שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שב"כ: סוכל פיגוע חטיפה של חמאס במהלך חנוכה
  הותר לפרסום: כוחות הביטחון חשפו חוליה של פעילי חמאס מכפר הסמוך לשכם שתכננו לחטוף חייל או אזרח מתחנת אוטובוס בצומת מרכזי בשומרון במהלך החג. החוליה הורכבה משלושה פעילים שהיו בקשר שוטף עם איש מפקדת חמאס בעזה. התכנון: להתחפש למתנחלים ולחטוף ישראלי מטרמפיאדה

   

  שב"כ יחד עם צה"ל והמשטרה סיכלו פיגוע חטיפה בשומרון שתוכנן על-ידי פעילי חמאס שהתכוונו להוציאו לפועל במהלך חג החנוכה. כך הותר היום (ד') לפרסום.

   

  החוליה נחשפה במהלך החודשיים האחרונים. מדובר בשלושה פעילי חמאס המתגוררים בכפר תל הסמוך לשכם, שהיו מעורבים בתכנון חטיפה של חייל או אזרח ישראלי מתחנת אוטובוס באחד מהצמתים המרכזיים בשומרון סמוך לשכם. התכנון היה שיתחפשו למתנחלים מהאזור ויחטפו ישראלי מהטרמפיאדה.

   

  העצורים הם מועאד אשתיה, פעיל חמאס בן 26 שהיה ראש החוליה ורכש אמצעי לחימה והיה אחראי לגיוס. הוא גייס שני תושבים אחרים בכפר, מוחמד ואחמד רמדאן בני 19, שהסכימו לקחת חלק בפיגוע החטיפה.

   

  לפי השב"כ, חברי החוליה עמדו בקשר עם עומר עצידה, פעיל חמאס צבאי וחבר מפקדת החמאס ברצועת עזה, שמעורב בהנעת פעילות צבאית וצירי כספים מהרצועה לאזור יהודה ושומרון.

   

  בשב"כ ציינו כי מפקדת חמאס ברצועת עזה שימשה גורם מכוון ומממן, ומטרת הפיגוע הייתה לקדם משא ומתן לשחרור אסירים ביטחוניים הכלואים בישראל.

   

  מהחקירה עלה כי ראש החוליה אשתיה אסף פרטים על אודות דירות מסתור אפשריות באזור שכם להסתרת החטוף לצורך ניהול המשא ומתן. כוחות הביטחון שמו את ידיהם על אמצעי הלחימה שאספה החוליה, בהם אקדח, שוקר חשמלי ותרסיס גז.

   

  בנוסף, החוליה נערכה לרכוש אמצעי לחימה נוספים כדי להוציא לפועל את הפיגוע. בהודעת השב"כ נאמר כי ממצאי החקירה הועברו לתביעה הצבאית בשומרון, לבחינת הגשת כתבי אישום נגד המעורבים.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים