שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  אין סימני חיים: ה"סיגר" מכוכב אחר לא הגיב לאותות
  בימים האחרונים הודיעו מדענים השותפים לפרויקט Breakthrough Listen, שעלותו כ-100 מיליון דולר, כי החיפוש הראשוני אחר אותות מלאכותיים מאומואמואה לא הניב, בינתיים, דבר. עם זאת, הם לא מתכוונים להתאייש

  בפעם הראשונה בהיסטוריה זיהו מדענים לפני כחודשיים עצם שמימי משונה שהגיע למחוזותינו ממערכת שמש אחרת. מקורו של האסטרואיד "אומואמואה", "שליח" בשפת הוואי, שנראה כמו מעין סיגר אדמדם מוארך ואורכו 400 מטרים, עדיין לא לגמרי ברור, ובשבוע האחרון דווח כי הוחלט לשלוח אליו אותות בתקווה שאולי יספק הוכחות לקיומם של חיים מחוץ לכדור הארץ. אבל בינתיים נראה כי המבקר מכוכב אחר הוא "רק" אסטרואיד בין-כוכבי, שאין בו כל סימני חיים.

   

  סיגר סלעי: הדמיית אומואמוה

  סיגר סלעי: הדמיית אומואמוה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בימים האחרונים הודיעו מדענים השותפים לפרויקט Breakthrough Listen, שעלותו כ-100 מיליון דולר, כי החיפוש הראשוני אחר אותות מלאכותיים מאומואמואה לא הניב, בינתיים, דבר. אך החוקרים טענו כי עדיין לא סיימו לנתח את כל המידע ששאב טלסקופ ענק בווירג'יניה מהעצם השמימי, וגם מסרו כי הם מתכננים לערוך שלוש "תצפיות עומק" נוספות.

   

  האסטרואיד ממערכת שמש אחרת - כתבות קודמות ב-ynet:

  חבר מכוכב אחר: האסטרואיד שעשה היסטוריה

  סיגר אדמדם: זהו האסטרואיד שעשה היסטוריה 

   

  "זה נהדר לראות את המידע שנשפך מהתצפיות של המקור החדש והמעניין הזה", מסר בהודעה רשמית אנדרו סימיון ממכון SETI בברקלי לאיתור חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ. "הצוות שלנו מתרגש לראות מה יגלו התצפיות והניתוחים הנוספים".

   

  בינתיים אומואמואה כבר הספיק לייצר לא מעט באזז בעולם חקר החלל מאז שהתגלה לראשונה באמצע אוקטובר. מסלולו של הגורם השמימי מעיד על כך שהוא הגיע אלינו ממחוץ למערכת השמש, וצורתו הארוכה והמשונה עוררה ספקולציות שמדובר אולי אפילו בחללית של חייזרים.

   

  ב"גרדיאן" הבריטי דווח כי אמנם התיאוריה כי גורם חייזרי כלשהו מעורב ב"סיגר המעופף" קלושה למדי, אך בכל זאת אסטרונומים רבים חושבים שכן כדאי לבחון לעומק את האפשרות הזו. בשבוע שעבר החלו להישלח אל אומואמואה אותות רדיו כדי לבדוק אם יש בו סימנים של טכנולוגיה של תרבות לא מוכרת לנו. בינתיים, לצערם של חובבי החוצנים, לא התקבלו כל אותות בחזרה.

   

  כעת גם אנשי הפרויקט השאפתני Breakthrough Listen, שנועד לאתר סימני חיים תבוניים בחלל, הצטרפו למאמץ. החוקרים בחנו את העצם בעזרת מיליארדי תדרי רדיו שונים שהריצו במשך שש שעות. עד כה כאמור לא התקבלו כל אותות והחוקרים ייאלצו להמשיך ולנתח את כמויות המידע העצומות שהפיקו במשך זמן רב.

   

  החוקרים עם זאת עדיין לא מתייאשים, ומסרו כי הם יערכו שלוש "תצפיות רדיו" גדולות נוספות בתקופה הקרובה בתקווה לגלות יותר על אומואמואה, ואולי אפילו לאתר בו סימן כלשהו מחיים אחרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים