שתף קטע נבחר

מפגן כוח בעזה: 100 אלף איש בעצרת יום השנה לייסוד חמאס

אירוע המוני רווי תושבים וחמושים במלאות 30 שנה לייסוד ארגון הטרור ששולט ברצועה. כל הנהגת חמאס השתתפה, כולל הנייה וסינוואר. צפו בתיעוד. הנייה התייחס ליוזמת השלום האמריקנית: "לא למכירת ירושלים"

 

עצרת יום השנה ה-30 לייסוד חמאס, היום בעזה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
עצרת יום השנה ה-30 לייסוד חמאס, היום בעזה(צילום: רויטרס)

מפגן כוח: בעיר עזה החלה בצהריים (יום ה') העצרת המרכזית לציון יום השנה ה-30 לייסוד ארגון חמאס בהשתתפות יותר מ-100 אלף בני אדם, בהם חמושים רבים. באירוע נוכחת כל הנהגת חמאס, כולל ראש הלשכה המדינית איסמעיל הנייה ומנהיג הארגון ברצועה יחיא סינוואר. מקהלת הזרוע הצבאית של חמאס שרה על הבמה והלהיבה את הקהל.

 

עשרות אלפים בעצרת בעזה, היום:

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

יחיא סינוואר ואיסמעיל הנייה, בעצרת בעזה ()
יחיא סינוואר ואיסמעיל הנייה, בעצרת בעזה

בנאומו בעצרת התייחס הנייה להצהרת טראמפ לגבי ההכרה בירושלים כבירת ישראל ואמר: "הצהרה זו חמורה לא פחות מהצהרת בלפור. לא נקבל את הצהרת בלפור ולא את הצהרת טראמפ. הזעם, האינתיפאדה והמהפכה של עמנו מטרתה לסכל את התוכנית נגדו. ניצחנו בכך שהצלחנו לבודד את טראמפ וארה"ב בהחלטה זו. האיחוד האירופי הכריז שירושלים היא בירת המדינה הפלסטינית - זהו ניצחון. ראינו גם כיצד הם קיבלו את בנימין נתניהו".

 

על ההתקרבות בין ישראל לבין גורמים סוניים במזרח התיכון, ובאפשרות לקידום תהליך השלום על ידי הממשל האמריקני אמר הנייה: "מטרה נוספת שלנו היא למנוע את מה שנקרא 'עסקת המאה'. אני קורא לאחיי בפתח ובכל הפלגים: אנחנו כעם מסוגלים להגיב לעסקה הזאת - נרמול היחסים, השלום הכלכלי, הביקורים והמשא ומתן מתחת לשולחן, כשאין שום שולחן. אנחנו אומרים: לא לנרמול היחסים, לא למכירת ירושלים, לא לוויתור על זכות השיבה ולא להכרה בישראל".

 

הוא קרא להגביר את המחאה נגד ישראל: "נתניהו בונה על כך שאתם תהיה עייפים ושלא תהיה התנגדות פלסטינית רצינית להפלת ההחלטות האלה. עלינו להפוך את יום שישי בכל שבוע יום למען ירושלים, לזעם, לצעדות. אני פונה לנושאי הדרשות בתפילות ימי השישי להזכיר את ירושלים בדרשותיהם. כל יום שישי על האומה לצאת למחאות בכל ערי הבירה. אני קורא גם לאחינו הנוצרים ולאפיפיור להקדיש את תפילותיהם ביום ראשון למען ירושלים, לכנסיית המולד ולמסגד אל-אקצא. אנחנו השומרים של כנסיית המולד ומסגד אל-אקצא".


חגיגות גם מול חופי עזה ()
חגיגות גם מול חופי עזה


 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

 

השר ליברמן בביקור במפעל אלביט בשדרות (צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון)
השר ליברמן בביקור במפעל אלביט בשדרות(צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון)

 

מהצד האחר של הגבול נשמרת דריכות גבוהה לנוכח ירי הרקטות התדיר לעבר ישראל. שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר בביקור במפעל "אלסק" של אלביט מערכות בשדרות: "עצם העובדה שאנחנו כאן, הבוקר בשדרות, עוסקים בהרחבה ושדרוג מפעל תעשייתי, זה אומר שכולנו יכולים להיות רגועים. לירי האחרון מרצועת עזה לכיוון שדרות אין קשר להרתעה הישראלית, אלא למאבקים פנימיים, תוך-פלסטיניים, בין ארגונים שונים.

 

"אנו יודעים מה לעשות, איך לעשות ומתי לעשות. אני מקווה שתושבי רצועת עזה יכריחו את ההנהגה שלהם להשקיע את כל המאמצים והכספים בשיפור הכלכלה ברצועת עזה ולא בחפירת מנהרות, ייצור רקטות וירי נגד ישראל. כי בכך הם מסכנים את כלל אוכלוסיית רצועת עזה. בכל מקרה הנחיתי את צה"ל להיות מוכן לכל תרחיש אפשרי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
העצרת לציון 30 שנה לייסוד חמאס, היום
צילום: רויטרס
מומלצים