שתף קטע נבחר

איומים על העותרות נגד שלטי הצניעות בבית שמש: "יעשו לכן פולסא דנורא"

אלמונים התקשרו לבתיהן של שתיים מבין ארבע הפונות לבג"ץ בדרישה להסיר את השלטים המדירים נשים. במקביל הופצו שמותיהן, שמות ילדיהן, כתובותיהן ומספרי הטלפון שלהן על מודעות ברחבי עיר. הוגשה תלונה במשטרה

 

המודעה שהופצה בבית שמש נגד העותרות ()
המודעה שהופצה בבית שמש נגד העותרות

אחרי ההוראה להסיר את "שלטי הצניעות" - נשים בבית שמש סופגות איומים: לפחות שתי תושבות העיר, שהיו בין העותרות לבג"ץ במטרה להסיר שילוט המדיר נשים ממדרכות ברחובות מסוימים או קורא להן להתלבש בצניעות, קיבלו ביומיים האחרונים טלפונים מאיימים בפולסא דנורא. במקביל הופצה מודעה ובה פרטיהן האישיים - לרבות שמות ילדיהן, כתובותיהן ומספרי הטלפון שלהן - עם קריאה להתקשר אליהן ולבקש שיחדלו מפעילותן נגד השלטים.

 

השתיים הגישו הבוקר (יום ו') תלונה למשטרת בית שמש. גם עורכת הדין של המרכז הרפורמי לדת ומדינה, שייצגה את הנשים בהליכים המשפטיים, קיבלה איומים.

 

"כשאנשים אלימים כאלה שגרים לא רחוק ממך מגיעים לפתח ביתך, אני לא רוצה לחשוב מה יהיה הדבר הבא", אמרה ל-ynet מירי שלם, אחת העותרות שאוימה בטלפון.

ארכיון. שלט הדורש לבוש צנוע מהולכות רגל בבית שמש (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ארכיון. שלט הדורש לבוש צנוע מהולכות רגל בבית שמש(צילום: רויטרס)

בשבוע שעבר הורה בג"ץ לעיריית בית שמש להסיר השלטים הדורשים מנשים לא לצעוד ברחובות מסוימים או לשמור על לבוש צנוע. למשטרת ישראל הורה בית המשפט לוודא שלא יוצבו שלטים חדשים.

 

"אתמול מישהו התקשר לבית שלנו, הציג את עצמו כמרדכי כהן ואמר שאני מפריעה להם עם השלטים", סיפרה נילי פילים, עותרת נוספת. "הוא אמר שהם שומרים על השקט בשכונות שלהם ושזה חלק מהמסורת שלהם. אמרתי לו שאני לא מוכנה לדבר ככה בטלפון ושאני רוצה לפגוש אותו, שהוא יכיר אותי ונקיים דיאלוג. אני לא חושבת שהוא ציפה לתגובה הזו, והשיחה הסתיימה.

 

"היום בבוקר קיבלתי עוד שיחה, מאדם אחר. הוא אמר שאני מפריעה להם, שזו היהדות שלהם. אמרתי לו שגדלתי בבית דתי וזו לא היהדות שלי. בתגובה הוא הזכיר את שמי, הקריא את הכתובת שלי ואת שמות הילדים שלי ואז שאל 'את יודעת מה זה פולסא דנורא?'. הוא אמר שבשבוע הבא יעשו לנו פולסא דנורא".

 

בתשובה לעתירת הנשים לבג"ץ טען בזמנו ראש העיר משה אבוטבול כי מדובר ב"שלטים אידיאולוגיים" הקיימים גם במאה שערים, אבל השופטים קבעו: "לא תהייה הדרת נשים באף עיר בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ארכיון. שלט הדורש לבוש צנוע מהולכות רגל בבית שמש
צילום: רויטרס
מומלצים