שתף קטע נבחר

השר ארדן: "אשווה את שכר לוחמי מג"ב ללוחמי החוד"

שלושה חודשים לאחר שהרמטכ"ל גדי איזנקוט הכריז על תוכנית לשיפור מעמד ותנאי לוחמי צה"ל, ולא כלל בה את לוחמי ושוטרי מג"ב, הודיע השר לביטחון פנים: "אממן מתקציב משרדי את תוספת השכר ללוחמי מג"ב. יש כיום יותר חוד ממג"ב?"

 

 

 

 

לוחמי מג"ב. ארדן: "אין יותר חוד ממג"ב" (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
לוחמי מג"ב. ארדן: "אין יותר חוד ממג"ב"(צילום: עפר מאיר)

בשורה ללוחמות ולוחמי מג"ב: שלושה חודשים לאחר שהרמטכ"ל גדי איזנקוט הגדיר הטבות ללוחמי החוד בשירות הסדיר והוציא מתוכנית זו את שוטרי מג"ב, הודיע הערב (יום ג') השר לביטחון פנים גלעד ארדן כי משרדו יעמיד תקציבים שישוו את שכר שוטרי מג"ב לשאר הלוחמים.

 

"אתם בוודאי מבינים איזו אחריות ואיזה סיכון נוטלים על עצמם שוטרות ושוטרי מג"ב", אמר ארדן בטקס הדלקת נר ראשון של חנוכה בכפר המכביה. "אני אישית חשתי גאווה אדירה, כשפורסם הנתון לפיו מג"ב, שזו בעצם המשטרה, הפך להיות החיל המבוקש ביותר מכל החיילות הקרביים בצה"ל. איזה נוער מופלא יש לנו".

 

עוד התייחס השר ארדן לתוכנית שמפלה את שוטרי מג"ב: "לתדהמתי ולצערי הרב, הצבא ומשרד הביטחון עשו טעות מוסרית קשה ביותר כאשר יזמו תכנית חשובה לשיפור תנאי החיילים הקרביים והעלו משמעותית את שכרם, ובמיוחד את מי שצה"ל כינה 'לוחמי החוד': גולני וגבעתי, שריון ותותחנים. ומי לא נכלל ביחידות החוד שזוכות לתנאים המשופרים החדשים? נכון, לוחמי מג"ב. אני שואל אתכם חברותיי וחבריי - יש כיום יותר חוד ממג"ב? הדס מלכא ז"ל לא נלחמה בחוד? הדר כהן ז"ל אינה בחוד? אין יותר חוד ממג"ב".

 

בנאומו התייחס השר ארדן לתוכניתו הקוראת לפתור את הבעיה ולהשוות בין שכר לוחמי החוד לאלו של לוחמי מג"ב: "אני מודיע כאן הערב, כמי שתפקידו להגן על לוחמי מג"ב, החלטתי, בלי טובות ממשרד הביטחון, לממן מתקציב משרדי את תוספת החוד של כלל לוחמי מג"ב גם המשרתים בצה"ל, וגם המשרתים במשטרה. הם יקבלו את התוספת בדיוק מהיום שבו חיילי צה"ל החלו כבר לקבל אותה. זה מה שהם ראויים לו וזה החוב שלי כלפיהם - ועוד הרבה מעבר לכך".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים