שתף קטע נבחר

מועמד טראמפ לבית המשפט גמגם בסנאט: "אין לי רקע במשפט"

מת'יו פיטרסן, מועמדו של טראמפ לבית המשפט המחוזי בוושינגטון, התקשה לענות על שאלות בסיסיות במהלך שימוע שנערך למועמדים. הוא הודה כי נכח בפחות מחמישה תצהירים, אינו בקיא במסמכי חוקים ולא ידע להסביר מונחים בסיסיים מתחום המשפט האמריקני. צפו בשימוע המהוסס

 

 

מועמדו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לבית המשפט המחוזי התקשה לענות על שאלות בסיסיות מתחום המשפט במהלך שימוע בסנאט. סרטון העדות, שבו המועמד מת'יו פיטרסן נאלץ להסכים לאחר כמה תשובות מגומגמות כי אין לו "רקע במשפט", זכה לשיתופים רבים ברשתות החברתיות.

 

פיטרסן, מועמד מטעם טראמפ לתפקיד שופט בבית המשפט המחוזי לערעורים בבירה וושינגטון, הופיע ביום רביעי האחרון לשימוע ונשאל על ידי הסנאטור הרפובליקני ג'ון קנדי מלואיזיאנה שאלות על היעדר הניסיון שלו בבתי המשפט, כמות התצהירים שבהם נכח - וכן שאלות על מושגי יסוד מתחום המשפט האמריקני.

"קשה לי להיזכר". מת'יו פיטרסן בשימוע בסנאט ()
"קשה לי להיזכר". מת'יו פיטרסן בשימוע בסנאט

כשקנדי שאל על ניסיונו ועל כמות התצהירים שבהם הוא נכח, החל פיטרסן, המשמש כמפקח בוועדת הבחירות הפדרלית, להסס. "כשרק סיימתי אל לימודי המשפטים", החל פיטרסן להסביר - וקנדי קטע אותו: "כמה תצהירים?". "קשה לי להיזכר", ענה פיטרסן.

 

קנדי המשיך להקשות על פיטרסן בנושא: "פחות מעשרה?". פיטרסן השיב בחיוב, וקנדי המשיך: "פחות מחמישה?". "משהו כזה", ענה פיטרסן. בנוסף, כשנשאל פיטרסן מתי קרא את מסמך החוקים הפדרלי להליך האזרחי אמר שהוא לא זוכר.

 

לאחר מכן עבר קנדי לסדרת שאלות על מושגים בסיסיים שאמורים להיות מוכרים לכל אדם שעוסק בתחום המשפט האמריקני. "אתה יודע מהי עתירה שלא נידונה בפני מושבעים ('Motion in Limine')?", שאל קנדי - ופיטרסן ענה: "כנראה שלא אוכל לתת הגדרה טובה".

 

קנדי המשיך: "אתה יודע מהי דוקטרינת ההימנעות של יאנגר?", ופיטרסן השיב: "שמעתי על זה, אבל שוב".

 

במהלך השימוע, נאלץ פיטרסן להסכים כי אין לו "רקע במשפט", למרות שזה התפקיד שאליו הוא מועמד. הוא הוסיף: "אני מבין את האתגר שעומד בפניי אם יתמזל מזלי להפוך לשופט בבית המשפט המחוזי".

מועמדים "לא כשירים" לבית המשפט. טראמפ (צילום: AP) (צילום: AP)
מועמדים "לא כשירים" לבית המשפט. טראמפ(צילום: AP)

 

 

עדותו של פיטרסן שותפה רבות ברשתות החברתיות מאז שפורסמה. הסנאטור הדמוקרטי שלדון וייטהאוס כתב בחשבון הטוויטר שלו: "חובת צפייה: הסנאטור הרפובליקני ג'ון קנדי שואל את אחד ממועמדיו של דונלד טראמפ לתפקיד שופט בבית המשפט המחוזי שאלות פשוטות במשפטים והוא לא יכול לענות על אף אחת. אוי ואבוי".

 

עדותו של פיטרסן הגיעה לאחר אישור דחוק של מועמד נוסף של הנשיא טראמפ, לאונרד סטיבן גראס, כשופט בית המשפט לערעורים למרות שקיבל דירוג "לא כשיר" מלשכת הסכמת עורכי הדין בארה"ב.

 

עוד הודיע הבית הלבן בתחילת השבוע כי הוא ימשוך את מועמדותו של ברט טאלי, מועמד נוסף שקיבל פה אחד דירוג "לא כשיר" מלשכת ההסמכה. טאלי יועד לתפקיד שופט בבית המשפט המחוזי באלבמה. ממשל טראמפ משך גם את מועמדותו של ג'ף מאטיר, מועמד לבית המשפט המחוזי בטקסס, לאחר שהתגלה כי כינה ילדים טרנסג'נדרים "חלק מתוכניתו של השטן".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים