שתף קטע נבחר

"חרם מוצרים אמריקניים" במדינה המוסלמית הגדולה בעולם

עשרות אלפים הפגינו הבוקר נגד טראמפ וישראל בבירת אינדונזיה בעקבות הכרזת ירושלים. מנהיגי המחאה קראו לאינדונזים להחרים מוצרים אמריקניים כדי להיאבק בהחלטה באמצעים כלכליים

כ-80,000 איש הפגינו הבוקר (יום א') באינדונזיה, המדינה המוסלמית המאוכלסת בעולם, נגד החלטתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל ולהעביר אליה את השגרירות האמריקניות. המפגינים הניפו שלטים עם הכיתובים "אינדונזיה מאוחדת למען פלסטין" ו"הצילו את פלסטין".

מפגינים נגד טראמפ וישראל, הבוקר בג'קרטה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מפגינים נגד טראמפ וישראל, הבוקר בג'קרטה(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

מנהיגים דתיים בכירים קראו בהפגנה להטיל חרם על מוצרים אמריקניים באינדונזיה. אנוואר עבאס, בכיר במועצת העולמא האינדונזית, הקריא בהפגנה עצומה הקוראת לאינדונזים להפסיק לקנות מוצרים אמריקניים עד שטראמפ יחזור בו מהחלטתו: "אל תסתמכו על המוצרים שלהם", אמר. הקהל – שכלל גברים, נשים וילדים – הגיב בהנפת דגלי אינדונזיה ופלסטין ובצעקות "חרם!".

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

דובר משטרת ג'קרטה, בירת אינדונזיה, אמר כי ההפגנה התנהלה ללא אירועים אלימים וכללה תהלוכה שבה צעדו המשתתפים כשלושה קילומטרים – עד לשגרירות ארה"ב. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי מספר המשתתפים היה כפול מזה שמסרה המשטרה. כ-20 אלף שוטרים נפרסו כדי לאבטח את התהלוכה.

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

בעצומה שהקריא עבאס נקרא טראמפ לחזור בו מיד מההכרה בירושלים כבירת ישראל, בטענה שהצעד פוגע בצדק הבינלאומי, מפר את זכויות האדם של הפלסטינים ומערער את המאמצים להשיג שלום. בעצומה גם נקראות מדינות העולם שלא לנקוט צעד דומה לזה של טראמפ ולהעביר את השגרירויות שלהן לירושלים. מועצת הביטחון של האו"ם נקראת בה לקיים דיון חירום בנוגע להצהרת טראמפ.

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

יו"ר מועצת העולמא, מערוף אמין, אמר: "בואו ניאבק יחד עם הממשלה והעולם למען חירותה של פלסטין בדרכים פוליטיות, מדיניות וכלכליות".

 

נשיא אינדונזיה, ג'וקו ווידודו, גינה בתוקף עוד לפני כן את החלטת טראמפ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים