שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ציון נמוך במבחני ריסוק: החדשות הרעות של דאצ'יה ו-MG

  מכוניות מוכרות של צמד המותגים העממיים הצפויות להגיע ארצה בעוד זמן קצר, עברו מבחני ריסוק וזכו בהם בציון נמוך במיוחד. נבחנות אחרות קיבלו חמישה כוכבי בטיחות

  צפו בדאצ'יה דאסטר במבחן הריסוק: 

   

  ארגון הבטיחות EuroNCAP פירסם היום (ד') את תוצאות מבחני ריסוק שערך - בין היתר - לשבעה דגמי מכוניות חדשים הצפויים לנחות בישראל בשנה הבאה, חלקם תוך שבועות ספורים. וכמקובל במבחנים שעורך הארגון כיום, דגש רב ניתן לקיומן ופעולתן של מערכות בטיחות מתקדמות המזהירות ואף מתערבות באופן עצמאי במטרה למנוע או לפחות להקטין את חומרת התאונה. דגמים המצוידים במקור במערכות בטיחות מתקדמות הכוללת בלימה אוטונומית, זכו לציון מרבי של חמישה כוכבים. דגמים שאינם מצוידים במערכת זו, זכו בשלושה כוכבים בלבד. בהם שני מותגים עממיים הנמכרים בישראל, ודגמים הצפויים לנחות כאן ממש בקרוב: דאצ'יה דאסטר החדשה ו-MG ZS הסינית.

   


  דאצ'יה דאסטר ו-MG ZS - מבחני ריסוק עם תוצאה גרועה

   

  דאציה דאסטר החדשה שכמו קודמתה אינה מצוידת במערכות בטיחות מתקדמות ואקטיביות, זכתה לדירוג של שלושה כוכבי בטיחות בלבד, עם ציון של 71% בהגנה על מבוגרים, 66% על ילדים, 56% להולכי רגל ורק 37% למערכות בטיחות. רכב הפנאי החדש יחסית MG ZS זכה אף הוא לדירוג נמוך של שלושה כוכבי בטיחות וציוני קטגוריה דומים ואף נמוכים יותר מדאצ'יה - 71% בהגנה על למבוגרים, 51% בהגנה על ילדים, 59% להולכי רגל ו-29% בלבד למערכות הבטיחות בהן היא מצוידת.

   

  קיה סטוניק, רכב הפנאי החדש של היצרנית הקוריאנית נבחן בשתי גרסאות: הראשונה - שאינה מתוכננת להגיע ארצה - ללא מערכות בטיחות ורק שלושה כוכבי בטיחות בהתאם. במקרה של הגרסה עם מערכות הבטיחות, הציון עמד חמישה כוכבים שהפכו לכמעט סטנדרט עבור מכוניות חדשות. בהתאם, גם דירוג ההגנה של השתיים בקטגוריות השונות אינו זהה: למבוגרים (85% ללא המערכות ו-93% עמן), הולכי רגל (62% ו-71% בהתאמה) דירוג זהה בהגנה על ילדים (84%) אך פער גדול וצפוי במערכות בטיחות: 25% לעומת 59%.

   

  אחותה התאומה של הסטוניק, יונדאי קונה, משווקת באירופה רק עם מערכות בטיחות כציוד תקני ועל-כן עברה מבחן אחד וזכתה בו בציון מרבי של חמישה כוכבים. הדירוג שקיבלה היה 87% בהגנה למבוגרים, 85% לילדים, 62% להולכי רגל ו-60% למערכות הבטיחות.

   

  שלושה דגמי יוקרה נוספים שנבחנו זכו כצפוי בציון מרבי של חמישה כוכבים: ב.מ.וו סדרה 6 GT, יגואר F-פייס וקיה סטינגר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  MG במבחן ריסוק - חדשות רעות
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים