שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

אנשים במקום סמלים: החברה שמצטרפת למאבק בעברייני חניות הנכים

וגם: ישראלינק ביפנית, בקרן בירד חוגגים 40, שת"פ נוסח גיאורגיה, רקנאטי בשם המשפחה ומקבץ עסקי חנוכה. רכילות עסקית

מנכ"לית דלק ישראל אסתר אלדן, סמנכ"ל משאבי אנוש דלק ישראל אלי לזר, ומייסד עמותת נגישות ישראל יובל וגנר יזמו את השת"פ, וחברת הדלק דלק תיקח חלק בקמפיין שיזמה עמותת נגישות ישראל, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא.

 

לצורך כך העמידה החברה תמרורי חניות נכים בכ-30 תחנות דלק ברחבי הארץ. במסגרת הקמפיין "People. Not Symbols", הוצבו בלילה אחד, על גבי אלפי תמרורי חניות נכים, בעשרות חניונים ומרכזי קניות ב-15 ערים, תמונות של אנשים שונים עם מוגבלות, המספרים את סיפורם האישי.

 

הקמפיין מבוסס על התפיסה לפיה סמל הנכה הבינלאומי המצוייר על גבי התמרורים אינו מעורר אמפתיה, וחסרה ההבנה שמאחורי כל תמרור כזה ישנו אדם עם צרכים מיוחדים. יש לציין, שרק השנה ניתנו קרוב ל-20,000 דוחות בשווי כולל של כ-20 מיליון שקלים בגין חנייה לא חוקית בחניית נכים, המהווים הכנסות לרשויות ולמדינה.

אלי לזר, יובל וגנר ואסתר אלדן (צילום: סיון פרג') (צילום: סיון פרג')
אלי לזר, יובל וגנר ואסתר אלדן(צילום: סיון פרג')

 

גרינבוים בחוכמה יפנית

אילן גרינבוים, נשיא חברת ישראלינק, נציגת CIVIQ בישראל, הציג בפני נציגי קבוצת התשתיות והבנייה היפנית diwa את פרויקט העיר החכמה, אותו מקדמת ומייצגת החברה. נשיא החברה היפנית קנקו, ומנכ"ל החברה שימיוקי, גילו עניין בפרויקט וביישומו ביפן, ובפרויקט דומה שנפרס בניו יורק בשיתוף CIVIQ בהיקף של מאות מיליוני דולרים. ראש עיריית ת"א לשעבר, רוני מילוא, ליווה בהתרגשות את השותפים.

אילן גרינבוים, רוני מילוא, נשיא ומנכ"ל דיווה (צילום: יח"צ) (צילום: יח
אילן גרינבוים, רוני מילוא, נשיא ומנכ"ל דיווה(צילום: יח"צ)

 

40 שנה של בירדית

כ-200 מוזמנים, בהם בכירי ממשל ותעשייה ישראלית ואמריקאית, הגיעו לערב ההוקרה לציון 40 שנה לקרן בירד, הקרן הדו-לאומית למחקר ולפיתוח תעשייתיים ישראל-ארה"ב, שהתקיים בביתו של שגריר ארה"ב בישראל, דוד פרידמן, בהרצליה פיתוח. בנוכחים: מנכ"ל הקרן ד"ר איתן יודילביץ', היועץ הבכיר לשגריר אריה לייטסטון, המדען הראשי ויו"ר רשות החדשנות ד"ר עמי אפלבאום.

איתן יודילביץ, אריה לייטסטון, עמי אפלבאום (צילום: דוד אזגורי, שגרירות ארה"ב בת"א.) (צילום: דוד אזגורי, שגרירות ארה
איתן יודילביץ, אריה לייטסטון, עמי אפלבאום(צילום: דוד אזגורי, שגרירות ארה"ב בת"א.)

 

שת"פ עיסקי – גיאורגי

הסכם שת"פ להקמת מרכז הדרכה והכשרה למקצועות הייטק ובית תוכנה, שיוקמו על ידי אנשי עסקים ישראלים ושותפים מגיאורגיה, נחתם בגיאורגיה עם אוניברסיטת BTU (Business and Technology University) ללימודי מנהל עסקים וטכנולוגיה.

 

בחתומים: מובילי המיזם, איש העסקים הישראלי מני בניש, שמשמש קונסול כבוד של גיאורגיה בישראל, ויו"ר קבוצת אקסטרים, ערן לסר, מוביל המיזם באוניברסיטת BTU, הרקטור פרופ' מיכאל בתיאשוילי , חברי הפרלמנט הגיאורגי, איליה צולייה ואירקלי מזורנישוילי, ושגריר ישראל בגיאורגיה, שבתאי צור.

 

הנוכחים הזכירו, כי מדיניות הממשלה הגיאורגית היא עידוד השקעות של חברות הייטק בתחום התוכנה, גם על ידי מדיניות מס מקלה משמעותית, ומשום כך היא אינה גובה מס על הרווחים ועל הדיבדנדים של בעלי המניות.

אירוע חתימת השת"פ עם גיאורגיה (צילום: יח"צ אוניברסיטת BTU) (צילום: יח
אירוע חתימת השת"פ עם גיאורגיה(צילום: יח"צ אוניברסיטת BTU)
 

רצים למען הגליל

יוצר פאודה ליאור רז, טיטי איינאו ומאות יהודים התגייסו למען תנועת אור ופיתוח הנגב והגליל, להדלקת נר חנוכה בניו יורק. האירוע הוא אחד משרשרת של אירועים לקידום פיתוח הנגב והגליל, כשהאירוע המרכזי הוא השתתפות במרתון "לדוויל 100", בו רצים המתמודדים 160 ק"מ בהרי קולורדו.

 

אופיר פישר, ממייסדי תנועת אור, והמרתוניסטית אשמורת משעל, הודיעו על השתתפות במירוץ ב-2018, במסגרת הובלת הקמפיין של התנועה למען פיתוח הנגב והגליל.

אופיר פישר, טיטי איינאו, ליאור רז (צילום: תנועת אור) (צילום: תנועת אור)
אופיר פישר, טיטי איינאו, ליאור רז(צילום: תנועת אור)
 

נשים אריות

כ-60 חברות קרן אריה יהודה, התומכת בפרויקטים מעצימים לנערות ולנשים, אירחו את נציגות עמותת "מסלן", המטפלת בנפגעי ונפגעות תקיפה מינית, בה תומכת הקרן. בנוכחות באירוע שהתקיים בביתה של יהודית פרל בסביון: סיגל בר און מד"ר פישר ויו"ר העמותה, אודליה שפטלני, מייסדת עמותת פו"ש, בת שבע בובליל מבעלי קלאב הוטל, נורית אבנר, חברת מועצת העיר רמה"ש, דבורה שרר, חדוה רייכס הנדל"ניסטית, ואתי פרופר.

אודליה שפטלני, בת שבע בובליל, נורית אבנר, דבורה שרר, סיגל בר און, חדוה רייכס, אתי פרופר (צילום: יח"צ) (צילום: יח
אודליה שפטלני, בת שבע בובליל, נורית אבנר, דבורה שרר, סיגל בר און, חדוה רייכס, אתי פרופר(צילום: יח"צ)

 

בשם ההורים

בטקס קריאת מרכז חינוך לפסגות נווה עופר ע"ש ברונקה ומשה גלבלום ז"ל, הוריה של יו"ר עמותת חינוך לפסגות שולה רקנאטי, השתתפו, בין היתר, הבעל לשעבר ליאון רקנאטי, שמשמש יו"ר קרן יהל, ילדיה של שולה איתי ומאי, מייסד העמותה שחף ארליך, מנכ"ל משותף בקסטרו וחבר הוועד המנהל של העמותה גבי רוטר, איש העסקים וחבר הוועד תא"ל (מיל') גיורא ענבר, מנכ"לית העמותה חנה דורסמן, וחניכי המרכז.

 

העמותה פועלת לצמצום פערים חברתיים באמצעות יצירת שוויון הזדמנויות לילדים ונוער בעלי פוטנציאל למצוינות, החיים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית של ישראל.

שולה רקנאטי, ליאון רקנאטי, איתי ומאי רקנאטי (צילום: חן גלילי) (צילום: חן גלילי)
שולה רקנאטי, ליאון רקנאטי, איתי ומאי רקנאטי(צילום: חן גלילי)

 

תורם בדיסקרטיות

הבעלים והמנכ"ל של רשת אופנת הנשים דיסקרט, יעקב (ג'קו) גבאי, תרם פרטי לבוש ואביזרים ממחלקת עיצוב החברה בסך כולל של 20,000 שקלים לעמותת "הופכות את היוצרות", הפועלת להעצמה אישית וכלכלית של נשים היוצאות ממעגל הזנות והסחר, ומסייעת להן בשיקום תעסוקתי.

יעקב (ג'קו) גבאי (צילום: יח"צ) (צילום: יח
יעקב (ג'קו) גבאי(צילום: יח"צ)

 

סופגניות ונרות ידידותיים

עטר דגן, מנהל ארגון ידידי צה"ל FIDF בישראל, ונציגי הארגון הישראלים, ביקרו ב-26 בסיסי צה"ל, חילקו סופגניות והדליקו נרות עם הגדודים, הטייסות והשייטות המאומצות ע"י תומכי FIDF בארה"ב ובפנמה.

 

זאת, במסגרת תכניות אמץ לוחם ואמץ חטיבה, באמצעותן מכוסים צורכי הרווחה של היחידה באופן מלא על ידי FIDF. במהלך שנת 2016 אומצו 68 גדודים, טייסות ושייטות, ושמונה חטיבות ע"י FIDF.

חיילי גבעתי גדוד צבר בחברון ועטר דגן (צילום: FIDF) (צילום: FIDF)
חיילי גבעתי גדוד צבר בחברון ועטר דגן(צילום: FIDF)

 

שולח חץ

מנכ"ל אמות השקעות, אבי מוסלר, ומנכ"ל ומבעלי אלוני חץ, נתן חץ, מילאו את הלובי של אמות אטריום בסופגניות, נרות ומאות מעובדי החברות, המשכירות משרדים בבנין. מוסלר מסר לנוכחים כי התרבות הארגונית חשובה לו, ולא פחות מזה חשוב לו להזכיר שהחברה השלימה בהצלחה גיוס הון וחוב בהיקף כולל של 428 מיליון שקלים. במקשיבים: אבי ורטהיים, האדריכל עודד חלף, יובל רבין, שגרירת אירלנד בישראל אליסון קלי, דיפלומטים משגרירות חוף השנהב, וגיל טייכמן.

אבי מוסלר ונתן חץ (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
אבי מוסלר ונתן חץ(צילום: אביב חופי)

 

מדליקים את הקונסוליה

הקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק ערכה טקס הדלקת נרות בשיתוף ארגון JNF (קק"ל) בארה"ב. הקונסול הכללי דני דיין רשם נוכחות, וכמוהו עוד כמאה נציגי קהילות יהודיות, אנשי ממשל ודיפלומטים, בהם מנכ"ל קק"ל ארה"ב ראסל רובינזון, נשיא קק"ל ג'ף לוין, נשיא ארגון הרבנים רבי גדעון שלוש, ראש ועידת הנשיאים מלקולם הונליין, ונשיא הברונקס רובן דיאז ג'וניור.

ג'ף לוין, דני דיין, ראסל רובינזון (צילום: הקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק) (צילום: הקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק)
ג'ף לוין, דני דיין, ראסל רובינזון(צילום: הקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק)

 

מינוי: מנכ"ל משותף לניופאן

ההתמדה משתלמת: לאחר ששימש סמנכ"ל השיווק, מונה ירון צפדיה למנכ"ל משותף של ניופאן, יבואנית מוצרי החשמל. צפדיה היה בין מובילי הפיכת ניופאן ליבואנית חשמל ואלקטרוניקה.

ירון צפדיה (צילום: יח"צ) (צילום: יח
ירון צפדיה(צילום: יח"צ)

 

בקצר...

1. חברי הנהלת בורסת היהלומים הישראלית, ובראשם נשיא הבורסה, יורם דבש, יזמו במסגרת תרומתם לבתי חולים לילדים בישראל אירוע חנוכה בביה"ח ספרא בתל השומר. את פניהם קיבל מנהל המרכז הרפואי המשולב, פרופ' איציק קרייס.

 

2. מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, הניחה בצד לכמה שעות את פרשת החקירות בחברה, וביקרה בבית החדש של עמותת תפוח, הפועלת ליצירת שוויון טכנולוגי בישראל באמצעות פיתוח והפעלת תכניות בתחומי הטכנולוגיה, שנפתח ברמלה. היא פגשה את ראש העיר, מיכאל וידל, ואת מנכ"לית העמותה, דפנה ליפשיץ. הנדלר דיברה על הצורך בצמצום הפער הדיגיטלי בישראל.

 

3. חברת דלקל גז מקבוצת דלקל, שבבעלות איש העסקים יניב כהן, זכתה במכרז אספקת גז לקריית הכבאות בראשל''צ. החברה תשקיע בפרויקט כ-1.2 מיליון שקלים.

 

4. שחקני בית"ר ירושלים ועמותת חסדי נעמי חילקו מתנות לילדים מאותגרים רגשית מבית החולים איתנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים