שתף קטע נבחר

הכירו את Rentigo

סטארטאפ השבוע שלנו הוא Rentigo, פלטפורמה שמקלה על כאב הראש הבירוקרטי של תשלום שכר דירה וניהול הנכסים. הישראלים שמאחורי הרעיון ענו על השאלון שלנו

תעודת זהות:

מייסדים: סיון בלסנהיים, מיה הר-נוי 

שנת הקמה:2016

 שנות עבודה בניו יורק:  משנת 2015. עם שלושה עשר עובדים

 

הרעיון מאחורי הסטארטאפ:

רנטיגו פיתחה פלטפורמה ייחודית חינמית לניהול נכסי נדל"ן ותשלומי שכ"ד באופן פשוט וקל, הפותר בעיה עמוקה הקיימת היום בשוק ניהול הנכסים בארה”ב. שוק שלא השתנה במאום ב-30 השנים האחרונות. השוק מיושן, מבוזר ולא טכנולוגי כשמרביתו מנוהל ידנית על בסיס גליונות אקסל ויומן.

תשלומי שכ"ד הגיעו בשנה שעברה למאות מליארדי דולרים, מרביתם שולמו בצורה ידנית ע"י צ'קים, שוק שאפילו מנהלי הנכסים הגדולים, משתמשים במערכות ERP כבדות ויקרות, סובלים מבעיות של מיתוג, נטישת לקוחות, חוסר אינטגרציה בין מערכות ומחסור במידע שיווקי אנליטי על הדיירים שלהם.

 

הפלטפורמה מספקת למנהלי נכסי נדל"ן בגדלים שונים, כלים לניהול יום יומי, יעיל וחסכוני של נכסי הנדל"ן שלהם, מגביית תשלומים און ליין, ניהול תקלות דיירים, התראות, ספקים ועד יכולות מיתוג, דאטה ושיווק מתוחכמות שמאפשרים להם לענות על הצרכים העסקיים בצורה טובה יותר, תוך חסכון בהוצאות, הקטנת נטישה וחיזוק המותג ללא כל צורך בשינוי ארגוני.

הייחודיות שלנו, היא בעצם היותנו חברת סליקה עם רישיונות מויזה ומאסטרקארד, דבר המאפשר לנו לשווק את הפלטפורמה שלנו בחינם ובכך לחסוך למנהלי הנכסים עלויות ולהפגיש אותם עם הכסף שלהם בצורה בטוחה, קלה ומהירה.

החזון של רנטיגו הוא לספק פתרון כולל במקום אחד לסביבת מנהלי הנכסים והדיירים, החל מתשלומים וניהול יום יומי ועד ספקים, ביטוחים, משכנתאות, קהילות ופעילויות סביב הבית. 

 

סיוון בלסנהיים, ממייסדי החברה ()
סיוון בלסנהיים, ממייסדי החברה

 

איך נולד הרעיון?

זיהינו צורך גדול מאוד בשוק והזדמנות גדולה. כמייסדים, עם ניסיון רב בעולם הסליקה ושיווק האון ליין, כאשר פנו אלינו עם שאלה לגבי תשלום שכר דירה באמצעות כרטיסי אשראי, התחלנו לחקור את השוק ומצאנו צורך שהדהים אותנו והראה לנו איזה פוטנציאל ענק קיים פה.

הבנו שבאמצעות טכנולוגיה ניתן להפוך את כל ניהול הנכסים וחיי הדיירים למשהו הרבה יותר נוח ויעיל. במקום שהדיירים יצטרכו לרדוף אחרי מנהלי הנכסים ושמנהלי הנכסים עצמם יעבדו קשה ולא יתרכזו בדברים שבאמת חשובים להצלחת העסק שלהם, אנחנו יכולים ליצור פלטפורמה חינמית וקלה לתפעול אשר מפשטת את ניהול, התשלומים והתקשורת ומתאימה אותם לצרכים של כולם בזמן אמת בנוסף על מיתוג אישי ויכולות שיווק מתוחכמות, ללא צורך בכל שינוי ארגוני, המאפשר להם לענות על הצרכים העסקיים והמגבלות הארגוניות שלהם.

 

מה היו הצעדים הראשונים שהפכו רעיון טוב להקמת סטארטאפ?

ברגע שזיהינו את פוטנציאל השוק, היה לנו מזל גדול לחבור לאנשים הנכונים, בין אם זה המפתחים שלנו, השותפים העסקיים, העובדים והמשקיעים שלנו. השקענו חודשים בלחקור את השוק ובלוודא שהקונספט יכול לפעול מבחינה כלכלית. בנוסף, בנינו מודל ייחודי המבוסס על רשיון סליקה מויזה ומאסטרקארד העולמיות שנתן לנו יתרון גדול בחדירה לשוק.

 

מדוע בחרתם להעתיק את הלוקיישן דווקא לניו יורק?

ארצות הברית מאוד מתאימה למודל שלנו, הפוטנציאל הכי גדול הוא כאן, בהפרש ניכר.

ניו יורק הופכת יותר ויותר לעיר שמאמצת את עולם הסטארט-אפים והיא המקום הנכון לסטארט-אפים שמשלבים פיננסים וטכנולוגיה.

 

מיה הר נוי. ממייסדות החברה ()
מיה הר נוי. ממייסדות החברה

 

מה הייתה נקודת המפנה, המהלך שאחריו החלה הנסיקה האמיתית?

ברגע שמנהלי הנכסים והדיירים הבינו שאנחנו פותרים בעיה אמיתית בצורה קלה ונוחה, התחלנו לגדול משמעותית. מהר מאוד צמחנו ממספר מצומצם של מנהלי נכסים שמשתמשים בנו למאות מנהלי נכסים ואלפי דיירים הפזורים על מרבית המדינות והחברה צומחת בעקביות כמעט 20% כל חודש.

 

לו הייתם מתחילים מהתחלה, מה הייתם עושים אחרת?

אם היינו יכולים לחזור אחורה בזמן, סביר להניח שהיינו מנסים לעשות את כל מה שעשינו, רק מהר יותר.

 

מתי להערכתכם הוא הטיימינג הנכון להגיע לעיר?

הטיימינג הנכון, מניסיוננו, הוא אחרי שהמוצר עובד והשוק ברור אבל חשוב לציין שזה מאוד שונה בין חברה לחברה.

 

מאז הקמת הסטארטאפ, כמה כסף גייסתם?

3 מיליון דולר.

 

מחפשים עובדים?

תמיד! www.rentigo.com

 

מפת הסטארטפים הישראלים בניו יורק הוקמה בשנת 2013 על ידי גיא פרנקלין, מנהל כללי SOSA NY.

 

WWW.IsraeliMappedinNY.com

 


פורסם לראשונה 15/12/2017 14:02

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניהול נכסי נדל"ן ותשלומי שכ"ד בקלות. בלסנהיים
מומלצים