שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: קים ג'ונג און חיסל עוד מקורב בכיר בשלטון
  על פי דיווחים דרום קוריאניים, הגנרל הוואנג פיונג-סו וסגנו נחשדו בעבירות שחיתות וקים הורה לחסל את הגנרל כדי להפכו לדוגמה. הסגן נשלח למחנה מאסר. סו נחשב בעבר למספר 2 בצבא ואף צולם ליד קים לאחר ניסוי גרעיני

   

  קים ג'ונג און והמקורב שנטען כי חוסל, הוואנג פיונג-סו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  קים ג'ונג און והמקורב שנטען כי חוסל, הוואנג פיונג-סו(צילום: AFP)
   

  אחד מיועציו הבכירים של שליט צפון קוריאה, קים ג'ונג און, נעלם מהחיים הציבוריים, אירוע שעורר השערות על כך כי ייתכן וחוסל. הגנרל הוואנג פיונג-סו היה בעבר במרכז המעגל הפנימי של המנהיג קים בתוך מפלגת השלטון. בעבר אף החזיק בעמדה הצבאית הבכירה ביותר אחרי ראש הצבא.

   

  על פי הדיווחים, לפני שהוואנג איבד מכוחו בדרגים הגבוהים הוא נחשב כאחד מארבעת האנשים שצולמו ליד השליט הצפון קוריאני בתעמולה מטעם המדינה שפיארה את הניסוי השישי בנשק גרעיני שנעשה במדינה בחודש ספטמבר האחרון.

   

  אך מאז אותו רגע מכונן מאמינים בצפון קוריאה כי הוואנג סולק מהמפלגה עקב האשמות בלקיחת שוחד. בנוסף, סגנו קים וון-הונג נשלח למחנה מאסר. הוואנג לא נראה באופן פומבי מאז אמצע חודש אוקטובר. "אם הוואנג סולק ממפלגת הפועלים, משמע שנגמרה הקריירה הפוליטית שלו, ואולי אף חייו.עם זאת, לא ברור אם הוא עדיין חי", כך דיווח העיתון הדרום קוריאני "ג'ונג-אנג אילבו".

   

  החדשות על כך שהוואנג חוסל צצו בחודש שעבר, במהלך תדרוך פרלמנטרי על ידי גוף הביון הדרום קוריאני, ה-NIS. על פי דיווחי המודיעין הדרום קוריאני, הוואנג וסגנו קים היו תחת חקירה מיוחדת של הפוליטביורו, הלשכה הפוליטית של מפלגת השלטון, בחשד ל"עמדה לא טהורה" כלפי השלטון הצפון קוריאני.

   

  לאחר שסגנו נכלא, קיים חשש שהוא חוסל. הוואנג לצד קים (צילום: AP) (צילום: AP)
  לאחר שסגנו נכלא, קיים חשש שהוא חוסל. הוואנג לצד קים(צילום: AP)

  גורם דרום קוריאני מסר לעיתון "ג'ונג-אנג אילבו" כי השניים קיבלו שוחד בתמורה לקידום מקורבים, דבר שהוביל את השליט קים ג'ונג און לדרוש שהשנים יוענשו "כאזהרה לאחרים". בתסריט הגרוע ביותר, גורלם של השניים זהה לשל דודו של קים, ג'אנג סונג-תאק, שנעצר בשנת 2013 והוצא להורג בשל "מעשים אנטי-מפלגתיים ואנטי-מהפכניים".

   

  על פי הדיווח, קים החליט להוציא את מקורבו הוואנג להורג במסגרת טיול להר פאקטו, הר בעל חשיבות מיתית לצפון קוריאנים ולשושלת השלטון של משפחת קים. כעת תוהים בצפון קוריאה לגבי חשיבות ביקורו של השליט בהר הקדוש לפני שבוע.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים