שתף קטע נבחר

באנו חושך לגרש: חנוכיית קרח בחוג הקוטב

כשהעלטה החלה עוטפת את העיר רובניימי, בירת לפלנד, בשעת אחר הצהריים, התכנסו שגריר ישראל בפינלנד עם מטיילים ישראלים לטקס הדלקת הנר הראשון - לראשונה בנקודה הצפונית ביותר, בחנוכייה העשויה כולה מקרח: "לשיר 'באנו חושך לגרש' הייתה כאן משמעות מיוחדת"

 

חנוכייה מקרח - בנקודה הצפונית ביותר: בקור של חוג הקוטב הצפוני התאספו ישראלים להדלקת נר ראשון של חנוכה. זה קרה אתמול (יום ג'), בשעות אחר הצהריים, כשהעלטה כבר החלה עוטפת את העיר רובניימי, בירת לפלנד.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

שגריר ישראל בהלסינקי שבפינלנד, דובי שגב שטיינברג, הדליק לראשונה נר ראשון של חנוכה בלפלנד, על חוג הקוטב הצפוני, בהשתתפות מטיילים ישראלים, אנשי עסקים, אנשי קשר מקומיים ואנשי תקשורת .

 

 (צילום: קשרי תעופה) (צילום: קשרי תעופה)
(צילום: קשרי תעופה)

 

הייתה זו למעשה הדלקת נר החנוכה הראשונה בחנוכייה העשוייה כולה מקרח, בנקודה הצפונית ביותר, שבה משתתף שגריר ישראל שגם התכבד בהדלקת הנר הראשון. השמש זורחת מעט שעות ובאור חלש בתקופת החורף, אך זה לא מפריע ללפלנד להוות אתר תיירות פופולרי לאלפי ישראלים בעונה זו.

 

סימון ביטון, ישראלי הנשוי לפינית מקומית ומתגורר בלפלנד זה שלושים שנה, הוא שארגן את האירוע. לדברי השגריר, "זו בהחלט הייתה חוויה מרתקת ומרגשת כשמסביב הכול מושלג וחשוך, משתתפי האירוע שרים שירי חנוכה ואוכלים סופגניות שהגיעו בבוקר בטיסה מהארץ. כמובן שלשיר 'באנו חושך לגרש' הייתה כאן משמעות מיוחדת".

 

 (צילום: קשרי תעופה)
(צילום: קשרי תעופה)

 

עוד חנוכה בערוץ היהדות:

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים