שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: לחץ על "הבנקאי של ביטן" להפוך לעד מדינה, עו"ד הוקפצו למשטרה

פרקליטו של איש העסקים משה יוסף, החשוד ששימש ציר מרכזי בהעברת כספי שוחד ליו"ר הקואליציה, נקרא למשרדי להב 433. אליו הצטרף עו"ד אילן סופר, שהכין את הסכם עד המדינה בפרשת הצוללות. דיון בהארכת מעצרו של יוסף נדחה. ההצעה: להעיד רק נגד פוליטיקאים ולא נגד עבריינים

 

משה יוסף (מימין) עם עורכי דינו, הבוקר בלהב 433 (צילום: מוטי קמחי)
משה יוסף (מימין) עם עורכי דינו, הבוקר בלהב 433(צילום: מוטי קמחי)

תיק 1803 והשחיתות בראשל"צ: המשטרה מפעילה לחץ כבד על משה יוסף, איש העסקים שהוגדר "הבנקאי" של ח"כ דוד ביטן, כדי שיהפוך לעד מדינה. ל-ynet נודע כי עורכי דינו, גיל דחוח, אילן סופר וגלית רוטנברג, הוקפצו הבוקר (יום ה') למשרדי להב 433 של המשטרה. עו"ד סופר, שצורף לצוות ההגנה, הוא שהכין את הסכם עד המדינה למיקי גנור בפרשת הצוללות וכלי השיט. כמו כן נדחה דיון במחוזי בערעור על הארכת המעצר של יוסף, שהיה אמור להתקיים היום.

 

יוסף, היחידי שעצור מאז חשיפת הפרשה, היה על פי החשד ציר מרכזי בהעברת כספי השוחד ליו"ר הקואליציה. גורמים הקשורים לפרשה אמרו שייתכן שהמשטרה תציע לו לשמש עד מדינה רק נגד ביטן ונגד הפוליטיקאים החשודים בפרשה, ולא נגד העבריינים המעורבים בה, דבר שאמור להקל עליו לחתום.

 

כדי ללחוץ על יוסף נקראו רבים ממכריו לחקירה ברשות המיסים, הוקפאו נכסים וחשבונות בנקים שלו, והמשטרה למעשה הטילה מצור כלכלי על משפחתו. כל חשבונית שהוצאה מהעסק שלו בשנים האחרונות - חנות "רהיטי מצדה" - נבדקת לעומק, ומאות אנשים מזומנים להעיד על מה ששילמו ליוסף. במשטרה חושדים שמדובר בכספים שהועברו במסווה לדוד ביטן.

עורכי הדין של יוסף, גיל דחוח (משמאל) ואילן סופר, הבוקר במשרדי להב 433 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עורכי הדין של יוסף, גיל דחוח (משמאל) ואילן סופר, הבוקר במשרדי להב 433(צילום: מוטי קמחי)
 

 

 

הפשיטה על חנות הרהיטים של משה יוסף (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
הפשיטה על חנות הרהיטים של משה יוסף(צילום: שאול גולן)

יו"ר הקואליציה דוד ביטן אחרי חקירה (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
יו"ר הקואליציה דוד ביטן אחרי חקירה(צילום: צביקה טישלר)

עוד לפני שנחשפה הפרשה סימנו בלהב 433 את יוסף כדמות המקשרת בין כל החשודים. בשלב מסוים עלה חשד לביצוע עבירות מיסים, ואז הוציאה המשטרה צו שהתיר האזנות סתר. אלה נמשכו יותר משנה.

 

לפני כמה חודשים הותקנו מצלמות נסתרות בתוך "רהיטי מצדה" שבבעלותו, ובמשך חודשים אספו החוקרים ראיות לעבירות מיסים לכאורה בשווי מיליוני שקלים. בין היתר מדובר בעבירות של חשבוניות פיקטיביות והלבנת הון.

 

ההאזנות ליוסף חשפו את הקשר ההדוק עם ביטן. זה נהג להגיע מדי יום לחנות ודיבר עימו על פרויקט "מתחם 1000" בראשל"צ – שטח שעומד במרכז אחת ההסתעפויות של הפרשה, ובמסגרתה קידם ביטן אינטרסים נדל"ניים של גורמים שונים בהיותו סגן ראש העיר ראשל"צ. על פי אחד החשדות, בין השאר העניק יוסף לביטן 260 אלף שקלים למימון חתונת בתו.

 

בידי המשטרה הקלטת שיחה שבה דיברו יוסף וביטן על העברת כספים. לפי ערוץ 10, יוסף אמר לביטן בשיחה המוקלטת: "הבאתי לך את ה-1,500 דולר שביקשת".

ביטן: תודה. כמה זה יוצא בשקלים?

יוסף: 5,600 או 5,700, משהו כזה.

ביטן: תעגל את זה ל-6,000 ותביא לי.

 

"על פי החשד הוא היה ה'בנק' של דוד ביטן", אמר גורם המעורה בפרטי החקירה. "הגיעו אליו כספים רבים. הוא הלבין, הלווה וגם העביר לביטן כספים. ממש לא התעסק רק ברהיטים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
משה יוסף, הבוקר בלהב 433
צילום: מוטי קמחי
מומלצים