנת שאלו ינסו לבדוק כיצד לעזור לקידום התוכנית. יש לציין כי אחד מהבכירים בעירייה לא ידע על החוזה שבין גלזר לבין בעלת הקרקע, והוא אכן הפנה את גלזר לאנשי המקצוע בעירייה.

 

אתמול כאמור החליטה המשטרה לעצור את בעלת הקרקע, והטיחה בה כי היא חשודה במתן שוחד לדוד ביטן. האישה, שבילתה את הלילה במעצר, טענה כי לא העבירה לביטן שקל וכי הכול בוצע באמצעות דורון גלזר ושהיא אף חתמה איתו חוזה על כך. במשטרה חושדים כי החוזה הוא פיקציה, ובעצם מדובר בכספי שוחד שקיבל גלזר והעביר חלקם לח"כ ביטן.

 

סנגורו של ביטן, עו"ד אפרים דמרי, מסר בתגובה: "ח"כ דוד ביטן עונה לכל שאלות חוקריו. אין לו מה להסתיר וכל תשובה קונקרטית לכתבה עלולה להוות שיבוש מהלכי חקירה".

 

עו"ד גיל עשת, סנגורו של דרור גלזר, מסר כי מרשו הכחיש בחקירתו את החשדות וטען כי לא העביר כספי שוחד לאיש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
דוד ביטן בצאתו לחקירה, השבוע
צילום: שאול גולן
מומלצים