שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מוזמנים למוסכים: פיז'ו 3008, פורד אקספלורר, ג'יפ ורנו
  מקבץ חדש של דגמים הנדרשים להגיע למוסכים מורשים כחלק מריקול עולמי. בפיז'ו עלול לדלוף דלק, בפורד יש לחזק את המושב הקדמי ובג'יפ ודודג' נדרשת החלפת מחשב כרית האוויר הבטיחותית וברנו יש לחזק תושבת

  חברת לובינסקי, יבואנית מותג פיז'ו לישראל, תזמין מאות מבעלי רכב הפנאי 3008 למוסכים המורשים. לדברי החברה, ב-516 כלי רכב שנמסרו ללקוחות בין חודש נובמבר 2016 וספטמבר 2017 יש לבדוק את צנרת הדלק כדי לוודא כי אין עליה סימני חיכוך. במקרה והצנרת לא נפגעה ואין סכנה מיידית לדליפת דלק, יותקן עליה בידוד כדי למנוע זאת בעתיד. אם יתגלו סימני חיכוך תוחלף הצנרת הרלוונטית.

   

  פיז'ו 3008 - למוסך (צילום: ניר בן זקן) (צילום: ניר בן זקן)
  פיז'ו 3008 - למוסך(צילום: ניר בן זקן)

   

  ביבואנית אומרים כי זמן העבודה הנדרש מוערך בכשעתיים וכי הזמנה לבעלי רכב הרכב הנדרשים למוסך תישלח בימים הקרובים. בעלי רכב המעוניינים לבדוק אם המכונית שברשותם תוזמן למוסך, יכולים לבדוק זאת במוקד השירות בטל. *3038, או באזור המתאים באתר המותג בישראל.

   

  חברת דלק מוטורס, יבואנית פורד לישראל, תזמין מאות מבעלי פורד אקספלורר למוסכיה. בדלק אומרים כי ב-449 מכוניות מדגם זה שיוצרו בין התאריכים 22.1.2016 ו-19.4.2016 עלול "בורג ציר סיבוב מסילת המושב הקדמי" להתרופף. בכלי הרכב שיוזמנו למוסך ייבדק הבורג ובמידת הצורך יחוזק בהתאם להוראות היצרנית. ביבואנית אומרים כי חלפים רלוונטיים לכלי הרכב צפויים להגיע ברבעון הראשון של 2018 וכי אם יהיה בהם צורך, יבוצע "תיקון ביניים" עד לתיקון הקבע.

   

  פורד אקספלורר - למוסך ()
  פורד אקספלורר - למוסך

   

  יצרנית הרכב מדווחת כי אם יתרופף וייפול בורג החיזוק בכלי הרכב, עלול מסעד המושב הקדמי לנוע בעת תאונה, ובכך לא להצמיד את הנהג כראוי למושב

  ולהגביר את הסיכוי לפגיעה בעת תאונה. זמן העבודה המשוער, כך היבואנית - כשעה. בדלק אומרים כי יש לתאם מראש מול מרכז השירות הרלוונטי את מועד ההגעה למוסך, וכי את רשימת מרכזי השירות ניתן למצוא באתר המותג או בפנייה למוקד שירות הלקוחות. כמו-כן ניתן לבדוק אם רכב מסוים צפוי להדרש להגיע למוסך באזור הריקולים של אתר פורד הישראלי. 

   

  גם חברת סמל"ת, יבואנית המותגים ג'יפ, דודג' וקרייזלר, מזמינה לקוחות למוסכים המורשים. לדברי החברה, בחלק מהמכוניות נדרשת החלפת יחידת הניהול של פעולת כרית האוויר הבטיחותית. בסמל"ת אומרים כי רק 20 מכוניות מדגם ג'יפ ליברטי משנות הייצור 2012-2013 יוזמנו למוסך, אך מדגישים כי גם בעלי דודג' אבנג'ר וקרייזלר 200 מאותן שנות ייצור, כמו-גם ג'יפ גרנד צ'ירוקי משנות הייצור 2011-2013, עשויים לקבל הזמנה. בשונה מהליברטי, מכוניות אלה הגיעו ארצה בייבוא אישי ולכן עדיין לא ברור כמה יוזמנו מכל דגם.

   

  ג'יפ ליברטי - למוסך ()
  ג'יפ ליברטי - למוסך

   

  בסמל"ת אומרים כי משך הבדיקה יהיה כשעה, ובמסגרתה עשוי להדרש החלפת היחידה כדי למנוע אפשרות לפעולה לא תקינה של הכרית כתוצאה מתקלה ביחידת הבקרה. אם אכן תהיה כזו, תדלק גם נורית אזהרה בלוח המחוונים. הודעה בכתב תשלח ללקוחות רלוונטיים. לקוח המעוניין לבדוק אם גם רכבו כלול בקריאה, יכול לעשות זאת במוקד שירות הלקוחות בטל. 1-800-22-5759 או באזור המתאים.

   

  חברת קרסו, יבואנית רנו לישראל, תזמין 66 בעלי המסחרית מאסטר למוסכים. בכלי רכב אלה אשר יוצרו בין התאריכים 1.12.2016 ו-2.2.2017 עלול להיקרע חבק האוחז בתושבת מסנן הסולר ברכב. אם כך אכן יקרה עלולה להיווצר דליפת דלק, ובנוסף עשוי להשמע רעש לא רגיל בתא המנוע. בקרסו יזמינו את בעלי כלי הרכב לאחד ממרכזי השירות כדי להחליף את תושבת מסנן הסולר בפעולה שתארך עד כ-20 דקות.

   

  בקרסו אומרים כי הודעה תישלח בימים הקרובים באמצעות הדואר אך בעלי רכב מסוג רנו מאסטר המעוניינים לוודא אם גם הם יוזמנו למוסך, יכולים לעשות זאת באמצעות שרות הלקוחות בטל. *3575 או באזור המתאים באתר החברה.

   

  יש להזכיר כי תקנות הרכב בישראל קובעות כי בעל הרכב לא יישא בכל הוצאה הקשורה לקריאה חוזרת לתיקון. עוד קובעת התקנה כי חובה לבצע את התיקון תוך שישה חודשים, וכי מי שלא יעשה זאת לא יורשה לחדש את רישיון הרכב או להעביר עליו בעלות

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים